Skocz do zawartości
Belgia.net

Zgubione dokumenty.

Rekomendowane odpowiedzi

Ewa12345

Witam wszystkich. Jeśli ktoś zgubi dokumenty (prawa jazdy pl, dowód pl, i dowód belgijski id) to jakie kroki po kolei trzeba podjąć  ? Jak to wszystko wygląda i jak długo czeka się na nowe. ?'

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Dzień dobry,

zgłoś to na policję. W moim przypadku obchodziły ich wyłącznie tutejsze dokumenty tj. ID card i Prawo Jazdy (które wymieniłem na belgijskie). Polskie dokumenty w tym dowody osobiste, specjalistyczne uprawnienia itd "olali". Odnośnie karty bankowej podali mi nr. telefonu na który mam zadzwonić by ją zablokować. 

Rada:

Prawdopodobnie masz ksera/skany dokumentów w interimie jeśli kiedykolwiek przez ADMB czy inne tutejsze pośrednictwa pracy podejmowałaś zatrudnienie. Na dzień dobry zgłoś na policji zagubienie dokumentów, a później z wydrukowanymi kserami tego co miałaś możesz udać się tam ponownie by od razu mieli pogląd czego to zaginięcie dotyczy. Jeśli polskie PJ nie było podpięte/zgłoszone w tutejszym urzędzie miasta to sorry ale masz problem i zostajesz bez dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Jeśli policja tak jak i w moim przypadku nie będzie chciała zając się polskimi dokumentami to zostaje korespondencja mailowa ze stosownymi urzędami miasta gminy itd w Polsce w sprawie ich utraty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się

×