Skocz do zawartości
Belgia.net

A1 i wizyta u dentysty na ubezpieczeniu europejskim

Rekomendowane odpowiedzi

kundzia85

Witam, mój znajomy poprosił bym napisała post w jego imieniu. Otóż niedawno otworzył firmę i A1. Ma już kartę ubezpieczeniową europejską i chciałby iść do dentysty w Belgi ale nie wie jak wygląda zwrot za wizytę. W Belgii za wizytę u dentysty i nie tylko (u każdego lekarza) trzeba za wizytę zapłacić a później mituel zwraca jakąś część, a jak wygląda to gdy nie jest się tutaj ubezpieczonemu? ZUS mu zwróci? Proszę o sprawdzone informacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eqick

Nie ZUS a NFZ. Poza tym w Polsce usługi stomatologiczne są bezpłatne w bardzo ograniczonym zakresie. Raz w roku możesz sobie za darmo odkamienić zęby, wyrwać, plomby montują też gorszej jakości (zwykle czarne).

Zresztą dopytaj u źródła. Na http://proclinicdental.pl/kat/faq/

masz FAQ. Ewentualnie zadzwoń i dopytaj jak to wygląda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Nie dostanie żadnego zwrotu - w PL NFZ odpowie, ze zęby mógł wyleczyć na miejscu. Zona mojego znajomego jak urodzila tu i w PL oddala fakturę w NFZ, to odpowiedzieli jej, ze jak wiedziała, ze ma rodzic to mogła nigdzie nie wyjeżdżać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

NFZ zwraca tylko za nagłe wypadki, żeby uzyskać zwrot za leczenie zęba na rachunku musi widnieć informacja, że był to tryb nagły (pacjent z bólem itd), a i tak można dostać odmowę zwrotu kosztów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Krysia12

v135pr odnośnie porodu w Belgii, a zwrotu w Polsce, jesli sie planuje urodzic  dziecko w Belgii nalezy w Polsce w NFZ zgłosić się i wykazac meldunek w Belgii i wtedy otrzymuje sie odpowiedni druk jak dobrze pamietam to S1 i z tym drukiem zgłaszasz się do wybranej ubezpieczalni w Belgii pokazując ze posiadasz ubezpieczenie w Polsce.Wtedy ubezpieczalnia belgijska rejstruje ten druk,ale oplaty składek dokonujesz raz na rok jak kazdy bedący w Blegii.Po porodzie fakturę nie zanosisz do NFZ w Polsce tylko do ubezpieczalni w Belgii.W ten sposób nie ma problemu ze zwrotem za fakturę.Niestety wszystko trzeba załatwiać i pytać za nim dziecko się urodzi.Oplacajac ta skladke w Belgii nie ma wtedy problemu ze zwrotem również za dentystę,bo fakturę oddajesz w Belgii, a nie w Polsce. 

Edytowane przez Krysia12

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Wszystko sie zgadza - tylko pytanie bylo o karte EKUZ z PL. Jezeli ja mam miec meldunek w Belgii i tu placic ubezpieczenie to po co mi polska karta EKUZ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×