Skocz do zawartości
Belgia.net

Auto i skuter z PL do BE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziadek_86

Witam serdecznie,

Będę wdzięczny za poradę w kilku kwestiach związanych z motoryzacją:

Za kilka msc przeprowadzam się do Belgii, docelowo Bruksela i chciałem zapytać czy :

1. Ściągać ze sobą skuter z Polski czy lepiej kupić w Belgii będąc już na miejscu ? Chodzi o zwykłą 50ccm, aby wraz z żoną móc dojeżdżać z i do pracy.

Czy żona musi przejść jakiś kurs, aby móc się poruszać 50 ccm ? Ja mam od wielu lat kat. "A" ale taka mała pojemność głównie pod żonę wchodzi w grę :-)

Co się lepiej opłaca ?

Jakie są koszty rejestracji ?

Jak z przeglądem technicznym i co ile się go wykonuje w Belgii ?

 

2. Posiadam duże amerykańskie auto z 2005 roku z silnikiem 3.8, 220 KM + butla z LPG. Jakie koszty ubezpieczenia, rejestracji ?

Jak z przeglądem technicznym ? Jaki koszt ? Co roku się go wykonuje jak w Polsce ?

Czy jest jakiś Polski przedstawiciel ubezpieczeniowy w Brukseli ? Czy mógłbym prosić o namiary ? Ewentualnie gdzie najlepiej szukać ubezpieczenia ? Jakaś belgijska porównywarka itd ?

Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie :-)

 

Serdeczności !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gsx-r

Witam. Na temat skuterow to nie wiem ,ale auto to z tym silnikiem i moca (chyba ze jest zarejestrowane jako kamionetka) to sa koszty bardzo duze (chyba ze bedziesz pracowal w NATO ,lub Przy Komisji Europejskiej ,oni sa zwolnieni z taks) .Tu masz link i wszystko bedziesz wiedzial http://finances.belgium.be/fr/binaries/folder-tarifsTdC-2013_tcm307-55751.pdf. Jezeli jezdzisz malo to dobry ubezpieczyciel to Corona Direct ,licza od kilometrow ,3000 km jak nie przekroczysz rocznie to jest gratis. Ja tam place za audi a6 152.90€ na kwartal i jest to petit omnium ,ubezpieczenie od wybicia szyb (np kamienie na autostradach) ,wandala ( jak porysuje karoserie np.) itp.itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×