Skocz do zawartości
Belgia.net

Electrabel, Luminus, Lampiris

Rekomendowane odpowiedzi

nadia30

Witam was , mam pytanko ,w zeszłym roku otworzyłam elektrokabel  ( tzn w maj 2013 rok ) w związku z tym muszę w tym roku odnowić kontrakt znów na następny rok proszę odpiszcie.Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Tak,przechodzi z automatu,ale skoro juz jestes ich klientem od ponad 6 miesiecy  (moim zdaniem maja najdrozszy serwis,a wyprobowalam juz chyba wiekszosc :-)  to moze warto porownac czy inni dostawcy nie sa tansi ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kasztan1986

my też mamy electrabel i przychodzą nam śmieszne rachunki., przy podpisywaniu kontraktu gaściu móił że beda  na około 100 e na miesiąc a w rzeczywistości przychodzi nam po 34 e, zawsze płącimy więcej żeby w razie czego było mniej dopłaty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aurelia69

No a ja kompletnie nie ogarniam tego elektabelu.wczoraj przyszło mi wyrównanie za ostatni rok i mam do zapłacenia 400e tak jak w tamtym roku gdzie siedziałam na macierzynskim i całą zimę grzałam a tej zimy grzałam tylko wieczorem i w nocy bo całymi dniami jestem w pracy dziecko w złobku,do tego pozbyłam sie w tamtym roku akwarium gdzie wiadomo grzałka filtr oświetlenie wszystko na prąd.powiem szczerze  ze spodziewałam sie w tym roku do płacenia moze góra 50e a tu znów 400 i teraz co miesiąc bedą zabierac 117e a wczesniej miesiecznie płaciłam 100,nic z tego nie rozumiem:(((

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

najlepiej przejdz do lampiris, ja place duzo mniej niz w electrabel, i w dodatku dostalam zwrot za zeszly rok ;-)

wszystkie formalnosci sa zalatwiane przez internet, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

a ja proponuje luminus,dobra firma wiarygodna,moj rachunek za prad to 53 euro za miesiac,mozna wybrac opcje jaka sobie zyczysz,powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Wiem, po sobie,ze nawet jak dom  czy mieszkanie jest podobnej wielkosci to wszystko zalezy od instalacji.Ja mam stara i niestety za to musze placic fulll i trafia mnie... a wiec nie mozna porownywac z innymi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shrek

a ja proponuje luminus,dobra firma wiarygodna,moj rachunek za prad to 53 euro za miesiac,mozna wybrac opcje jaka sobie zyczysz,powodzenia

 

wczoraj przyszedł przedstawiciel od luminusa i zaproponowal mniejsze rachunki niż w elektrabelu. Zgodzilam się żeby zmienić dostawce i po chociaż jednym pozytywnym komentarzu mam nadzieje ze dobrze zrobiłam :rolleyes:

Niestety electrabel jest bardzo drogi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

Niestety prawda, że nie można porownywać nawzajem swoich rachunkow, bo wszystko zależy od instalacji i gospodarności, ale prawda też, że electrabel jest prawie najdroższą firmą w Belgii :/ Ja też chcę go zmienić tylko zastanawiam się, ktory będzie najlepszy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tez jestem w lampirisie, rachunki o jakies 25-30% mniejsze niz w electrabel, do tego dostalam zwrot na koniec roku 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

Witam, co sądzicie o Luminus w porównaniu do Electrabelu? Przeszłam 2 tyg do Luminusa i nie wiem czy przypadkiem nie popełniłam błędu. Tak dużo sie mówi o tym ze electrabel jest taki drogi. A dziś dostałam właśnie od nich telefon i pani mówiła ze jest na odwrót ....Czyli luminus jest droższy. Macie jakieś doświadczenia z tymi dostawcami? Bo ja już sie pogubiłam kto prawdę mówi:/ Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

mam kontrakt z Luminusem od stycznia tego roku oplata za miesiac 53 euro ale jestem sama i mam wszystko elektryczne,czyli tylko place za zuzycie pradu;porownujac faktury electrabel i luminus jest roznica cenowa duza bo 12 euro za miesiac i za kazde polrocze doplacalam po ok 240 euro

to duzo jak na jedna osobe,sa dwie oplaty mniej widzac fakture i porownujac,teraz minie moje polrocze i nie wiem ile doplace czy wogole doplace,to maje zdanie a luminus to juz moj 3 kolejny dostawca pradu,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Od 8 lat jestem klientem Luminusa, nigdy nie było problemów. Rozliczenia zawsze na czas. Mam koleżankę która przeszła z Elektrabel do Luminusa i po roku doszła do wniosku ze to była najlepsza decyzja jaka mogła podjąć. Uważam ze Elektrabel jest droższy od Luminusa a pozatym Luminusa jest eko czerpie energię z wiatraków i paneli słonecznych. Wydaje mi sie ze Pani z Elektrabelu powiedziała ze sa tańsi bo chciała żebyś wróciła. Podobno Elektrabel z roku na rok traci coraz wiecej klientów, poczytaj w archiwum jak ludzie nieprzychylnie wypowiadają sue na temat tej firmy. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

To ja Cie troche zdenerwuje ;)

Od 10 lat jestesmy w electrabel - za 3 osobowa rodzine z mnostwem sprzetow elektrycznych i elektornicznych placimy 38e miesiecznie i nigdy doplaty nie bylo, a zdarzaly sie zwroty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

Ja też bylam bardzo za przejściem z electrabel do luminusa, ale co miesiąc dostaję na meila ranking wszystkich dostawcow i o dziwo electrabel byl na 2 miejscu a luminus dopiero na 4. Ale to byl pierwszy miesiąc kiedy zdażyla się taka sytuacja. Zazwyczaj Luminus jest znacznie wyżej niż electrabel. W rankingu najwyżej są najtańsze firmy a najniżej najdroższe. Nie wiem czy to taka jednorazowa sytuacja czy electrabel faktycznie przemyslal sobie straty klientow i postanowil coś z tym zrobić. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
andre1975

My tez jesteśmy w Electrabel od 12 lat. Mamy wszystko na prąd ( kuchenka, bojler). Płaciliśmy na początku 62,30€ miesięcznie, w tej chwili 47€. Co roku mamy zwrot i nie płacimy 1 lub 1,5 miesiąca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×