Skocz do zawartości
Belgia.net

Rachunki Za Prąd I Gaz

Rekomendowane odpowiedzi

123456

Mam kontrakt z Electrabel, jedna taryfa, 3 osoby, wszystko na prad, co miesiac placilam 47e, zwrotu dostalam ponad 200e i obnizyli do 35e.

Ale nic nie zostaje na stand by - telewizor, komp itp, zadnych ladowarek w kontakcie...

Wiec moze warto sie zastanowic co mozna odlaczyc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

 

 

witam chcialbym sie zorientowac ile powinienem placic za prad przy zuzyciu ok 400kwh miesiecznie nie wiem czy mozna wierzyć kalkulatorom na stronach dostawców 

 

Myślałam o założeniu podobnego tematu  :)

 

Mam kontrakt z Electrabel (taryfa Easy) i płacę zaliczkowo 110e co miesiąc za 3 os. rodzinę, mieszkanie 70m2 (40e za energię, 70e za gaz). Gaz używany jest to ogrzewania i ciepłej wody.

W kontrakcie są tabelki z różnymi pozycjami, ale za nic nie mogę wyliczyć ile kosztuje kwh i metr gazu :D

 

W kontrakcie mieszkaniowym mam podane zużycie energii EPC. Myślicie, że jest to choć trochę miarodajne?

 

ja zuzywam 400kwh miesiecznie a rachunki mam ustalone na 78euro boje sie ze moge miec spora doplate

 

 

Aż musiałam sprawdzić swoje liczniki :) W obecnym mieszkaniu mieszkam od równo 3 m-cy. Zużycie energii i gazu za pełne 3 miesiące wygląda tak:

 

taryfa dzienna:  280 kwh

taryfa nocna: 228 kwh

gaz: 42 m3

 

Twoje zużycie jest większe, bo bojler jednak trochę prądu pobiera. No i nie masz taryfy nocnej. Ja np. za prasowanie, włączanie zmywarki zabieram się jak tylko mogę od 21, bo wtedy mam tańszą taryfę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marta89

Witam mam pytanie odnośnie electrabelu, mam u nich zadłużenie i zmniejszony licznik na 6A electrabel nniezgadza się żeby rozłożyć na raty :( a w domu m wszystko elektryka. I Czy mogę zmienić dostawcę prądu spłacajac electabel, czy muszę zaczekać aż spłace całość? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Angie90

Witam, mieszkam w Belgii od niedawna i jestem jeszcze "zielona" w wielu sprawach... Mam pytanie - w mieszkaniu mam wszystko na prad, ustalilam taryfe na 100 euro miesiecznie (dostawca - ENI), i teraz przyszly mi dwa rachunki (listopad i grudzien)- jeden na kwote ok 25, a drugi 33 euro. Pisze na gorze "faktura zaliczkowa", na dole jest normalny druk do zaplaty na poczcie. Czy to oznacza ze tyle zuzylismy przez ten czas ? Czy to jakies dodatkowe oplaty ? Bede wdzieczna za pomoc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Ja myślę,że to za coś innego, a 100 euro miesięcznie to nie jest dużo jeśli wszystko jest na prąd, ja za dwie osoby miałam 120 euro i wszystko było na prąd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam, mieszkam w Belgii od niedawna i jestem jeszcze "zielona" w wielu sprawach... Mam pytanie - w mieszkaniu mam wszystko na prad, ustalilam taryfe na 100 euro miesiecznie (dostawca - ENI), i teraz przyszly mi dwa rachunki (listopad i grudzien)- jeden na kwote ok 25, a drugi 33 euro. Pisze na gorze "faktura zaliczkowa", na dole jest normalny druk do zaplaty na poczcie. Czy to oznacza ze tyle zuzylismy przez ten czas ? Czy to jakies dodatkowe oplaty ? Bede wdzieczna za pomoc :)

Tzn , ze taka sume naliczyli wam na miesiac... Musisz sie z nimi skontaktowac, zeby podniesli wam miesieczne raty, bo moze "bolec" gdy przysla roczne wyrownanie. Mozesz tez zalozyc konto na internecie i tam podniesc sobie sama na wieksza sume. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

Dokładnie, mnie tak zabolało właśnie. Niskie raty - a tu na koniec okresu rozliczeniowego podsumowali nas. Cała pensja wtedy poszła na opłatę rachunków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tomczak

od grudnia wynajmuję mieszkanie 90 m2 w nowym budownictwie , umowe o gaz i elektryczność podpisałem z luminusem i tu zaczynają się schody przysłali mi wyliczenie na cały 2015 rok co miesiąc za gaz 114 euro i za elektryczność 112 czyli razem ponad 220 euro miesięcznie , samemu wyliczałem i powinienem płacić około 100 euro za miesiąc , może ktoś mi doradzić co w takim wypadku mam zrobić. Dzięki wielkie :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Cieszyc sie, bo na koniec okresu rozliczeniowego dostaniesz duzy zwrot, zamiast doplaty. A wyliczen dokonali zapewne na podstawie pierwszego miesiaca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

My podnieślismy sobie opłaty o jakieś 20 euro za prąd i gaz niż oni nam wyliczyli. Lepiej miec potem zwrot niż dopłatę. Taka inna forma odkładania pieniędzy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tomczak

Dokładnie mieszkam tutaj 1,5 miesiąca więc kwota 220euro jest chyba za mocno zawyżona . Gdy będziemy chcieli  oszczędzić wolę wpłacić te pieniądze na jakąś lokatę bankową.

Na stronce luminusa po zalogowaniu jest możliwość wyliczenia zużycia i opisana jest taryfa jaką mamy   ,wyszło nam żę powinniśmy płacić po zużyciu  za gaz i elektyczność 100euro co miesiąc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam mam pytanie odnośnie electrabelu, mam u nich zadłużenie i zmniejszony licznik na 6A electrabel nniezgadza się żeby rozłożyć na raty :( a w domu m wszystko elektryka. I Czy mogę zmienić dostawcę prądu spłacajac electabel, czy muszę zaczekać aż spłace całość? Z góry dziękuję za odpowiedź.

mozes zmienic dostawce,do electrabel wplacasz 1/4 kwoty zadluzenia i rozkladaja reszte na raty ale musisz wyslac do nich swoje 3 ostatnie fiche de paie,ile placisz czynszu i ile masz osob na utrzymaniu ,inny dostawca zamknie umowe i otworzy nowa u siebie np luminus

powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Wychodzi na to, ze wam zrobili rozliczenie, albo na podstawie tych dwoch tygodni, albo na  podstawie "poprzednich wlascicieli". Jesli chcesz to zmniejsz, nikt ci przeciez nie zabroni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amarant

Tez mialam taka sama sytuacje. Luminus obliczyl nam miesieczna wplate na 200 e, gdyz taka zaliczke placili poprzedni wlasciciele. Potem dostalismy zwrot i teraz place 56 e za gaz i prąd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marze

Jak to jest z załozeniem wody na siebie tutaj Błagam pomóżcie bo musę to jak najszybciej robić a nie wiem jak i gdzie... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×