Skocz do zawartości
Belgia.net

Urlop Macierzyński

Rekomendowane odpowiedzi

pologne2016

Oczywiście że tak. Kwota wychowawczego zależy wtedy od tego jakie miałaś zarobki. Obojętnie czy pół etatu czy cały etat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

Oczywiście że tak. Kwota wychowawczego zależy wtedy od tego jakie miałaś zarobki. Obojętnie czy pół etatu czy cały etat

Oj chyba Ci o macierzynski chodzi, bo to wychowawczy naliczaja od etatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

 

Oczywiście że tak. Kwota wychowawczego zależy wtedy od tego jakie miałaś zarobki. Obojętnie czy pół etatu czy cały etat

Oj chyba Ci o macierzynski chodzi, bo to wychowawczy naliczaja od etatu.

 

I macierzyński i wychowawczy naliczają w zależności od zarobków,Przynajmniej takie informacje dostałam u siebie w biurze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

 

 

Oczywiście że tak. Kwota wychowawczego zależy wtedy od tego jakie miałaś zarobki. Obojętnie czy pół etatu czy cały etat

Oj chyba Ci o macierzynski chodzi, bo to wychowawczy naliczaja od etatu.

 

I macierzyński i wychowawczy naliczają w zależności od zarobków,Przynajmniej takie informacje dostałam u siebie w biurze.

 

Ja nie mam pojecia czy o tych samych regionach mowimy i czy w Brukseli, lub Waloni jest inaczej. Ja mieszkam we Flandrii, i tutaj RVA ma kwoty ustalone, niezaleznie od zarobkow co do uropu wychowawczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Witajcie,

do porodu zostało mi niecałe 3 miesiace. Pracuje w ts od dwóch lat.

 

Pracodawca już mnie wysłał na urlop po tym jak był u mnie lekarz pracy.

Czy to oznacza, ze już mi leci macierzynski? Tak mam to rozumiec?

Ile mi pozostanie po urodzeniu dziecka?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Katarzyna wtedy urlop macierzyński zaczyna ci się 6 tygodni przed porodem i po porodzie zostaje ci 9 tygodni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fikka

Pracując nie na cały etat, czy pracodwca może nie zgodzić się, żebym wzięła urlop od razu na 3 miesiące? Tylko np. na 2 tygodnie lub miesiąc?

A jeśli się rozbija taki urlop np. 3x1 msc, to można w tym samym roku wziąć go?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

Pracodawca nie moze nie zgodzic sie, on moze Ci opoznic moment wziecia tego urlopu gdy np. nie ma zastepstwa za Ciebie. Nie mozna rozlozyc na 2 tyg. w/g mnie bo RVA placi stawki miesieczne. I napewno mozesz wziasc 3x1msc w tym samym roku urlop wychowawczy, jezeli pracodawca nie bedzie robil problemow. Ale jak rodzilas po 2012 masz prawo do 4mscy urlopu wychowawczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fikka

Pracodawca nie moze nie zgodzic sie, on moze Ci opoznic moment wziecia tego urlopu gdy np. nie ma zastepstwa za Ciebie. Nie mozna rozlozyc na 2 tyg. w/g mnie bo RVA placi stawki miesieczne. I napewno mozesz wziasc 3x1msc w tym samym roku urlop wychowawczy, jezeli pracodawca nie bedzie robil problemow. Ale jak rodzilas po 2012 masz prawo do 4mscy urlopu wychowawczego.

 

Więc mogę wykorzystać od razu 3 msc.? Co jeśli pracodawca się upiera, że tylko 1 miesiąc?

Jakie wyjście, co robić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

Oczywiście że tak. Kwota wychowawczego zależy wtedy od tego jakie miałaś zarobki. Obojętnie czy pół etatu czy cały etat

Oj chyba Ci o macierzynski chodzi, bo to wychowawczy naliczaja od etatu.

I macierzyński i wychowawczy naliczają w zależności od zarobków,Przynajmniej takie informacje dostałam u siebie w biurze.

U mnie brali pod uwagę etat. W 3 m.c. Zwiekszyłam na cały i tak mi wszystko liczyli, macierzyński i wychowawczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

 

Pracodawca nie moze nie zgodzic sie, on moze Ci opoznic moment wziecia tego urlopu gdy np. nie ma zastepstwa za Ciebie. Nie mozna rozlozyc na 2 tyg. w/g mnie bo RVA placi stawki miesieczne. I napewno mozesz wziasc 3x1msc w tym samym roku urlop wychowawczy, jezeli pracodawca nie bedzie robil problemow. Ale jak rodzilas po 2012 masz prawo do 4mscy urlopu wychowawczego.

 

Więc mogę wykorzystać od razu 3 msc.? Co jeśli pracodawca się upiera, że tylko 1 miesiąc?

Jakie wyjście, co robić?

 

Na stronie z RVA o urlopie wychowawczym nie wszystko pisze, zmienili website i jest jeszcze gorsza. Jak znasz jezyk to zadzwon do RVA lub zwiazku w ktorym przynalezysz. Jak nie, moze jest jakas kompetentna osoba na forum co wie cos na temat tego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Mozesz sobie sciagnac...ja sobie wydrukowalam...teraz nie mam wgladu bo mam na kompie a jest w reperacji. Wypelnione przez ciebie papiery ,musza zostac wypelnione i podpisane przez biuro ... a nastepnie listem poleconym wyslij na adres ....bedzie podany razem z papierami do wypelnienia.przepraszam za bledy - pisze z telefonu. Musisz wyslac papiery bedac na macierzynskim 2 miesiace przed...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Katarzyna wtedy urlop macierzyński zaczyna ci się 6 tygodni przed porodem i po porodzie zostaje ci 9 tygodni

W porządku, ale 3 miesiące to jakby nie patrzeć to trochę dłużej niż 6 tygodni.

Co z pozostałymi 6 tygodniami?

 

Czy urlop wychowawczy po zakończeniu macierzyńskiego mam automatycznie czy muszę w jakimś określonym terminie złożyć wniosek o urlop wychowawczy?

 

Dziękuję ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Katarzyna  bez stresu ;) Jesteś teraz na zwolnieniu,jak urodzisz to idziesz do swojej ubezpieczalni i oni Ci wszystko naliczą i rozpiszą. A że teraz jesteś i będziesz do końca ciąży na zwolnieniu to jest powód,że skrócą Ci macierzyński do 9 tygodni. 

Wychowawczy musisz przynajmniej 1,5 miesiąca wcześniej składać wniosek do ONEM/RVA. Nie wiem czy u Ciebie w biurze jest możliwość pójścia na urlop dla karmiących matek. Wtedy możesz być na nim do ukończenia 5 m-cy przez dziecko a dopiero potem na wychowawczy. Zapytaj się u swojego pracodawcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MartaW

Mam pytanie moze ktos byl na chomage i w trakcie urodzil jak jest z urlopem wychowawczym czy jest mozliwosc byc na zasilku i isc na urlop wychowawczy ?? dziekuje za odpowiedz 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
monia997

Witam. Od miesiąca jestem na urlopie macierzyńskim a nie otrzymałam żadnego pisma ile on wynosi i kiedy będzie wypłacany czy ktoś był w takiej sytuacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol

Mam pytanko , jak w belgi wylicza się do późniejszego macieżyńskiego i innych dodatków  z tutułu urodzenia dziecka jej staż pracy. Czy osoba zatrudniona w belgi w moim przypadku u trzech ale na pół etatu musi mieć jakąś ciągłość czy poprostu jest to wyliczane inaczej. Chodzi mi o to że jeśli zaszłabym w ciąże w najbliższym czasie , a planuję zmianę pracy o czy wszystko mi się zachowuje.Jak to wszystko jest wyliczane.Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bucek

witam chciala,, zapytac czy kos wie jak wyglada pojscie na urlop bezplatny po urodzeniu dziecka jesli pobiera sie chomage z gory dziekuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Olaaa3004

Witam.jak jest  z chorobowym w ciazy kto placi i ile czasu ?jestem w 30 tyg ciazy i musze pracowac do konca teoretycznie poniewaz nie chce wczesniej rozpoczynac  urlopu macierzynskiego z ubezpieczalni cm. Tak twierdzi pracodawca.wlacznie z tym gdy pojde na zwolnienie od lekarza straszy ze zwola komisje pracy bo ciaza to nie choroba....zatem nie chce placic mi swiadczenia chorobowego.

Mial.ktos taka sytuacje?

Nie chce juz teraz rozpoczynac 15 tygodniowego macierzynskiego gdyz chce jak kazda mama byc jak najdluzej z niemowlaczkiem w domu. 

A moze abvv zwiazki zawodowe pomagaja w takich sprawach? Sa jakies swiadczenia dla kobiet w ciazy? Jakas ochronna instytucja?

 Nie mam zamiaru isc od razu na macierzynski ani na bezplatny urlop

A sil do pracy juz coraz mniej...

Pracuje u prywaciarza w sektorze horeca .

Prosze o porady

 

 

Edytowane przez Olaaa3004
Za malo.opisane

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×