Skocz do zawartości
Belgia.net

Premia Roczna, 13-ka

Rekomendowane odpowiedzi

elaozkan

tzw prime de fin d' annee wyplaca  FONDS SOCIAL odpowiedni dla kazdego sektora ,tak np fond social dla Titre Service i td,dostaniesz informacje poczta z data wyplaty i kwota do wyplaty jesli dostajesz pierwszy raz musisz uzupelnic otrzymany papier wpisac nr Konta bankowego i odeslac

najpozniej 7 dni przed wyplata,titre service otrzymuja pieniazki od 8.12

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Prezzord

Kto wyplaca 13 pensje czy jest to pracodawca czy jest to inna organizacja?

Zależy to od sektora i firmy.Interimy współpracują z firmami które tym się zajmują.Prywatne firmy przeważnie sami się tym zajmują.Dopytaj w pracy czy takowa premia u Ciebie wogóle jest:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewelinka66

witam a gdzie zadzwonić bo ja nie dostałam jeszcze zadnej kartki moze ktos wie ?? bo ja pierwszy raz dopiero 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
galaxi

Witam! Pytanie do budowlańców. Czy dostaliście już pismo dotyczące premii?  Dotyczy to wybranych sektorów, bo wiem że nie wszyscy ją dostają. Teoretycznie pracodawca powinien go dostarczyć do końca kwietnia (tak było co roku).  

Premia roczna jest liczona od 1 lipca do 30 czerwca a dostajesz w pierwszych dniach stycznia ale wczesniej przysylaja Ci rozowy papierek, ktory musisz podpisac i odeslac lub oddac w vakbond. W tym okresie musisz miec przepracowane conajmniej 65 dni, zeby dostac roczna premie ale za dni przepracowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
galaxi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie 13 pensji. Czy ta premia jest widoczna na fiche? Pytam ponieważ przez 2 lata mąż pracował dla pracodawcy polskiego jako pracownik oddelegowany ale na zasadach belgijskich czyli otrzymywał rozliczenie fiche, z którego oczywiście w Belgii się rozliczał. Nie posiadał tutaj konta bankowego bo wynagrodzenie otrzymywał na rachunek polski. Teraz pracuje dla firmy belgijskiej, gdzie na koniec roku otrzymał fiche, na której widniała taka sama  kwota, którą otrzymał na koniec roku na konto belgijskie, stąd moje pytanie czy pracodawca polski mógł otrzymywać na swoje konto premie dla pracowników? Jeśli tak było to gdzie można to sprawdzić lub zgłosić?

Nie mogl, premie roczna dostaje sie osobno i na wlasne konto. Wczesniej przysylaja rozowy papier, na ktorym musisz potwierdzic to co tam jest napisane i nr konta i odsylasz. Po kilku dniach czyli w pierwszych dniach stycznia przysylaja na konto. Jednak premia roczna jest liczona od 1 lipca do 31 czerca nastepnego roku. Taki jest okres rozliczeniowy. 

Sa rowniez firmy, ktore nie placa premii, sa to czesto niewielkie firmy prywatne zatrudniajace zaledwie kilka osob. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
galaxi

Kto wyplaca 13 pensje czy jest to pracodawca czy jest to inna organizacja?

Osobne biuro Socjaal Fonds Uitzendkrachten, Havenlaan 86 c, Brussel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
galaxi

tzw prime de fin d' annee wyplaca  FONDS SOCIAL odpowiedni dla kazdego sektora ,tak np fond social dla Titre Service i td,dostaniesz informacje poczta z data wyplaty i kwota do wyplaty jesli dostajesz pierwszy raz musisz uzupelnic otrzymany papier wpisac nr Konta bankowego i odeslac

najpozniej 7 dni przed wyplata,titre service otrzymuja pieniazki od 8.12

Taki papier przysylaja co roku, bo dane i nr konta ludzie moga zmienic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

pieniadze wysylane sa 8/12, wiec , w zaleznosci od banku, w ktorym macie konto, moze to zajac do 48 godzin , zanim pieniazki dotra na konto

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

hej ja mam takie pytanie. Do wrzesniana pracowalam w biurze ts a odpazdziernika zmienilam biuro na inne, Pod koniec pazdziernika dostalam list z fonds social ze

dostane premie za ten okres do wrzesnia, I tam bylo zaznaczone ze to wlasnie z tamtego biura. A co z premia od pazdziernika po przejsciu do nowego biura bedzie wyplacana oddzielnie w pozniejszym terminie? czyto juz przepada?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
misiek27

Moja kolezanka z pracy dostala tydzien temu papier o 13stce , ja jeszcze nie mam, myslalam ze dostaniemy tak samo ale nie, do ktorego dnia maksymalnie moge czekac za papierkiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×