Skocz do zawartości
Kufel

Rejestracja pojazdu bez ID (motocykl)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 miesięcy mieszkam i pracuję w Belgii. Około miesiąc temu zakupiłem motocykl i jakie moje zdziwienie było gdy chciałem go zarejestrować gdyż Pani w ubezpieczalni odmówiła mi ponieważ nie posiadam karty ID. W urzędzie miesiąc wcześniej wydali mi BIJLAGE 19 z zaznaczeniem że jestem osobą pracująca i numerem ref.

Z tego co wyczytałem w internetach mogę maksymalnie 3 miesiące poruszać się samochodem na Polskim blachach więc kupiłem motocykl od Belga, ale dalej nie mogę go zarejestrować.

Może ktoś z was się spotkał z podobnym problemem i mógłby mi coś doradzić został mi miesiąc czasu i będę musiał wywieźć auto z powrotem do Polski i zostanę tutaj z motocyklem którego nie mogę zarejestrować a do pracy muszę dojeżdżać 30km w jedną stronę.

Pozdrawiam Adam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jezdzi autem az cie policja zlapie ;) wtedy udawaj niewiniontko i powiec ze kupujesz nowe auto a te do polski wraca przy kontroli pamietaj zeby dac im wszystkie dokumenty razem z dowodem belgijskim jesli masz bo jak nie jestes zameldowany to nic ci nie zrobia, powiesz ze robisz na plukarte lub interim. A co do motocykla nic nie zarejestrujesz bez meldunku i ID kart.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta