Skocz do zawartości
Belgia.net

Rekomendowane odpowiedzi

elaozkan

 

jeżeli pracowalas legalnie to powinnas już dawno zlozyc papiery o becikowe normalnie można skladac od końca 5 miesiąca ciąży

TAK ALE NIE WIEDZIAŁAM A CO JUZ JEST ZA POZNO ABYM ZŁOZYŁA?

 

nie jest za pozno skladaj wszystkie papiery u siebie zeby bylo prosciej bo on teraz jest na wypowiedzeniu ten twoj partner

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Nie jest za późno,możesz nawet złożyć po urodzeniu dziecka.Ja za pierwszym razem też nie wiedziałam,że coś takiego jest  i dopiero po urodzeniu dziecka razem z rodzinnym na dziecko załatwiałam. Ja już nie pamiętam ,jak długo się czeka,ale jak się jest w ciąży to zaczynają chyba wypłacać 2 m-ce przed planowanym porodem.Jeśli chłopak jest na wypowiedzeniu i jego sytuacja jest niepewna,lepiej złóż Ty wniosek,potem weźmiesz rodzinne na dziecko i dopiszesz do siebie w pracy do podatku.U mnie dzieci są wszędzie dopisane do mnie,to nie ma żadnego znaczenia .

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

elaozkan nie widziałam Twego postu zanim stworzyłam swojego  :P Zdublowałam,nie widząc Twojego wpisu ,informacje w nim zawarte  ;) Ale od nadmiaru wiedzy głowa nie boli  :D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marysia245

elaozkan nie widziałam Twego postu zanim stworzyłam swojego  :P Zdublowałam,nie widząc Twojego wpisu ,informacje w nim zawarte  ;) Ale od nadmiaru wiedzy głowa nie boli  :D

ok dziewczyny dzieki za info:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marysia245

 

elaozkan nie widziałam Twego postu zanim stworzyłam swojego  :P Zdublowałam,nie widząc Twojego wpisu ,informacje w nim zawarte  ;) Ale od nadmiaru wiedzy głowa nie boli  :D

ok dziewczyny dzieki za info:)

 

a te papiery to załatwic tam gdzie mam ubezpieczenie w tym przypadku CM  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Tak ,ja akurat mam w Partenie,to się nazywa allocation de naissance, i u mnie można składać papiery po 6 m-cu ciąży  i do 4 m-cy po urodzeniu dziecka,ale każda ubezpieczalnia ma swoje zasady.Jak się chcesz wyrobić przed porodem ,to musisz się streszczać,bo jeszcze trzeba na tym formularzu zaświadczenie lekarskie zamieścić o przewidywanej dacie narodzin ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marysia245

 

Tak ,ja akurat mam w Partenie,to się nazywa allocation de naissance, i u mnie można składać papiery po 6 m-cu ciąży  i do 4 m-cy po urodzeniu dziecka,ale każda ubezpieczalnia ma swoje zasady.Jak się chcesz wyrobić przed porodem ,to musisz się streszczać,bo jeszcze trzeba na tym formularzu zaświadczenie lekarskie zamieścić o przewidywanej dacie narodzin ;)

 

ok dzieki 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

W kazdej fundacji wniosek o swiadczenia z tytulu narodzin dziecka, sklada sie nie wczesniej jak w 6 miesiacu i sa wyplacane nie wczesniej jak 2 miesiace przed przewidywanym terminem porodu. Swiadczenia z tytulu narodzin dziecka od fundacji a premia w ubezpieczalni to dwie rozne sprawy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Jest na belgijskim podatku. Umowe ma z Polska firma i z Belgijska. A gdzie mozna sprawdzic te skladki RSz?

To w umowie powinien miec. Jesli obejmuje go socjalne ubezpieczenie w Belgii (odpowiednik polskiego ZUS) to  moze skladac o becikowe. Musi zapytac pracodawce do jakiej fundacji nalezy i tam zlozyc  wniosek. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Cześć mam pytanie czy dokumenty na becikowe ma dostać mój mąż u siebie w pracy?

mozesz sobie pobrac ze strony kazdej fundacji. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
monika.m

dziękuję

 

 

Cześć mam pytanie czy dokumenty na becikowe ma dostać mój mąż u siebie w pracy?

mozesz sobie pobrac ze strony kazdej fundacji. 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

Hey:) ja z pytaniem dostalam papiery na becikowe i musze zaniesc do Grupy S i tam wystarczy zaniesc tylko do okienka czy jak to wyglada ? pierwszy raz skladam takie papiery :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
New01

a jesli bym chciala osobiscie im zaniesc  to pytaja o cos tam ? czy tylko wystarczy dac do okienka?

Ja normalnie wysylalam nawet nie poleconym. A jesli chcesz zaniesc osobiscie , to nie sadze zeby o cos pytali , powiedz tylko ze chcesz to zostawic i tyle :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miskaa

Witam serdecznie. Czy ktos sie orientuje czy posiadajac ubezpieczenie i pracujac w Belgii, przysluguje mi tzw. becikowe w Belgii na wypadek porodu w Polsce? Szukalam juz odp na forum, aleniestety nie znalazlam. Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BRACIAKTRANS

Witam mam pytanie. Moja dziewczyna nie długo bedzie rodzic za 2 miechy i jeszcze nie dostalismy becikowego czy to moze byc dlatego ze ja wysyłałem papiery na siebie a ja nie mam ubezpieczenia. I nie dostaniemy tego wogóle ;/  Prosze od dobra odpowiedź. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×