Skocz do zawartości
Belgia.net

Brak wypłaty

Rekomendowane odpowiedzi

loreal

Witam

Gdzie można zgłosić pracodawce który nie płaci wynagrodzenia i zanosi się na to ,że upłynie więcej czasu zanim zapłaci.Oczywiście pracujemy na legalu.Nie jesteśmy zapisani do żadnych związków..poprostu od 6 lat nie było takiej potrzeby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
EmilM

Witam,

Trzeba napisać list polecony, który zostanie sporządzony przez adwokata który się w tej dziedzinie specjalizuje. Po upomnieniu, firma ma 14 dni na przelanie wynagrodzenia. To skutkuje w 80% przypadków bo sprawa dla pracodawcy jest przegrana. Jak macie umowę od prace to nie ma szans. Jeśli tego nie zrobi, trzeba podać firmę do sądu pracy. To kosztuje, ale koszty sądowe będą po stronie pracodawcy. Jeśli po wyroku dalej nie płaci, trzeba skierować się do komornika, a ten nie będzie się szczypał. 

Sporządzenie listu przez adwokata: ok 400-500 euro. Podanie do sądu (rozprawa 1300-1400 euro), do zwrotu przy wygranej sprawie. Komornik 300-400 euro.

Zajmuje się takimi sprawami, jestem tłumaczem przysięgłym w Sądzie Pierwszej Instancji w Antwerpii.

Ile to kosztuje: 250 euro za zajęcie się sprawą + 20% od odzyskanej kwoty. 

Dla jednej osoby chyba się nie opłaca, ale jak jest was sporo to łatwiej bo jest pozew zbiorowy i dzielcie się kosztami.

Dlatego warto być w związkach! Oni opłacają tych adwokatów. 

Pozdrawiam,

Emil

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się

×