Skocz do zawartości
Belgia.net

Kredyt na dom

Rekomendowane odpowiedzi

bob1985

Witam wraz z zonom interesesuje nasz kredyt na dom zona pracuje legalnie tu 4 lata ja prawie 6 tylko że 3 lata jestem na chorobowym ale szef mnie nie zwolnił i wracam do firmy ktoś coś wie prosiłbym o informację 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Falon

Witam, jeśli chodzi o kredyt na dom w BE to na pewno jest taka możliwość ale o o szczegóły powinien Pan zapytać w banku w którym zapewne ma Pan konto lub tez innym. Jeśli chodzi o kredyt w BE banku na dom w PL to z tego co wiem najpierw trzeba mieć jakąś nieruchomość tutaj w BE aby ewentualnie starać się o kredyt na nieruchomość w innym kraju. Pozdrawiam.

Edytowane przez Falon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vino

Jeżeli jesteś na chorobowym nie dostaniesz z tego co ja wiem to dopiero jak wrócisz do pracy minie jakiś okres i wtedy możesz się starać o kredyt   moja znajoma była na macierzyńskim nie pracowała,  to kazali jej przyjść po 3 bodajże miesiącach pracy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bob546

Podobno na początek trzeba mieć jakąś ofertę aby bank miał co wycenić.

I słyszałem że jest ulga przy zakupie do 170 000.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
didier

Trzba miiec 16 procnent swojego 10 wkładu i 6 % notariusz na Flandrii  chyba że  mają państwo  już jaka kolwiek nieruchomość  w takim wypadku trzeba liczyć  20 % swoich pieniążków  10 wklad I 10 notariusz walona i Bruksela to coś innego  można dostać max 90 % wartości  nieruchomości kredyt 25 lat to kwota około 700€ miesiąc  ważne żeby  dostać taki kredyt nieruchomośc musi być warta tyle  co kredyt  + 10% przy decyzji trzeba podpisać klauzulę ze compromis bedzie tylko ważne jeśli dostanie się  zgodę na kredyt   wtedy nie ma  żadnych opłat w razie nie dostania kredytu.  Po podpisaniu compromis trzeba dostrzyc  informacje czy się dostało zgodę lub 2 odmowy z 2 różnych banków.  Proponuję dobrze negocjować  stopę kredytu  choć i tak teraz są na niskim poziomie około 1.6% w skali roku  ale.mozna zejść niżej.  Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×