Skocz do zawartości
Belgia.net

Wezwania do rozliczenia gdy nie pracuje juz wiele lat

Rekomendowane odpowiedzi

Zolopa

Witam, ostatnim rokiem w jakim pracowalem w Belgi piec tygodni ja i moja zona byl rok 2014,  rozliczylem sie za ten rok, nastepnie rok pozniej  przyszlo wezwanie na adres cuf do rozliczenia za rok 2015 i zrobilismy rozliczenie zerowe co nas jeszcze nie dizwilo bo to rok po. Teraz w tamtym roku Cuf powiadomil nas ze mamy wezwanie do rozliczenia sie za rok 2016, poprosilem o przeslanie scanu tego wezwania na email, otrzymalem i na podstawie danych z niego probowalem sie skontaktowac z komorka Belgijskiego Urzedu ktora wyslala wezwanie  by je  zweryfikowac  i wyjasnic ze nie pracowalismy nigdy po roku 2014 i nie zamierzamy w przyszlosci. Kontakt na podstawie danych z wezwania byl nie mozliwy, telefony nie odpowiadaly, adres do firmy Cuf w poznaniu nie zgadzal sie z adresem aktualnych danych adresowych firmy Cuf w poznaniu jaki mozna bylo znalezc w internecie co nasunelo mi podejrzenie ze takie wezwania moga byc falszywe by zarabiac na rozliczeniach zerowych do ktorych tak naprawde Belgia nigdy nie wzywala i postanowilaem wykonac krok dalej. Napisalem na adres Urzedu Belgijskiego pismo z wyjasnieniami  po polsku i po angielsku gdyz nie umie flamandzkiego liczac ze angielski nie bedzie dla nich problemem nawet jesli nie maja nikogo kto zna jezyk polski, list wyslalem w opcji z podpisem przy odbiorze a po kilku miesiacach poszedlem na poczte z potwirdzeniem wysylki na ktorym jest wszytko by sprawdzic co z listem i oswiadczono mi ze nie wiedza dlaczego ale kwitek ktory sami wygenerowali nie moze byc odnaleziony w systemie. Rowno po roku od tamtej sytuacji Cuf poznan skontaktowal sie ze mna i oswiadczono mi ze mam wezwanie do rozliczenia zalegle za rok 2016 i nastepne za rok 2017. Powiem wprost co mysle - podejrzewam ze autentycznosc wysylania tych wezwan przez Urzad Belgijski powinna byc sprawdzona w tym celu prosze panstwa o pomoc - jaki jest pewny i wlasciwy adres i kontakt telefoniczny do wlasciwej komorki Urzedu Belgijskiego by zweryfikowac takie wezwania i by moc porozmawiac po angielsku, lub jak w inny sposob to wszystko skutecznie sprawdzic bo telefony gluche , poczta do nich nie dochodzi, lub nie odpowiadaja, troche to wszystko dziwne chyba ze zakladamy,  ze Urzad Belgijski stosuje taktyke opresji wobec polakow bez konca wysylajac co roku wezwanie do rozliczenia pomimo swiadomosci ze od lat nie pracuja liczac na to ze ktos sie wkurzy i zignoruje to w koncu,  nie wysle rozliczenia zerowego a wtedy oni beda wysylac kary za jego brak. Moze ktos z panstwa ma taka sytuacje i juz rozpracowal temat prosze o pomoc jak to sprawdzic jak skontaktowac sie skutecznie z Belgijskim Urzedem z Polski. Jest jeszcze jedno aby rozliczyc sie zerowo za pomoca firmy Cuf nalezy wsrod dokumentow wymaganych przez nich podpisac  oswiadczenie (upowaznienie) w jezyku flamandzkim ktorego przetlumaczenia mi Cuf odmowil , zapytalem wiec jak mam podpisac cos czego tresci nie znam i nie rozumie a panstwo ostentacyjnie odmawiaja przetlumaczenia a nawet informacji do czego ich upowazniam na tym pismie. Prosze pilnie o pomoc- pozdrawiam. Przepraszam za brak polskich znakow na komputerze z ktorego korzystam.

Edytowane przez Zolopa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Wygląda na to, że ma Pan bezpośrednio problem z firmą Cuf i tu nie pomogę, ale podaję adres do belgijskiej skarbówki, zajmującej się podatnikami zagranicznymi nie mieszkającymi w Belgii, najszybciej wysłać im maila, w razie czego przekierują gdzie indziej:

Centrum Buitenland
Kruidtuinlaan 50 Bus 3424
1000 Brussel
Tel.: 0257 546 00 (van 9 tot 12 u.)
E-mail: [email protected]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92

Trzeba najpierw zrozumiec system biurokracji w belgii, ktory zuzywa rocznie najwiecej papieru na jedna osobe. System ten juz tak sie zapetlil ze doslownie nikt juz nic niewie, z urzednikami na czeli. Zalal ich naplyw ludzi inteligentnych z polski a oni nadal potrafia tylko poczte wysylac. Poprostu trzeba to ignorowac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
CUF

Szanowny Panie,

firma CUF tylko zawiadamia swoich klientów o otrzymanej z urzędu korespondencji. Jest to obowiązkiem firmy CUF powiadomić podatnika o otrzymanym wezwaniu. CUF jest w stanie pomóc z wyjaśnieniem takiej sytuacji poprzez złożenie w urzędzie tzw. rozliczenia zerowego", ale oczywiście nie musi Pan z tej pomocy korzystać. Może Pan odpowiedzieć na wezwanie samodzielnie, skontaktować się z urzędem i wyjaśnić sprawę. Jak Pan zauważył, system w Belgii jest niestety ułomny i urząd często ignoruje zawiadomienia/telefony zarówno z CUF, jak i bezpośrednio od osób zatrudnionych w Belgii, że dana osoba już tam nie pracuje. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią: 61 82 88 102 wew. 2

Pozdrawiamy, Konsultant CUF

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×