Skocz do zawartości
Belgia.net

Regulamin

Na skróty: Profil użytkownika | Forum dyskusyjne | Ogłoszenia | Priv | Publikowanie treści | Inne

Posiadanie konta użytkownika oraz korzystanie z udostępnianych przez tą stronę funkcji jest bezpłatne. Rejestrując konto w serwisie Belgia.net użytkownik oznajmia iż zapoznał się z poniższym regulaminem oraz polityką prywatności i w pełni je akceptuje.

(A) Profil użytkownika

 1. Nazwa konta (czyt. nazwa wyświetlana, nazwa użytkownika), służy jako podpis każdej dodanej przez użytkownika treści i nie może być wulgarna ani obraźliwa, nie może to też być adres strony internetowej. Nie może też być łudząco podobna do już istniejących kont.
 2. Każdy ma prawo do posiadania jednego konta w serwisie, niedozwolone jest korzystanie wielu kont użytkownika. Jeśli zapomniałeś hasła lub loginu skorzystaj z systemu przypominania. Jeśli użytkownik będzie dodawał takie same lub podobne treści z kilku kont - wszystkie konta mogą zostać usunięte. To samo dotyczy sytuacji kiedy użytkownik zgłasza konto do usunięcia a następnie rejestruje nowe.
 3. Adres email przypisany do konta użytkownika musi być zawsze aktualny i nie może być adresem utworzonym za pomocą usługi "tymczasowych" adresów email. Jeśli np. nie chcesz otrzymywać powiadomień możesz zmienić to w ustawieniach swojego konta. Konto nie spełniające tych wymogów może być bez informowania użytkownika usunięte.
 4. Emblemat, avatar, zdjęcie profilowe oraz zdjęcie tytułowe (czyt. grafika tła, okładka profilu) w profilu konta nie może przedstawiać treści komercyjnych, reklam, pornografii oraz innych, które mogłyby być niezgodne z prawem i ogólnie niedozwolonych w niniejszym regulaminie.

Dodatkowe informacje dotyczące ustawień konta uzytkownika w dziale pomoc.

(B) Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne to miejsce służące do dyskusji publicznej, wymiany informacji i komentarzy. Poniżej kilka zasad rozsądnego korzystania z forum.

 1. Przestrzegaj zasady: jeden temat – jeden problem/pytanie. Nie umieszczaj trzech pytań w jednym temacie. Ułatwi to kolejnym użytkownikom na łatwe wyszukiwanie.
 2. W treści postu bądź precyzyjny i podawaj dokładne informacje dotyczące problemu. Pisz tak żeby każdy zrozumiał - wtedy szybciej uzyskasz odpowiedź.
 3. Pisząc nowy post w temacie zawsze trzymaj się tematu dyskusji.
 4. Nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.
 5. Pisz w odpowiedniej kategorii forum.
 6. Nie umieszczaj tego samego postu/tematu w więcej niż w jednym dziale.
 7. Zanim stworzysz kolejny temat, poszukaj na forum czy nie był on już poruszany. W tym celu użyj funkcji Szukaj.
 8. Temat postu powinien odzwierciedlać jego treść.
 9. Nie pisz postu pod swoim postem bez wyraźnej potrzeby. Jeżeli chcesz coś dopisać, kliknij przycisk „Edycja”.
 10. Staraj się unikać literówek oraz błędów ortograficznych i stylistycznych. Jeśli takie popełniłeś popraw je klikając przycisk „Edycja”.
 11. Forum nie służy do kłótni, nie obrażaj kogoś, jeśli ma inne poglądy.
 12. Nie tolerujemy na forum dodawania postów typu "uwaga, ostrzegam przed", "uwaga oszust" itd. Takie posty pozbawione jakiejkolwiek wiarygodności będą kasowane.
 13. Posty niezgodne z tematyką danego działu będą przenoszone do odpowiednich działów lub kasowane.
 14. Moderatorzy mogą edytować lub usunąć część lub całość danego postu, tematu.
 15. Przypadkowe, powielające się posty mogą być usunięte.
 16. Konwersacje prywatne między użytkownikami nie dotyczące tematu dyskusji należy prowadzić przez PW (prywatne wiadomości).
 17. Posty pozbawione treści merytorycznej, odbiegające daleko od tematu lub o charakterze prowokacyjnym będą bez upomnienia kasowane a ich autorzy będą wyproszeni z forum.

Dodatkowe informacje dotyczące obsługi forum w dziale pomoc.

(C) Ogłoszenia

Dodawanie ogłoszeń na naszej stronie jest bezpłatne, ale należy pamiętać o tym że ogłoszenie musi być zgodne z poniższym regulaminem. Ogłoszenia naruszające regulamin (w szczególności sekcja C) nie będą publikowane lub zostaną usunięte bez informowania użytkownika.

 1. Nie pisz ogłoszeń o tej samej lub podobnej treści kilka razy w różnych kategoriach ogłoszeń.
 2. Ogłoszenie musi być umieszczone w odpowiedniej kategorii, w innym przypadku zostanie usunięte.
 3. Jeśli twoje ogłoszenie jest już nieaktualne, należy oznaczyć ja jako nieaktualne lub usunąć.
 4. Nie tolerujemy spamu, jeśli ogłoszenie będzie się powtarzać (ta sama lub podobna treść) w pierwszej czterdziestce (dwie strony ogłoszeń) danej kategorii lub innych, zostanie usunięte. To samo dotyczy dodawania ogłoszeń z kilku kont.
 5. Niedozwolone jest dodawanie ogłoszeń w celu reklamowania stron www.
 6. Niedozwolone jest dodawanie ogłoszeń sprzedaży, kupna itd. papierosów, alkoholu, wszelkich używek, leków, suplementów itp.
 7. Nie tolerujemy stosowania praktyk opartych na zgłaszaniu do usunięcia, ukrywaniu/kasowania ogłoszenia lub oznaczaniu jako nieaktualne i ponownym dodawaniu tej samej lub podobnej treści po to aby „podbijać” ogłoszenia.
 8. Ogłoszenia nie są do dyskusji, zadawania pytań czy komentowania, takie sprawy załatwiaj na forum dyskusyjnym lub na priv.
 9. Nie dodawaj ogłoszeń typu „Uwaga ostrzegam przed” lub „oszust” itp. Jeśli masz zastrzeżenia odnośnie konkretnego ogłoszenia lub użytkownika poinformuj moderatorów.
 10. Nie akceptujemy ogłoszeń typu kupię/sprzedam: czeki/pracę/faktury/meldunek/adres, prośby i oferty pożyczki, erotycznych i tym podobnych !
 11. Niedozwolone jest dodawanie kolejnych takich samych lub podobnych ogłoszeń kiedy jedno z tych ogłoszeń nadal jest dostępne.
 12. Treść ogłoszenia powinna być dokładna, zawierająca zgodny z prawdą opis i niewprowadzająca w błąd.
 13. Tytuł ogłoszenia nie może być dłuższy niż 80 znaków, nie powinien zawierać adresów stron www itp.
 14. W treści ogłoszenia nie podawaj danych kontaktowych. Jeśli jest to adres email lub numer telefonu to takie dane powinno się podać we specjalnych polach formularza podczas dodawania ogłoszenia.
 15. Zdjęcie lub grafika dodana do ogłoszenia nie może naruszać zasad ujętych w ninieszym regulaminie dot. publikowania treści oraz powinna być zgodna z trescią ogłoszenia.

Dodatkowe informacje dotyczące obsługi ogłoszeń w dziale pomoc.

(D) Wiadomości prywatne

Komunikator priv służy do niepublicznej komunikacji między użytkownikami. W konwersacji mogą brać udział dwie lub więcej osób w zależności od ustawień. Zabrania się spamowania, nękania, reklamowania, nakłaniania do klikania w linki referencyjne itp. Każdy użytkownik ma możliwość usunięcia danej konwersacji, ignorowania wybranych użytkownikow lub całkowitego wyłączenia komunikatora.

Dodatkowe informacje dotyczące obsługi priv w dziale pomoc.

(E) Publikowanie treści

Nie ręczymy za nie ani nie gwarantujemy dokładności, kompletności lub przydatności jakichkolwiek wypowiedzi na forum, ogłoszeń, komentarzy oraz nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Całkowitą odpowiedzialność ponoszą użytkownicy którzy daną treść przesłali i wobec nich w przypadku naruszenia ogólnie obowiązującego prawa lub niniejszego regulaminu mogą być wyegzekwowane odpowiednie kroki. Użytkownik oświadcza, że wszystkie treści publikowane przez niego na Belgia.net są jego autorstwa, lub posiada zgodę autora na publikację.

Na naszej stronie obowiązuje zakaz publikowania materiałów, które są niezgodne z prawdą lub mają charakter zniesławiający, niedokładny, obraźliwy, wulgarny czy szerzący nienawiść.

Treści stanowiące przekaz reklamowy w każdej postaci np.: reklamy innych stron www, facebook lub innych serwisów oraz ich promocja na naszej stronie są niedozwolone.

Ze względu na system działania innych serwisów w Internecie tj. wyszukiwarki, media społecznościowe itp. w momencie publikacji jakiejkolwiek publicznej treści na stronie Belgia.net użytkownik zgadza się na jej utrzymywanie i rozpowszechnianie, w całości lub dowolnego jej fragmentu w celu wyświetlania jej na naszej stronie lub w dowolnym miejscu w internecie np. w wyszukiwarkach internetowych, portalach społecznościowych itp. Belgia.net nie ma pełnej kontroli nad rozpowszechnianiem się tych treści i nie ponosi odpowiedzialności w tym zakresie za osoby trzecie lub inne usługi w internecie, w szczególności w przypadku kopiowania i rozpowszechniania tych treści na stronach internetowych lub w usługach niezwiązanych z naszym serwisem. Takie dane (całość lub ich część) mogą być również nadal dostępne nawet po ich usunięciu ze strony Belgia.net np w wyszukiwarkach, innych stronach lub w mediach społecznościowych.

(F) Inne

Administratorzy i moderatorzy maja prawo do kasowania, przeniesienia lub edycji treści przesłanych przez użytkowników (posty na forum, ogłoszenia, komentarze), które naruszają niniejszy regulamin bez podawania przyczyny czy powiadamiania użytkownika. Mogą również decydować o usunięciu konta użytkownika oraz jego zablokowaniu w przypadku nagminnego naruszenia zasad niniejszego regulaminu.

Problemy techniczne oraz wszelkie kwestie dotyczące strony Belgia.net należy zgłaszać do obsługi serwisu tylko i wyłącznie poprzez wiadomość email a nie na forum lub w ogłoszeniach oraz po upewnieniu się że zaistniały problem nie wynika z winy lub braku wiedzy użytkownika. W treści wiadomości należy podać szczegóły dot. problemu oraz nazwę konta użytkownika. Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pytania dotyczące obsługi serwisu można znaleźć w dziale pomoc.

Belgia.net zastrzega sobie prawo do modyfikacji niniejszego regulaminu w dowolnej chwili bez konieczności powiadamiania.

Data aktualizacji: 10.10.2020.

×