Skocz do zawartości
Belgia.net

Nowa Metoda Unikania Podwojnego Opodatkowania Miedzy Polska A Belgia

Rekomendowane odpowiedzi

Phibrizzo

Hej,

 

znalazlem artykul ktory mowi nt podpisanej w 2014 roku (kwiecien) nowej umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania miedzy Belgia a Polska. Zmienia sie typ umowy z "zaliczenia proporcjonalnego" na "wylaczenia z progresja" (czyli bardziej korzystny dla podatnika).

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/nowa_umowa_podatkowa_z_belgia-a_19086.htm

 

W artykule jest mowa o tym iz "Nowe zasady powinny zacząć obowiązywać w 2015 r."

 

Moje pytanie, czy ktos orinetuje sie czy dochod za 2014 rok (czyli rozliczane w 2015) bedziemy mogli rozliczac juz za pomoca nowej metody ?

 

Pelna tresc umowy:

http://www.google.be/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CDUQFjAE&url=http%3A%2F%2Fbip.kprm.gov.pl%2Fdownload%2F75%2F11237%2FRM-10-79-14.pdf&ei=o9pbVIaONcLy7Aao24HoDw&usg=AFQjCNGWKndkJDvB9M75s5auDwJf-7iyMg&sig2=VW2Hco2fMxLkD4VJYB2qmw&bvm=bv.79184187,d.ZGU

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Para

wiem  tylko, ze jeśli ktos nie mieszkał i nie pracował w 2014 roku w Polsce a mieszka i pracuje tutaj to nie musi sie rozliczac w Polsce.

 Rozlicza sie tylko z fiscusem w Belgii.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

wiem tylko, ze jeśli ktos nie mieszkał i nie pracował w 2014 roku w Polsce a mieszka i pracuje tutaj to nie musi sie rozliczac w Polsce.

Rozlicza sie tylko z fiscusem w Belgii.

Zwlaszcza jesli tu pracuje i mieszka legalnie, ma zaraejestrowany samochod tutaj, dzieci chodza do szkoly itd to wtedy tzw "centrum interesow zyciowych" jest tutaj i tylko tutaj rozlicza sie z fiskusem.

Ale polski fiskus potrafi i tak po latach sie upominac.

Ja mam pismo napisane przez prawnika i za kazdym razem jak polski fiskus domaga sie kasy to im to pismo wysylam i sie odczepiaja - na jakis czas...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wisiorek

wiem  tylko, ze jeśli ktos nie mieszkał i nie pracował w 2014 roku w Polsce a mieszka i pracuje tutaj to nie musi sie rozliczac w Polsce.

 Rozlicza sie tylko z fiscusem w Belgii.

 

Dokładnie.

A jeżeli jest tak jak piszesz (mieszkasz tutaj legalnie, pracujesz na bezterminowym kontrakcie, masz samochody na be tablicach itp) i jednocześnie jesteś zameldowany w PL? Czy też tylko w Belgii rozliczamy się w tym przypadku? 

Robię tak każdego roku, ale czasem warto zapytać i wiedzieć na pewno ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

 

wiem  tylko, ze jeśli ktos nie mieszkał i nie pracował w 2014 roku w Polsce a mieszka i pracuje tutaj to nie musi sie rozliczac w Polsce.

 Rozlicza sie tylko z fiscusem w Belgii.

 

Dokładnie.

A jeżeli jest tak jak piszesz (mieszkasz tutaj legalnie, pracujesz na bezterminowym kontrakcie, masz samochody na be tablicach itp) i jednocześnie jesteś zameldowany w PL? Czy też tylko w Belgii rozliczamy się w tym przypadku? 

Robię tak każdego roku, ale czasem warto zapytać i wiedzieć na pewno ;)

 

Nawet jak masz meldunek w Polsce rozliczasz się tylko w Be. Ja również mam meldunek w polsce a rozliczam się tylko w Belgii.W Polsce możesz jedynie złożyć PITa zerowego w razie jak byś potrzebował jakieś zaświadczenie z polskiego US.

Wiem , że tak jest bo mam w rodzinie naczelnika US :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×