Skocz do zawartości
Belgia.net

Ubezpieczenie, A Praca

Rekomendowane odpowiedzi

Sandrasz

Witam!

Chcialabym zapytac, czy jesli obecnie pracuje i oplacam ubezpieczenie w Partenie za siebie i dziecko, to czy jesli przestane pracowac, to przestane miec ubezpieczenie? Pytanie brzmi, czy jesli nie pracuje , to nie moge miec ubezpieczenia?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sandrasz

 Nie mam meza, a narzeczonego i wspolne dziecko. Z tym, ze narzeczony ma belgijski dowod , ale ma polska firme i jest tutaj podwykonawca(kontrakt z belgijska firma) takze nie wiem czy moze miec ubezpieczenie na siebie..

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

 Nie mam meza, a narzeczonego i wspolne dziecko. Z tym, ze narzeczony ma belgijski dowod , ale ma polska firme i jest tutaj podwykonawca(kontrakt z belgijska firma) takze nie wiem czy moze miec ubezpieczenie na siebie..

Niestety nie może, bo nie płaci tu podatków. Póki pracujesz masz ubezpieczenie, to działa wstecz, tzn jeśli pracowałaś w 2013 masz prawo do zwrotów z ubezpieczalni w 2015.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sandrasz

jestesmy tu od stycznia tego roku, a ja pracuje od kwietnia tego roku.. Czyli jak nie ma pracy , to nie ma ubezpieczenia zadnego? Nie mozna sobie samemu oplacac jakiegos prywatnie? Masakra..

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sandrasz

o matko.. czyli  wlasciwie moge miec ubezpieczenie zdrowotne na siebie i dziecko nawet jesli nie pracuje, tak? Tylko pewnie skladka wyzsza? a socjalnego nie, czyli bez prawa do rodzinnego, tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

jestesmy tu od stycznia tego roku, a ja pracuje od kwietnia tego roku.. Czyli jak nie ma pracy , to nie ma ubezpieczenia zadnego? Nie mozna sobie samemu oplacac jakiegos prywatnie? Masakra..

ubezpieczenie tzw complementaire oplacasz sama czyli masz uslugi lekarzy i rozne badania dla siebie i dziecka,nie wiem jaka jest skladka miesieczna to musisz sie dowiedziec w swoim mituelu,pracujac masz assurance de travail,czyli pracodawca placi tobie za zwolinienie lekarskie do 14 dni w 100%,potem placi mituel,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

swiadczenie rodzinne na dziecko otrzymasz ale musicz miec druk zakonczenia umowy C4 i z tym drukiem rejestrujesz sie a Actiris i capac

tam otrzymasz info

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sandrasz

acha, czyli mam opcje, ze sobie sama wykupie ubezpieczenie na siebie i dziecko. Chodzi glownie o to, ze moj syn w lutym idzie do przedszkola, a tam musi miec ubezpieczenie. Dziekuje wszystkim za odpowiedz, jutro wybieram sie do Parteny, takze zobaczymy co tam mi powiedza.. Pozdrawiam !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sandrasz

z rodzinnym i tak na razie mi nie spieszno. co prawda sama wychowuje swoje dziecko i nie jest latwo, ale dopiero co po wielkich meczarniach udalo mi sie zdobyc staly pobyt na 5 lat, takze nie bede od razu leciala po pieniadze od panstwa, bo jak mi pani z gemente powiedziala ,, maja mnie na oku'' ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewelinka66

Witam mam takie pytanie od roku czasu pracuje w ts i nie pamietam gdzie podczas podpisywania kontraktu zapisało mnie biuro do ubezpieczenia  pracowniczego  czy jest jakas mozliwosc zeby to sprawdzic i ustalic ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×