Skocz do zawartości
Belgia.net

Korzystanie Z Bankomatu W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Paloma

witajcie, to dosc pilne. chcialabym pobrac z bankomatu a mam karte ING belgijska, np 400zl/100e jak duza prowizje pobierze bank z konta? dziekuje za kazda pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oneczka

przy pobraniu 500zł w polskim ING tutaj też mam belgijskie ING naliczyło mi ok 7€ prowizji 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
monitoreK

Będąc w Polsce też pobierałem pieniądze z bankomatów i nie tylko ING w którym mam konto.

Pobierając pieniądze z bankomatu niestety mamy bardzo słaby przelicznik NBP a równa się on coś ok 4zł za 1 eur

oraz doliczana jest prowizja 6-9% wartości transakcji.Powinieneś zajść do banku i tam zapytać dokładnie bo mnie pani w banku przestrzegła przed pewnymi bankami ale

tu o tym pisał nie będe.Jesli sie tylko da płać kartą a nie gotówką pobraną z bankomatu wtedy prowizja o ile wgl jest to jest minimalna

Polecam zajść do banku np PKO i otworzyć konto eurowe wtedy będzięsz w Polsce pobierać z niego euro bez prowizji banku a przelewać możesz na nie chyba ok 200 euro miesięcznie które odliczysz sobie od podatku jako pomoc rodzinie w cięzkiej sytuacji czy jakoś tak.Pieniądze bedziesz mieć wtedy z automatu co miesiąc pobierane z Twojego konta ING i przesyłane na konto eurowe w Polsce ktrego wspołwlaścicielem bedziesz np razem z mamą.

Edytowane przez monitoreK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

tak jak pisze wyzej na swoje konto mozesz przelewac ale nie odliczysz tego w belgi od swojego podatku;owszem na konto rodzicow i dzieci wlasnych tak ,jako aide familie lub alimentation; wtedy masz odpis ,w tym roku mozesz wyslac sam/a 2780 euro a jesli z mezem to 3870 euro tyle mozesz odpisac w przyszlym roku i lepiej placic karta za zakupy niz wybierac z bancomatu,przelicznik jest wyzszy z kart visa jest lepiej mniejsze oprocentowanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×