Skocz do zawartości
greg33

A1, podatki a pośrednik w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem.

Szukam porady, bo za moment mam zacząć 9-miesięczny kontrakt w Belgii. Mam działalność gosp w Polsce i mam wykonywać usługi w siedzibie firmy belgijskiej. Jednak samą umowę mam podpisaną z firmą pośredniczącą z siedzibą w UK i ją będę fakturował. Jak to się ma do potencjalnej kontroli A1/ZUS o której sporo tu materiałów - nie będę miał formalnie faktur z Belgii (ani nawet z PL) tylko z UK.. Limose mi wypełnił pośrednik z UK, ja mam zrobić A1 - jak tam opisać dochody ?

Czy dobrze rozumiem że w takim wypadku potrzebuję tylko przebywania do 183 dni i braku meldunku ? Co jeśli wynajmę mieszkanie lub przybędzie na jakiś dłuższy czas żona i dziecko - nie powinni się meldować ? Kontrakt ma 9 miesięcy ale dni roboczych mogę mieć 183. W takim wypadku limose wypełniać tylko na dni robocze ?

Jeśli chodzi o UK - to tam z kolei nie będzie mnie w zasadzie ani jednego dnia...

Nie wiem czy jest to jasno przedstawione, w razie rozwoju wątku będę starał się uzupełniać informacje.

Bardzo liczę na pomoc i serdecznie za nią dziękuję - jestem totalnie zielony w poruszanych kwestiach..

Edytowane przez greg33

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:wszoku:

A nie jest to po prostu podwykonawstwo ? Zakładam że układ umów nie jest w żaden sposób sprzeczny z prawem - po prostu firma brytyjska ma dostarczyć kontraktora do firmy belgijskiej - ja nim jestem - na działalności - no i fakturuję mojego pośrednika (agencję konsultingową). Tylko nie wiem jak to się ma do opodatkowania mnie w Belgii. De facto jestem osobą na działalności / delegującą się samą z PL i staram się zmieścić w 183 dniach w Belgii.  Pytanie jak to się ma do tego że sprawdzają skąd są faktury - a będą na firmę UK - choć jasno opisane że za usługi w Belgii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta