Skocz do zawartości
Belgia.net

Mamy Pomagajmy Sobie

Rekomendowane odpowiedzi

ancyk

Polska BioGaja to tu Protectis, koszt ok 17 e za 5 ml ale dawkowanie to 5 kropli dziennie wiec spokojnie wystarcza na ok 30-35 dawek. Cala zime uzywam go gdy tylko cos zauwazylam niepokojacego u dziecka. Efekt wspanialy, maly nigdy nie rozchorowal sie choc chodzi do zlobka i ma ciagly kontakt z infekcjami. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
carol4465

Bierzes sloik do ktorego dajesz cebuli pokrojonej drobna 2 zabki czosnku polewasz to miodem plynym (cukier spowalnia leczenie ) i sok z cytryny zakrecas i po 2 do 3 godzin mozesz dacz dla dziecka ja urzywam strzykawki z perdolanu latwiej podawac .

Lepiej 3 razy dzienie i dla dzieci po roku bo miod jest cieszki na zoladek dla maluszkow

Mam nadzieje ze sie przeda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
carol4465

Bierzes sloik do ktorego dajesz cebuli pokrojonej drobna 2 zabki czosnku polewasz to miodem plynym (cukier spowalnia leczenie ) i sok z cytryny zakrecas i po 2 do 3 godzin mozesz dacz dla dziecka ja urzywam strzykawki z perdolanu latwiej podawac .

Lepiej 3 razy dzienie i dla dzieci po roku bo miod jest cieszki na zoladek dla maluszkow

Mam nadzieje ze sie przyda

Dla 10cio miesiecznego dziecka mozna?? Jak ten syrop robisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

Dzieki dziewczyny juz jest ok, jak na razie kaszlu nie ma. Dalam malej syrop prawoslazowy i wit c. Musze zaopatrzec sie w te czopki w takim razie skoro mowicie ze dobre. Jesli chodzi o szpital to mialam na mysli AZ Brussel w Jette, slyszalam od kolezanki ktorej synek tam byl operowany na serce ze maja bardzo dobry oddzial pediatryczny, ale jak jest naprawde to nie wiem i mam nadzieje, ze nie bede musiala sprawdzac. 

Loppo dzieki za link :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia2205

witam doswiadczone mamy. Moza Wam uda sie mi pomoc, a raczej dla mojej 3 tygodniowej corki, Mamy ogromny problem z kolkami, mala zje, i odrazu kolki sa, zalewa sie placzem, cala az bordowa sie robi, i spocona jakby z kapieli wyszla:/ nie wiem juz jak jej pomoc, moze macie jakies sprawdzone sposoby? moze jakies kropelki czy cos? bo juz nie wiem jak moge jej pomoc:/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mandarynka

witam doswiadczone mamy. Moza Wam uda sie mi pomoc, a raczej dla mojej 3 tygodniowej corki, Mamy ogromny problem z kolkami, mala zje, i odrazu kolki sa, zalewa sie placzem, cala az bordowa sie robi, i spocona jakby z kapieli wyszla:/ nie wiem juz jak jej pomoc, moze macie jakies sprawdzone sposoby? moze jakies kropelki czy cos? bo juz nie wiem jak moge jej pomoc:/

  

 

polecam infacol syrop , sprawdzilam na swoim synku i pomagal , bardzo dobry 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

witam doswiadczone mamy. Moza Wam uda sie mi pomoc, a raczej dla mojej 3 tygodniowej corki, Mamy ogromny problem z kolkami, mala zje, i odrazu kolki sa, zalewa sie placzem, cala az bordowa sie robi, i spocona jakby z kapieli wyszla:/ nie wiem juz jak jej pomoc, moze macie jakies sprawdzone sposoby? moze jakies kropelki czy cos? bo juz nie wiem jak moge jej pomoc:/

kolikind ja dawalam do kupienia tutaj w aptece bardzo skuteczne, przynajmniej dla mojej niunki byly. no i masaze, kąpiele cieple i suszarka w naszym przypadku bardzo skuteczna. Powodzenia i dużo cierpliwości bo to z pewnością ciężkie wieczory. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Nie zrozum mnie zle, ale czy po jedzenitrzymasz ja, zeby jej sie odbilo?

Bo piszesz, ze kolki sa od razu po jedzeniu, wiec moze trzeba dluzej poczekac z tym odbijaniem sie po jedzonku...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

Nam nic nie pomoglo tak jak krople baly-fen dostepne w aptece bez recepty no i jesli juz sa kolki to kladlam core na brzuszku przez swoje kolano i klepalam w dupcie, od razu przynosilo jej to ulge, masowala sobie przy tym brzuszek i gazy szly. Zginalam jej tez nozki mocno do brzuszka ale kolano sprawdzilo sie naklepiej. Zycze duzo cierpliwosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia2205

po jedzonku trzymam mala tak dlugo az jej sie odbije, czasem nawet trawalo to do godz, wczesniej nie bylo zadnych kolek, od trzech dni niestety zmiana, na poczatku byly domowe sposoby, masowania brzuszka, cieple kapiele, lecz nie pomaglo, teraz kupilam infacol, moze to pomoze,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Jesli karmisz piersia to bardzo uwaznie przyjrzyj sie temu co jesz.

A jesli mlekiem sztucznym to moze trzeba zmienic mleko...

Powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka2412

po jedzonku trzymam mala tak dlugo az jej sie odbije, czasem nawet trawalo to do godz, wczesniej nie bylo zadnych kolek, od trzech dni niestety zmiana, na poczatku byly domowe sposoby, masowania brzuszka, cieple kapiele, lecz nie pomaglo, teraz kupilam infacol, moze to pomoze,

Infacol w przypadku mojego dziecka nie dzialal. W Niemczech sa bardzo dobre krople  SAB SIMPLEX. u mnie w aptece mozna go kupic bez recepty lub rodzinny lekarz moze wypisac recepte i apteka sciaga krople. Kosztuja okolo 9 euro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

 

Infacol w przypadku mojego dziecka nie dzialal. W Niemczech sa bardzo dobre krople  SAB SIMPLEX. u mnie w aptece mozna go kupic bez recepty lub rodzinny lekarz moze wypisac recepte i apteka sciaga krople. Kosztuja okolo 9 euro.

 

Położna w szkole rodzenia też mówiła o tych kroplach że chyba najlepsze z tych wszystkich kropli na kolke.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gigosia

u  nas nic nie dzialalo ani infacol ani sab simplex ani inne- samo przeszlo, dawalam tez bio gaia ale to w sumie nie dokonca na kolki...najlepsze bylo ogrzanie brzuszka poduszeczka z pestek czeresni..zycze wytrwalosci 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

 

ja bym poradziła Ci wypożyczyć w aptece inhalator (za wyporzyczenie płaci się ok 100E ale przy oddaniu apteka zwraca ok 80% kwoty) i inhalować dziecko 3 razy dziennie solą fizjologiczną. super by było gdyby udało Ci się zdobyć receptę na Pulmicort, Ventolin lub Atrowent - są to leki do inhalacji przy chorobach płuc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniach gardła. wystarczy jeden z nich. być może któryś dostaniesz bez recepty ale tego nie wiem. mojemu 1,5 rocznemu synkowi zawsze pomaga, po dwóch dniach inhalacji jest prawie zdrowiutki :) pozdrawiam

 

 

 

 

ja bym poradziła Ci wypożyczyć w aptece inhalator (za wyporzyczenie płaci się ok 100E ale przy oddaniu apteka zwraca ok 80% kwoty) i inhalować dziecko 3 razy dziennie solą fizjologiczną. super by było gdyby udało Ci się zdobyć receptę na Pulmicort, Ventolin lub Atrowent - są to leki do inhalacji przy chorobach płuc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniach gardła. wystarczy jeden z nich. być może któryś dostaniesz bez recepty ale tego nie wiem. mojemu 1,5 rocznemu synkowi zawsze pomaga, po dwóch dniach inhalacji jest prawie zdrowiutki :) pozdrawiam

 

 

 

Tez polecam inhalacje. Moja corka miala zaplenie oskrzeli non stop jak zaczela chodzic do zlobka. W koncu pomogly inhalacje mgielka solankowa: http://www.doz.pl/apteka/p20689-Zablocka_mgielka_solankowa_jodowo-bromowa_950_ml

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia2205

dziekuje wszystkim za odpowiedz, karmie piersia wiec teraz przygladam sie temu co jem jeszcze bardziej, cale szczescie ze kolki w dzien mecza a w nocy mala jakos spi, co prawda nie spokojnie ale spi :) pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

A u nas najlepiej sprawdził się Espumisan - krople dla dzieci z PL.To trzeba przecierpieć razem z dzieckiem :( Mi recę opadały od noszenia płaczącej córci i z bezradności...Kiedyś przejdą ,jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;).Cierpliwości i wytrwałości a dla bobaska zdrówka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×