Skocz do zawartości
Belgia.net

Działalność A1 i zatrudnianie pracowników

Rekomendowane odpowiedzi

FreeMan

Witam, mam ofertę od firmy w której obecnie pracuję, chociaż słowo pracuje nie jest właściwe bo jestem tu na polskim kontrakcie a nie na belgijskiej umowie, szef proponuje abym otwarł firmę w PL i zatrudnił 2-3 pracowników a potem wykonywał zlecenia od niego, wszystko liczone z godzin. Pytanie jaka forma działalności jest najbardziej korzystna, czy mogę być na A1?

Oraz najważniejsze czy 18 euro na godzinę za każdą osobę w tym przypadku to sensowna stawka, nie ponoszę żadnych kosztów typu mieszkanie, narzędzia, ubrania czy amortyzacja samochodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Jeśli otworzy Pan dzialalnosc  w PL i zatrudni ludzi na zasadach pracowników, to proponuje zapoznać sie z zasadami delegowania pracownikow za granice.Zobaczy Pan ile taki biznes bedzie kosztowal.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

18 e z mieszkaniem nie najgorzej... Żeby dostać A1: trzeba min. 3 miesiące prowadzić firmę (faktury na polskich kontrahentów), żeby delegować pracowników: jeden musi na stałe pracować w PL, pozostali max.183 dni w Belgii, bo będą tu płacić podatek dochodowy. Od 1 siepnia nowe firmy odwiedza pracownik lub naczelnik skarbówki z ankietą, robi zdjęcia siedziby i sprawdza czy to nie fikcyjna przykrywka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FreeMan

Najlepsza opcja, żona otwiera w polsce działalność, płaci ZUS 3 miesiące, wystawia rachunki max do trzech tysięcy, bierze wcześniej dotacje na otwarcie firmy. Następnie stara się o dotacje na utworzenie miejsca pracy, a że ja spełniam wszystkie wymagane oczekiwania zatrudniania mnie.  

Następnie stara się o A1, melduje ją w między czasie w Belgii, sporządzamy z belgijskim szefem odpowiednią umowę, przerejestrowuje dostawczaka na firme abym mógł wozić żarcie i wszystko co jest mi i ewentualnym pracownikom potrzebne. Zatrudniamy ludzi, załatwiamy papiery limose, EKUZ i itd. 

Firma wystawia rachunki co dwa tygodnie, aby uniknąć ewentualnych problemów finansowych.

Teraz proszę o uwagi ludzi „praktykujących” ten biznes, czy jest sens, mam chłopaków chętnych pracować po 9 euro z mieszkaniem.

Co na to powiecie, brać to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×