Skocz do zawartości
Belgia.net

Electrabel, Luminus, Lampiris

Rekomendowane odpowiedzi

elaozkan

Hej  napiszcie gdzie najlepiej sie zapisac np do Lampirys, sibelga itp

kazda osoba to zawsze inna opinia,ja od roku mam umowe na korzystanie z elektrycznosci z firma Luminus ,jakie korzysci to napewno o 12 euro mniejszy rachunek co miesiac niz wczesniej Electrabel,tam tez mialam wysokie co polroczne doplaty przy tym samym zuzyciu,teraz jest mniej,ale mam wszystkie urzadzenia ekonomiczne mala strata energii i jestem tylko z mezem,czyli wiekszosc dnia poza domem,powodzenia;przejrzyj oferty roznych firm i wybierz co tobie dobre :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
daras28

WITAM WYNAJĄŁEM MIESZKANIE I TERAZ BEDE MUSIAŁ WYBRAC DOSTAWCE GAZU I PRADU CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC  JAKIEGO DOSTAWCE WYBRAC  JAKIE SĄ RÓŻNICE ORAZ JAKA NAJLEPIEJ USTALIC SB TARYFE MIESZKAM W WEST FLANDREN  REGION DIKSMUIDE . POZDRAWIAM I PROSZĘ O POMOC

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

ja mam zle doswiadczenia z oszustami w Lampirisie.Teraz jestem w mega-to tzw zielona energia i poki co jestem zadowolona

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niunia17

Witam czy ktos orietuje sie ile kosztuje zalozenie pradu w elektrabel? I czy moze przyjsc rachunek za gaz skoro gaz jeszcze nie jest podlaczony??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malwinka

Witam. Dzis przyszedl przedstawiciel Luminusa i proponowal zmiane dostawcy. Twierdzi, ze w porownaniu z moim obecnym dostawca, Electrabel, bede placic prawie 12 euro mniej miesiecznie i pierwsze dwa miesiace gratis. Czy to nie jakas podpucha? Jestem dosc nieufna jesli chodzi o takich przedstawicieli, ktorzy chodza po domach i namawiaja ludzi. Czy nie bede musiala placic jakiejs kary za zerwanie umowy z Electrabelem? Czy jesli jednak przejde do Luminusa to musze skontaktowac sie z Electrabelem w celu wypowiedzenia umowy, czy moze to zrobi za mnie Luminus? Jesli to wszystko byloby takie piekne i proste to dlaczego mialabym nie zaoszczedzic? A jesli nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Luminus wszystkim sie zajmie, nie musisz kontaktowac z electrabel , pozniej przyjda papiery z electrabel ze umowa jest zerwana , no i wyrownanie za ostatnie miesiace.

Ale jest warto, zaoszczedzisz  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

WSZYSTKIM ODRADZAM lampiris i luminus.... ci zlodzieje tak ze mnie zdzierali i nie chcieli sluchac,ze uwazam,ze place za duzo,az trafilam do eandis bo niby nie placilam jak trzeba.Po paru misiacach w eandis (oczywiscie zaplacilam co chcieli,zeby nie zalozyli mi elektryki na karte) w koncu trafilam na super babke.Wczesniej w eandis tez nie chcieli ze mna gadac na call center. Po sprawdzeniu licznikow gazu i elektryki okazalo sie,ze.... przez co najmniej rok nadplacilam prawie 2 tys eu. Eandis odda mi ta nadplate,ale boooffffff przy tych fakturach vat idzie do kieszeni panstwa. I wracam od marca do Electrabel bo po przedyskutowaniu z tEST ACHATS W MOJEJ WIOSCE ELETRABEL JEST NAJTANSZY

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

Witam. Dzis przyszedl przedstawiciel Luminusa i proponowal zmiane dostawcy. Twierdzi, ze w porownaniu z moim obecnym dostawca, Electrabel, bede placic prawie 12 euro mniej miesiecznie i pierwsze dwa miesiace gratis. Czy to nie jakas podpucha? Jestem dosc nieufna jesli chodzi o takich przedstawicieli, ktorzy chodza po domach i namawiaja ludzi. Czy nie bede musiala placic jakiejs kary za zerwanie umowy z Electrabelem? Czy jesli jednak przejde do Luminusa to musze skontaktowac sie z Electrabelem w celu wypowiedzenia umowy, czy moze to zrobi za mnie Luminus? Jesli to wszystko byloby takie piekne i proste to dlaczego mialabym nie zaoszczedzic? A jesli nie?

Ja w maju miałam taka sytuacje. W czercu przeszłam do luminusa. Dostałam wyrównawcza fakturę z ekstrabel na 240e, po czym przy rozliczeniu rocznym w październiku zwrócili mi ponad 400e. Nie wiem jak rozliczają oni ale było do przodu dla mnie. A w luminusie okaże sie po roku czy było warto. Zawsze możemy wrócić lub zmienić na innego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
soltys

Każdy ma swoje opinie i przekonania ale mnie na Luminusa nikt nigdy nie namówi. Otóż jakiś gostek z tej złodziejskiej firmy podpisał za mnie papiery że niby chcemy przenieść się do Luminusa, dowiedziałam się o tym jak przyszedł do mnie takowy dokument, wielce zdziwiona zaistniałą sytuacją pojechałam sprawę wyjaśnić na miejscu okazało się że niby sama to do nich się zgłosiłam ze chcę zmienić dostawce energii i gazu. Poprosiłam o pokazanie mi dokumentu na którym złożyłam niby podpis oczywiście dali mi go zobaczyć ale podpis nie był mój a nikogo innego z mojego domu. Chcąc wyjaśnić zaistniałą sytuacje i przekonując ich ze to nie moje pismo a już na pewno nie podpis usłyszałam ze mogę zgłosić sprawę do sądu ale to może trwać nawet kilka lat.  W końcu uległam gdyż umowa była tylko na rok, doszłam do wniosku że rok szybko zleci i będę miała z głowy problem, uwierzcie mi bardzo się myliłam. W ciągu tego roku 3 razy spisywali mi liczniki za każdym razem miałam za prąd i gaz do dopłaty po 700-800e za każde.

Po roku z utęsknieniem wróciłam do lampirisa   i nie żałuje. Od 2 lat nie miałam dopłat za energie i gaz, w tym roku po spisaniu licznika od prądu przysłali mi że muszę im jeszcze dopłacić 18e a  prądu zużywam więcej niż za czasów luminusa  Nigdy Luminus!!!   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
italiano16

zalezy jaka chalupa dom/... mieszkanie czy stara dzielnica . kazdy placi za wygode... a ze ktos placi na miesiac kolo 40 euro to  sie nie ma co chwalic =

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miskaa

electrabel

Witam i prosze o rade,

wczoraj otrzymalam pismo od komornika, z nakazem platnosci faktur z electrabelu za okres kiedy juz  nie korzystalam z uslug electrabelu, bo sie wyprowadzilam z mieszkania. Wszyscy lokatorzy dostali nakaz opuszczenia budynku, z powodu gruntownego remontu i dotychczas budynek jest niezamieszkany. Wlasciciel domu powiedzial ze sam wszystko pozamyka poniewaz wszystko lacznie z licznikami bylo do wymiany. uwierzylam i to chyba byl moj blad. Czy mama szanse jakos wybrnac z tej sytuacji? Czy pomoc adwokata jest wskazana i moze mi pomoc?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BrytneJ

witam , chciałabym zapytać jak to jest z tymi firmami , znajoma , która mieszka w tytm mieście co ja powiedziała mi ,że jednak najlepszym "złodziejem" (bo jak ona to nazwała każda z tych firm to złodzieje :D ) jest electrabel i tam najlepiej założyć rachunki. Wynajeliśmy mieszkanie : salon z kuchnia ( z oknem na prawie całą ścianę ok 3 m) , sypialnia, przedsionek , dwa pomieszczenia w tym jedno toaleta , a drugie schowek na pralkę , i oddzielnie prysznic. Okien nie ma tylko w "przedsionku" , kuchenka elektryczna, reszta ogrzewana gazem . Mieszkanie w tym momencie jest świeżo po remoncie , na 2 piętrze (ostatnim) a nam nim jest stryszek , który kiedtys zostanie zagospodarowany , ale nie w trakcie trwania naszej umowy. W mieszkaniu będę ja i partner. Licznik ponoć normalny wg właścicielki. I powiedzcie mi jak mniej wiecej na oko mogą wyyglądać moje rachunki ? zamknę się w 100 E za prad i gaz ? Boje sie bardzo tej dopłaty na koniec roku, Oni ustalają jakąś stawkę ze względu na użycie czy płacę bo płacę , a dopiero na koniec roku przychodzi wyrównanie ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

Zmieścisz się spokojnie :) Ja płacę 120E na miesiąc za apartament 2 poziomowy. 3 Sypialnie w 2 okna veluxy a w jednej okno 2 metry przesówne.W salonie okno balkonowe plus okna plus minus 5-6 metrów. 2 osoby dorosłe w mieszkaniu plus mały dzieciak.W każdej chwili możesz sobie sprawdzić przez internet czy zaliczki jakie płacisz są wystarczające.Przynajmniej ja tak mogę w Luminusie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

witam , chciałabym zapytać jak to jest z tymi firmami , znajoma , która mieszka w tytm mieście co ja powiedziała mi ,że jednak najlepszym "złodziejem" (bo jak ona to nazwała każda z tych firm to złodzieje :D ) jest electrabel i tam najlepiej założyć rachunki. Wynajeliśmy mieszkanie : salon z kuchnia ( z oknem na prawie całą ścianę ok 3 m) , sypialnia, przedsionek , dwa pomieszczenia w tym jedno toaleta , a drugie schowek na pralkę , i oddzielnie prysznic. Okien nie ma tylko w "przedsionku" , kuchenka elektryczna, reszta ogrzewana gazem . Mieszkanie w tym momencie jest świeżo po remoncie , na 2 piętrze (ostatnim) a nam nim jest stryszek , który kiedtys zostanie zagospodarowany , ale nie w trakcie trwania naszej umowy. W mieszkaniu będę ja i partner. Licznik ponoć normalny wg właścicielki. I powiedzcie mi jak mniej wiecej na oko mogą wyyglądać moje rachunki ? zamknę się w 100 E za prad i gaz ? Boje sie bardzo tej dopłaty na koniec roku, Oni ustalają jakąś stawkę ze względu na użycie czy płacę bo płacę , a dopiero na koniec roku przychodzi wyrównanie ? 

Nikt nie jest w stanie obiektywnie obliczyc Pani ile zuzyje kWh energii. Co do gazu - stan pieca, instalacji grzewczej, czasu ogrzewania mieszkania, ilosc zuzytej cieplej wody ( mniemam, ze jest z pieca gazowego ). Sam osobiscie za 30m2: 4punkty swietlne energooszczedne, lodowka duza, zmywarka, pralka, piekarnik elektryczny, microfala, telewizor, dekodery, odkurzacz i inne, woda z pieca gazowego ( nowy, podobnie jak system grzewczy) szczelne okna 3 szyby place 65€/miesiac i jest nas dwoje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewunia111

Witam was wytlumaczcie mi jak mozecie czy tak moze byc,,na starym mieszkaniu placilam rachunki za prad i gaz po 23 e za miesiac ,,teraz po przeprowadzce tez podpisalam umowe z Luminusie i obliczyli ze  mam placic po 122e na miesiac ,,jak oni to obliczyli ,,wchodzac spisalismy stan licznikow..DODAM ze w poprzednim mieszkaniu robilam doplate tylko 250 e...A teraz cale dnie az do wieczora nikogo nie ma w domu,,nie wlanczalam ogrzewania ,,,Nie rozumiem dlaczego mi naliczyli tak..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

To sa czesto standardowe, wyjsciowe stawki, bywa tez, ze biora stawke jaka placili porzedni wynajmujacy. Zawsze mozesz do nich przedzwonic i obnizyc, albo czekac na koniec okresu rozliczeniowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewajaro

Czy ktoś z Państwa wie może czy w LUMINUSIE jest możliwość rozliczenia się na podstawie miesięcznych odczytów licznika, tj. ja im podaję stan licznika, a oni mi wystawiają fakturę?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×