Skocz do zawartości
Belgia.net

Rachunki Za Prąd I Gaz

Rekomendowane odpowiedzi

itakaja

Pisze  w  imieniu  znajomej  i prosze  o  porade moze  ktos  mial  podobny problem  lub  moze  polecic  osobe ktora moze  cos  doradzic.Znajoma od  kilku lat wynajmuje  mieszkanie  w  bloku  za  ktore  placi  wynajem  plus oplaty za  ogrzewanie  i  wode 75e jest to  kwota ustalona  przez  wlasciciela. Do  tego  roku  wlasciciel  nie  rozliczal jej  z  oplat  ani  nie  podnosil a  teraz  dostala z  dokumentow  wynika ze  jest  to rozliczenie  za 2014 doplate  ponad 800e  i podniesienie  czynszu  o  100e.Pytanie czy  to  normalne  ze przez  tyle  lat  nie  rozliczal faktur czyli  wniosek ze  oplaty nie  przekraczaly 75e a teraz  taka  suma  i  czy  moze  podniesc  od  razu czynsz  o  taka  sume?POZDRAWIAM

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

od 2014 roku była chyba ze 3 razy podwyzka gazu i prądu (ostatnio zmiana kwoty vat),właściciel pewnie teraz sam się obudził jak dostał rozliczenie i nie dziwota,że musi pościągać to od wynajmujących.

W sumie Ci napiszę,że w przeciągu tygodnia usłyszałam o podobnej sytuacji od kilku osób i każda zastanawia się,czy jest to zgodne z prawem,ale kwota 800e to raczej stanowczo za duzo:(

co do podwyzki czynszu to w umowie o wynajem musi być podana przyczyna podwyzki i czas w jakim mozna to zrobić np. co 6 miesięcy lub po roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
itakaja

od 2014 roku była chyba ze 3 razy podwyzka gazu i prądu (ostatnio zmiana kwoty vat),właściciel pewnie teraz sam się obudził jak dostał rozliczenie i nie dziwota,że musi pościągać to od wynajmujących.

W sumie Ci napiszę,że w przeciągu tygodnia usłyszałam o podobnej sytuacji od kilku osób i każda zastanawia się,czy jest to zgodne z prawem,ale kwota 800e to raczej stanowczo za duzo:(

co do podwyzki czynszu to w umowie o wynajem musi być podana przyczyna podwyzki i czas w jakim mozna to zrobić np. co 6 miesięcy lub po roku.

Owszem  przyczyna jest  to ze  wszystko  drozeje.Dziwne  jest to ze przez  poprzednie  lata  o  tym  nie  wiedzial,ale  z  tego  co  wiem to  nie  moze podniesc  ot  tak  sobie  o  100e ,moze ktos  zna  strone na  ktorej  mozna  sprawdzic  o  ile  w  skali roku mozna   podwyzszyc  .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kasssia

Witam. mam takie pytanie Jakie mniej więcej wychodzą rachunki za prąd kiedy EPC jest 735 kWh/m2 ?

735 (kWh/m²)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kasssia

Czyli rachunki będą kosmiczne.

Mam okazje wynając apartament za 400 euro ale to EPC mnie trochę przeraziło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Bardzo mozliwe, ze rachunki sa wysokie. Jesli masz mozliwosc popytaj tych co tam wynajmowali.

Edytowane przez rudzielec

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kasssia

Hej. To jeszcze raz ja .

Mam takie pytanie bo znów znalazłam mieszkanie ale tym razem jest mały czynsz ale za to wszystko na prąd ( ogrzewanie, kuchenka, woda ). I moje pytanie jakie mogą być miesięczne rachunki, może ktoś się orientuje. (Ogrzewanie na piece akumulacyjne elektryczne )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×