Skocz do zawartości
Belgia.net

Rachunki Za Prąd I Gaz

Rekomendowane odpowiedzi

obi

witam potrzebuje pomocy chciałbym dowiedziec się ile mogę płacic miesiecznie za prąd w apartamencie z 2 sypialniami , pokoju i kuchni razem oraz łazienki .chodzi mi tutaj o cene orientacyjna  . chce sie przeprowadzic do mieszkania w ktorym ogrzewanie jest na prad no i muszę się upewnic czy bedzie stac mnie na jego utrzymanie pozdrawiam i proszę o pomoc. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justa

Nie podales ile metrow, ja za swoje 90m rachunki misieczne 90euro i doplata po okresie rozliczeniowym 1300euro.Oczywiscie rozlozylam na raty.Juz tam nie mieszkam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
daras28

Nie podales ile metrow, ja za swoje 90m rachunki misieczne 90euro i doplata po okresie rozliczeniowym 1300euro.Oczywiscie rozlozylam na raty.Juz tam nie mieszkam.

moje mieszkanie ma mieć około  70 metrów kwadratowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justa

Kontrakt mam w Eni. Teraz mam mieszkanie o podobnym metrazu tylko mam elektyke i gaz(tylko kuchenka)ogrzewanie ogolne dla calej kamienicy.Za elektryke place 25e- i zwrot 200e a za gaz 40e i doplata 160e(duzo piekę ciast :) ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
snavel

witam potrzebuje pomocy chciałbym dowiedziec się ile mogę płacic miesiecznie za prąd w apartamencie z 2 sypialniami , pokoju i kuchni razem oraz łazienki .chodzi mi tutaj o cene orientacyjna  . chce sie przeprowadzic do mieszkania w ktorym ogrzewanie jest na prad no i muszę się upewnic czy bedzie stac mnie na jego utrzymanie pozdrawiam i proszę o pomoc. 

Sam prąd to około 150 na mc  zależy czy masz wspólne ściany z sąsiadami i czy sąsiada nad i pod sobą  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
parmezan

Mialam ten sam problem wprowadzając się w tamtym roku do większego mieszkania2 pokoje i salon,Miesieczny rachunek to 150e,a po 5ciu miesiącach miałam doplate 650e,mieszkamy w 4 osoby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mayoffka

Tak,dokładnie.Ostatnio rozmawiałam z babka z electrabelu,i mówiła,że zależy także od tego jakie ma się okna,czy dobrze trzymają ciepło,cena zależy także od taryfy jaką się ma,i czy instalacja jest stara czy nowa.Nie ma reguły,w tamatym roku mieslismy nadpłatę,a po roku dopłatę,nic nowego w mieszkaniu nie mamy,ale prąd ciągnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Capcom

2 osoby dorosle + 1 dziecko 2 lata, mieszkanie ok 75 m2, duzy salon z kuchnia, srednia sypialnia i duza lazienka - zawsze wylaczamy niepotrzebne odbiorniki, wszystko na prad oprocz piecyka na gaz w salonie, mieszkanie po kapitalnym remoncie ok 5 lat temu. co miesiac 120 EUR+ rozliczenie doplata ok 900 EUR.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
andre1975

2 os. dorosłe +  1 dziecko 3 latka, miszkanie ok.58 m2, wszystko na prąd oprócz ogrzewania. 46€ miesięcznie na koniec roku nadpłata +/- 45€.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

90m2, 2os+dziecko 7lat, na gaz woda i ogrzewanie, 30e/mc za gaz (łączny rachunek z prądem), w zeszłym roku zwrot ponad 200e

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

90m2, 2os+dziecko 7lat, na gaz woda i ogrzewanie, 30e/mc za gaz (łączny rachunek z prądem), w zeszłym roku zwrot ponad 200e

w electrabel tylko tyle placisz ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

 

90m2, 2os+dziecko 7lat, na gaz woda i ogrzewanie, 30e/mc za gaz (łączny rachunek z prądem), w zeszłym roku zwrot ponad 200e

w electrabel tylko tyle placisz ?

 

tak, na fakturze mam 30e za gaz i 70e za prąd i miałam zwrot, ale nie dodałam, że mieszkanie jest nowe, choć na parterze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

 

 

90m2, 2os+dziecko 7lat, na gaz woda i ogrzewanie, 30e/mc za gaz (łączny rachunek z prądem), w zeszłym roku zwrot ponad 200e

w electrabel tylko tyle placisz ?

 

tak, na fakturze mam 30e za gaz i 70e za prąd i miałam zwrot, ale nie dodałam, że mieszkanie jest nowe, choć na parterze

 

aha ! bo w wyzej napisanym poscie, wygladalo jakbys placila tylko 30 euro za prad i gaz ... wiec razem 100 euro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
normalny74

witam chcialbym sie zorientowac ile powinienem placic za prad przy zuzyciu ok 400kwh miesiecznie nie wiem czy mozna wierzyć kalkulatorom na stronach dostawców 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

witam chcialbym sie zorientowac ile powinienem placic za prad przy zuzyciu ok 400kwh miesiecznie nie wiem czy mozna wierzyć kalkulatorom na stronach dostawców 

 

Myślałam o założeniu podobnego tematu  :)

 

Mam kontrakt z Electrabel (taryfa Easy) i płacę zaliczkowo 110e co miesiąc za 3 os. rodzinę, mieszkanie 70m2 (40e za energię, 70e za gaz). Gaz używany jest to ogrzewania i ciepłej wody.

W kontrakcie są tabelki z różnymi pozycjami, ale za nic nie mogę wyliczyć ile kosztuje kwh i metr gazu :D

 

W kontrakcie mieszkaniowym mam podane zużycie energii EPC. Myślicie, że jest to choć trochę miarodajne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
normalny74

 

witam chcialbym sie zorientowac ile powinienem placic za prad przy zuzyciu ok 400kwh miesiecznie nie wiem czy mozna wierzyć kalkulatorom na stronach dostawców 

 

Myślałam o założeniu podobnego tematu  :)

 

Mam kontrakt z Electrabel (taryfa Easy) i płacę zaliczkowo 110e co miesiąc za 3 os. rodzinę, mieszkanie 70m2 (40e za energię, 70e za gaz). Gaz używany jest to ogrzewania i ciepłej wody.

W kontrakcie są tabelki z różnymi pozycjami, ale za nic nie mogę wyliczyć ile kosztuje kwh i metr gazu :D

 

W kontrakcie mieszkaniowym mam podane zużycie energii EPC. Myślicie, że jest to choć trochę miarodajne?

 

ja zuzywam 400kwh miesiecznie a rachunki mam ustalone na 78euro boje sie ze moge miec spora doplate

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Jeśli jesteś sam to nie sądzę,że będziesz miał dopłatę,ja płace mniej więcej tyle samo za dwie osoby, z tym że nie masz wszystkiego na prąd :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

.Co ma ilosc osob do stanow licznikowych - ile zluzyjesz tyle zaplacisz. Cene 1kWh jest ustalona przez dostawce, jesli masz licznik dwutaryfowy to za druga taryfe placisz taniej. Ponadto bodajze od  czerwca zmniejszono BTV za energie do 6%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

mam kontrakt z LUMINUSEM,na dostawe pradu tylko pradu 47 euro co miesiac 2 osoby/wszystko ,kuchnia caly sprzet kuchenny ,lodowka,pralka 2 pc,tv i oswitelenie 3 pomieszczen/uzywam zarowek led/za 6 miesiecy doplata 80 euro,to do porownania,mialam juz kontrakt z Lampris,electrabel i ta firma jest najtansza mozna sobie tez ustawic mniejsza taryfe na noc i 2 godziny w ciagu dnia ,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
normalny74

no wlasnie ja mam wszystko na prad oprócz  ogrzewania bojler kuchnia pralka lodowka zamrazarka 3 osoby w mieszkaniu na razie wiem ze miesiecznie poszło 400 kwh kontrakt w luminusie tylko jedna taryfa  wedle obliczen na ich kalkulatorze rocznie powinno mi wyjsc ok 1100 euro wiec te 78 euro moze i by starczylo  ewentualnie mala doplata   co do gazu to place 58 miesiecznie choc tylko ogrzewanie mam na gaz konkretnie kominek w salonie wiec placac caly rok po 58 euro  powinno pewnie skonczyc sie tez mala doplata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×