Skocz do zawartości
Belgia.net

Sprowadzenie auta do polski

Rekomendowane odpowiedzi

master228

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie przerejestrowania mojego BMW z tablic belgijskich na polskie . Mianowicie, auto chce sprzedać w Polsce oficjalnie osobie z mojej bliskiej rodziny, lecz nie wiem co powinienem zrobić najpierw, czy wyrejestrować auto w belgi, załatwić jakieś tablice tymczasowe żeby móc jechać autem do Pl ? Czy najpierw jechać do Polski na tablicach belgijskich spisać umowę z nowym kupującym a reszta czyli  wyrejestrowaniem auta w belgi i zarejestrowaniem auta w Polsce zajmie się już placówka w Polsce ? Jest mi ktoś w stanie pomoc, podpowiedzieć jak mam to krok po kroku zrobić ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wodnik

Witam, jedziesz do Polski na belgijskich blachach sprzedajesz samochód a blachy zabierasz do Belgii i możesz je zanieść do ubezpieczalni lub odesłać pocztą i ubezpieczalnia zajmie się wyrejestrowaniem, ale możesz też zachować blachy jeżeli masz zamiar kupić auto, czyli kupując auto zakładasz te same blachy bo w Belgii blachy mogą być dożywotnie no chyba że masz więcej niż jedno auto to potrzebujesz więcej. Ja tak właśnie zrobiłem w tamtym roku też sprzedałem auto w Polsce a blachy zabrałem z powrotem do Belgii i wysłałem je pocztą bo miałem do Brukseli za daleko! pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×