Skocz do zawartości
Belgia.net

Minimalna stawka na A1

Rekomendowane odpowiedzi

Prothus93

Witam. Obecnie pracuje w Belgii w sektorze budowlanym. Prowadzę działalność zarejestrowaną w Polsce z wystawionym drukiem a1. Obecna moja stawka to 9.70 brutto (bez kosztów księgowej, ZUSu oraz podatku) - adekwatnie netto wychodzi coś koło 8euro. Moje pytanie brzmi:

Czy w sektorze budowlanym ustalona jest jakaś najniższa stawka za którą pracownik może pracować?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pepe91

Witam. Moim zdaniem ktoś Cię po prostu oszukuje, okrada. Stawki w zależności od umiejętności to 16-25 EUR Brutto. Jeżeli chodzi o działalność bez pośredników to 30-35 EUR brutto. Z tego co mi się wydaję to nie ma określenia najniższej stawki. W każdym bądź razie stawka jest bardzo mała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
didier

Stawka jaka jest realna na a1 to 0d 13 w górę  zależy od umiejętności mobilności i innych aspektów  ja dla pracowników nie wykwalifikowanych place po 15  a  już z narzędziami i autem po  20  wiec skoro  masz byc oszukiwanym  daj ogłoszenie o pracę  nawet tutaj zaraz ktoś się znajdzie tylko pilnuj zeby  płacił na czas  najlepiej jest 2 tyg pracy i zaplata skoro masz mieć prace po kosztach to po co byl wyjazd z Polski skoro tam mozna wiecej zarobić przy twojej obecnej pracy i kosztach związanych  z zamieszkaniem i wyżywieniem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Po pierwsze prowadzać działalność gospodarcza nie jest się ZADNYM pracownikiem, a podwykonawca lub zleceniobiorca. Zatem nie ma czegoś takiego jak minimalna, czy max stawka. To Pan proponuje gaże za wykonana prace - można się oprzeć na wytycznych cennika budowlanego. Tak na marginesie należałoby  to porównać do sytuacji, ze np: zleci się szewcowi naprawę obuwia, ale z góry mówi się , ze usługą ma kosztować tyle, a tyle. Chyba domyśla się Pan co by zrobił szewc....?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zibu

Witam, za 9.70 € w budowlance to myślę że by Pan znalazł pracę w Pl. może nie w małym miasteczku ale w dużym mieście na pewno. pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Prothus93

Witam. Serdecznie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, wszystko zostało wyjaśnione, a dzięki Wam od dziś poszukuje nowej pracy :) Dzięki za otwarcie oczu 😳

Pozdrawiam wszystkich i prosiłbym o zamknięcie tematu 😀

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eureno

Wez sie za sprzatanie. Tu w belgi sprzataczka ma duzo wiecej a tylko na szparagach mniej zarabiaja. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×