Skocz do zawartości
Belgia.net

Kiedy Mozna Dostac Macierzynski

Rekomendowane odpowiedzi

Stokrotka

kolezanka jest w ciaży początkowej i zaczyna prace na czeki,czy ktoś wie ile czasu trzeba pracować żeby dostac potem macierzyński,czy ma szanse na to sie załapac

 wiem ze na starym forum to juz bylo ,niestety stare sprawdzone forum nie działa i tyle informacji pprzepadło

SZKODA

Edytowane przez Stokrotka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

URLOP MACIERZYŃSKI


Urlop macierzyński rozpoczyna się na prośbę matki, nie wcześniej niż na sześć tygodni przed prawdopodobną datą porodu lub osiem tygodni, jeżeli kobieta jest w ciąży mnogiej. Od siódmego dnia przez spodziewanym porodem, przyszła matka jest zobowiązana przerwać wszelką pracę i powiadomić pracodawcę, a jeśli nie pracuje – urząd pracy. W tym celu musi przedstawić pracodawcy zaświadczenie lekarskie swojej instytucji ubezpieczeniowej. Warto poprosić pracodawcę o potwierdzenie odbioru zaświadczenia lub wysłać je za potwierdzeniem zwrotnym pocztą. Zasiłek macierzyński przysługuje kobietom, które w okresie dwóch ostatnich kwartałów poprzedzających kwartał, w którym rozpoczął się urlop macierzyński przepracowały min. 400 godzin lub równoznacznych z przepracowanymi godzin (np. okresy niezdolności do pracy opłacane przez pracodawcę, dni świąteczne). Osoby pracujące w niepełnym wymiarze czasu pracy powinny wykazać, że pracowały min. 400 godzin w okresie 18 miesięcy poprzedzających kwartał, którym rozpoczął się urlop macierzyński.


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

a jesli chodzi o tzw.becikowe porodowe to kiedy i gdzie to zalatwiac

To można już od 7 m-ca ciąży też w swojej ubezpieczalni w oddziale wypłacającym zasiłki rodzinne.Trzeba wziąć druki.Wypełnić,lekarz prowadzący ciążę też wypełnia i można wysłać listem poleconym.Jeszcze każda ubezpieczalnia po urodzeniu dziecka wypłaca premię.  W Partenie u mnie kilka lat temu było 300 euro za pierwsze dziecko i 250 za drugie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×