Skocz do zawartości
Belgia.net

Przeglad Techniczny Auta

Rekomendowane odpowiedzi

baniak

Witam wszystkich.

 

Nie doszukałem się tematu, który by dotyczył pełnego przeglądu auta po kolizji, wypadku.

Znalazłem informację gdzie się taki przegląd odbywa, jakie są ceny i czego dotyczy.

 

Natomiast poszukuję informacji praktycznych z waszego doświadczenia - jeżeli ktoś miał z tym doczynienia.

1. Jak wygląda taki przegląd?

2. Jak bardzo szczegółowo sprawdzają auto?

3. Czy można stosować zamienniki czy tylko części oryginalne?

4. Czy autem można dojechać na blachach zielonych (serwisowych) czy auto lawetą należy dostarczyć?

 

Więcej pytań na chwilę obecną mi nie przychodzi do głowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi, sugestie i podzieleniem się doświadczeniem.  

 

Serdecznie pozdrawiam,

Andrzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Witam

Pewnie juz jest gdzies to zapytanie ale nie moge znależc .

Otóz

Czy jesli kupie auto bez przegladu na sprzedaz ( rózowy formularz ) to czy mogę sam zrobić taki przeglad ?

Wiem że przez 'garaż ' kosztuje to 150 euro

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

Witam

Pewnie juz jest gdzies to zapytanie ale nie moge znależc .

Otóz

Czy jesli kupie auto bez przegladu na sprzedaz ( rózowy formularz ) to czy mogę sam zrobić taki przeglad ?

Wiem że przez 'garaż ' kosztuje to 150 euro

 

Tak masz taka możliwość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hell

Witam

Pewnie juz jest gdzies to zapytanie ale nie moge znależc .

Otóz

Czy jesli kupie auto bez przegladu na sprzedaz ( rózowy formularz ) to czy mogę sam zrobić taki przeglad ?

Wiem że przez 'garaż ' kosztuje to 150 euro

Tak masz taka możliwość.

W jaki sposób ma taka możliwość? A jak dojedzie na przegląd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Dopytałem sie troszeczke w pracy i z tego co mi wiadomo to sa dwa rozwiazania

 

Pierwsze to że własciciel urzyczy Ci swoich tablic rejestracyjnych i pojedziesz na przegląd . Ale to raczej mało prawdopodobne

Drugie to ze wypozyczysz z-tablice z "garazu ' i wtedy tez mozesz jechac sam na przeglad . Koszt około 40- 50 euro

 Tak ze lepiej od razu kupić auto z przegladem na sprzedaz . Lub negocjowac obnizke na przeglad około 150 euro

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andriusza43

Tu nie chodzi o przeglad techniczny coroczny,tylko maly przeglad 300 €(wymiana oleju,zarowek,filtrow),duzy przeglad kosztuje jeszcze drozej(zaleznie od wymian)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

 

 

Witam

Pewnie juz jest gdzies to zapytanie ale nie moge znależc .

Otóz

Czy jesli kupie auto bez przegladu na sprzedaz ( rózowy formularz ) to czy mogę sam zrobić taki przeglad ?

Wiem że przez 'garaż ' kosztuje to 150 euro

Tak masz taka możliwość.

W jaki sposób ma taka możliwość? A jak dojedzie na przegląd?

 

Dojedzie na przegląd na blachach z garażu.Idzie do garażysty mówi , że chce zrobić przegląd auta ale nie ma blach. Garażysta jedzie z nim na swoich blachac i robi mu przegląd.Cena około 100-150 E. Wiem bo znajomy robił tak przegląd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hell

Przeciez napisal, ze wie ze przez garaz mozna i ze kosztuje 150 euro (ja tez to wiem). Pytal sie jak inaczej mozna?  A ty odpowiadasz to samo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

Nie rozumiem o co CI chodzi. Zacytowałeś moją odpowiedź w jaki sposób dojedzie na przegląd więc odpowiedziałęm jak to wygląda.Żaden garażysta mu nie pożyczy swoich blach.Jedynie co może je założyc do auta bez tablic i jechać z nim.Innej możliwości nie ma jeżeli kupi auto bez przeglądu na sprzedaż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hell

O matko, zacytowalam, bo odpowiadalam na twoje rozwazania. On sie pytal o inna mozliwosc! Robi sie z tego jalowa dyskusja. Faktem jest, ze garazysta mu nie pozyczy tablic, jedynie pojedzie jego autem na przeglad i to kosztuje 150 euro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MA1129

Witam, czy samochód po wypadku, który został naprawiony musi przejść przegląd po wypadkowy, zanim zacznę się nim poruszać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DekaR

Posiadam auto na polskich tablicach,zauważyłam ,że do powrotu do Polski skonczy mi sie ważnosć przeglądu.Czy moge w Belgii zrobić badanie techniczne?Chociaż na dojazd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Jak chcesz przegląd polskiego auta w Belgii zrobić? Do polskiego dowodu wbija się pieczątkę a tu drukują osobny papier z wytycznymi odnośnie kondycji pojazdu. Akurat tutaj te regulacje pomimo tego że w Unii jesteśmy nie są ujednolicone. Niby to tylko brak przeglądu i teoretycznie auto jezdne jest ale jak by się coś po drodze zdarzyło typu dzwonek itd to raczej problem z ubezpieczycielem będzie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

W Polsce to wystarczy że wyślesz dowód rejestracyjny, to podbiją nawet bez auta (za dodatkową opłatą).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn
4 godziny temu, PiotrBenet napisał:

W Polsce to wystarczy że wyślesz dowód rejestracyjny, to podbiją nawet bez auta (za dodatkową opłatą).

Ciekawy jestem gdzie tak jeszcze robią? Wiesz że za coś takiego SKP się zamyka i wtedy zamiast pozornego zysku 50 czy 100 pln ktoś traci kilkadziesiąt czy kilkaset tyś zł wsadzone w inwestycje, spłatę kredytów itd? Może coś takiego robili jeszcze z 5 czy nawet 3 lata temu ale teraz jest konkretna ewidencja i co chwilę ktoś komuś "świnie" podkłada także pomijając nawet aspekt uczciwości to mało prawdopodobne by pieczątkę ktoś w dzisiejszych czasach tak  bez samochodu podbili. Najgorsze jest przejechanie RFN bez przeglądu (tamtejsza policja jest nieobliczalna), potem można już zaraz za granicą RP na SKP podjechać i przegląd zrobić bo jak polska policja zatrzyma do kontroli to na nic się zda że dowodu rejestracyjnego się nie ma przy sobie z racji tego że oni od minimum 4 lat mają wszystko w komputerze (teoretycznie i tak lepiej nie mieć dowodu przy sobie i zapłacić te 50 zł za brak dokumentu niż gdyby zatrzymali DR i trzeba po jakiś wydziałach komunikacji latać za nim)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

No niestety jest tak jak piszę. Nie wyssałem sobie tego z palca. Nie mówię, że każdy tak robi, ale są osoby które tak robią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×