Skocz do zawartości
Belgia.net

ubezpieczenie Belgia...poród Polska

Rekomendowane odpowiedzi

agnisia27

Witam chciałam zapytac jak wyglada sytuacja opłacania składek w Belgii i rodzenia w Polsce.

jakie dokumenty złozyc i gdzie sie udac? proszę o jakies wskazówki 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dragon

Jeśli chcesz rodzic w Polsce to musisz skontaktować się najpierw że swoją ubezpieczenia. zazwyczaj nie robią problemu, dadzą Ci kartę z danymi do przelewu który będziesz musiała dać w szpitalu w Polsce. No ale najlepiej zapytać, bo mogą pytać dlaczego, itd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ana_K

Prywatnie poród w Polsce kosztuje w granicach 8 do 10 tys. Piszę pi razy drzwi, bo wiadomo, że niektore przypadki trzeba potraktować indywidualnie, ale zwykle tak jest. W zaman otrzymuje się naprawdę komfortowe warunki, własną, indywidualną salę, troskliwą opiekę lekarską, znieczulenie itd. Prywatnie porody odbierają w Medicover w Warszawie. Prowadzenie ciąży, opiekę ginekologiczną oferują też w https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/szpital/ - ale należałoby dopytać, czy można u nich urodzić, czy tylko zajmują się prowadzeniem ciąży + badaniami diagnostycznymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pawel84NM
31 minut temu, Ana_K napisał:

Prywatnie poród w Polsce kosztuje w granicach 8 do 10 tys. Piszę pi razy drzwi, bo wiadomo, że niektore przypadki trzeba potraktować indywidualnie, ale zwykle tak jest.

Po pierwsze marny 'marketing szeptany', po drugie to nawet nie jest 'pi razy drzwi' to jest zwykłe kłamstwo. Nie trzeba szczególnego wysiłku, wystarczy pierwsza strona wyników google dla frazy 'prywatny poród' i kwoty o których wspomniano wyżej przepadają z kretesem.... Proszę o trochę więcej szacunku dla czytających i szukających porady, a nie traktowanie ich jak kretynów do 'wydojenia". Wesołych Świąt :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ana_K

Sorry, ale nie wiem skąd czerpiesz takie informacje. Ceny są w różnych miejscach zróżnicowane. Bywa, że i 16 tys zł płacą za poród w prywatnych placówkach:

Przykład: http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/anna-mucha-zaplacila-za-porod-16-tysiecy-zl/fqcl44s

Cytat

16 tys. zł! Tyle właśnie kosztował poród aktorki – donosi magazyn "Party"

 

Kwota którą podałam to typowa średnia arytmetyczna. Można znaleźć oferty, że poród drogami naturalnymi kosztuje 3k zł. Ale są też i po 16k zł.

http://www.mjakmama24.pl/porod/cesarskie-ciecie/czy-warto-zaplacic-za-porod-w-prywatnym-szpitalu,545_5089.html

Cytat

Ceny są zróżnicowane. Poród drogami natury wraz z pakietem opieki to zwykle koszt minimum 3000 zł. Za cesarskie cięcie (plus opieka przed- i poporodowa) trzeba zapłacić w Warszawie 11. 000–16. 000 zł. W mniejszych miastach jest taniej, np. w klinice Arciszewscy (Białystok) poród fizjologiczny wraz z bogatym pakietem opieki kosztuje 1700 zł, a cesarskie cięcie – 2300 zł (część kosztów pokrywa podlaski NFZ). W Eskulapie (Bielsko-Biała) za poród drogami natury trzeba zapłacić 1900 zł, a za cesarkę – 2200 zł. Najbardziej ceni się elitarny warszawski szpital Medicover. Tu poród z położną wraz z pakietem opieki kosztuje 6000 zł, a z lekarzem – 8390 zł. Dla najbardziej wymagających klientek szpital przygotował pakiet za 16 000 zł (m.in. samodzielny wybór całego zespołu i 5 dni pobytu w luksusowym apartamentcie z kompleksową opieką medyczną).

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pawel84NM
18 godzin temu, Ana_K napisał:

Sorry, ale nie wiem skąd czerpiesz takie informacje.

Racja, z pewnością nie czerpię swoich informacji z doniesień magazynu 'Party' i tabloidów (np. 'Fakt'), a już ostatnim źródłem do jakiego bym zajrzał to "kosztorys" porodu A.Muchy. Nie zamierzam konkurować z takimi 'danymi' dlatego dziękuję i pozdrawiam ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się

×