Skocz do zawartości
Belgia.net

a1wniosek Polska

Rekomendowane odpowiedzi

dhunncik

Siemka , planuje założyć firmę i zdobyć a1 w półtorej tygodnia czy to jest możliwe ? 
  byłem dzisiaj w ZUSie  dostałem  *WNIOSEK O WYDANIE ZASWIADCZENIA O USTAWODAWSTWIE WLASCIWYM DLA  OSOBY KTORA NORMALNIE WYKONUJE DZIALANOSC NA WLASNY RACHUNEK W DWOCH LUB KILKU PANSTWACH CZLONKOWSKICH EU NA PODSTAWIE ART 13.2 .......      gdzie musiałbym mieć 25% minimum przychodu w POLSCE  aby mógł pracować w Belgi tak jak powiedziała babeczka z PZU.I drugi wniosek o zaświadczenia *WNIOSEK  WYDANIE ZASWIADCZENIA ...........DLA OSOBY PROWADZACEJ W POLSCE DZIALANOSC GOSPODARCZA NA WLASNY RACHUNEK , KTORA PRZENOSI DZIALANOSC CZASOWO NA TERYTORIUM INNEGO PANSTWA CZLONKOWSKIEGO UE NA PODSTAWIE ART 12.2 ................ czyli z tego co mi powiedziano po 2 miesiącach swojej działaności w Polsce i z kontraktem od zleceniodawcy z Belgi można się starać o tą a1 . Dostałem takie 2 możliwości .Czy są jakieś inne sposoby?
Na stronie ZUS znalazłem jeszcze inny wniosek: 
http://www.zus.pl/pracujacy/pracujacy-w-ue-eog-szwajcarii/formularze/formularz-a1

i taki 

http://www.zus.pl/documents/10182/18428/US_31-2.1.pdf/2921ce65-3a9e-4b97-ac3d-2332cd3fc320

czy to jest któryś z tych wniosków  o a1 który dostane w tydzień i nie muszę mięć żadnych wymogów które mi przedstawiła babeczka w PZU?

 

Sorry jeżeli temet był wałkowany , nie znalazłem odpowiedzi ,potrzebuje szybkiej odpowiedzi 
pozdrawiam

 


 

Edytowane przez dhunncik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

oj był wałkowany, nie chce się szukać ;)

był Pan w Zusie raczej, nie PZU...

nie ma A1 w tydzień, przepisy są jedne i unijne, działalność ma trwać w Polsce 2 miesiące, za ten okres trzeba przedstawić kontrakty i faktury, jest możliwość uzyskania A1 po miesiącu, ale decyzja należy do kierownika Zus, jeśli spełnione są wymogi (ale jakie tego nigdzie Pan nie przeczyta).

Trzeba złożyć OBA papierki, które podał Pan w linkach, z tymże drugi dotyczy art13.3 (działalnosc w Pl i Be jednoczesnie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się

×