Skocz do zawartości
zx1967

Wykrywacz Metali

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jakie sa przepisy prawne co do prowadzenia poszukiwan za pomoca wykrywacza metali oczywiscie amatorsko,potrzebne sa pozwolenia i czy kazdy moze sobie pokopac z wyjatkiem prywatnych posasji chodzi mi glownie o plaze i lasy,miejsca historyczne

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ogólnie można chodzić z tego co wiem po plażach, po polach tzn tereny prywatne trzeba mieć pozwolenie od właściciela a nie wolno chodzić po terenach powojennych i  stanowiskach archeologicznych. poszczególne regiony mogą mieć swoje odrębne zasady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I z tego co wiem - to wszystko wartościowego co znajdziesz jest właścicielem państwa. 

a kto powiedział że znajdziesz coś wartościowego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

też się tym interesowałem i niby u flamaków można łazić a u walonów nie bo to króla wszystko, ale głowy nie dam. Na youtubie są filmiki z belgii i łażą śmiało. Na pewno na prywatnych terenach trzeba się pytać właściciela.A jaki sprzęt posiadasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My z kolega chodziliśmy na wykopki w Brukseli, okolice Dilbeek. Trafiło się kilka fajnych monet i innych fantow. Obecnie szukam osob zainteresowanych wspólnymi poszukiwaniami, gdyż kolega wyjechał. Proszę o info.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyczytałem gdzieś, że teraz się zmieniło prawo i trzeba się rejestrować jako "poszukiwacz".

Wiecie może gdzie się udać żeby dostać to pozwolenie?

Jak to u was wygląda? Latacie bez żadnych zezwoleń bez problemów?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta