Skocz do zawartości
Belgia.net

Jazda bez prawa jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

kwiateekk22

Witam. Złapała mnie dziś policja jak prowadziłem auto bez prawka, powiedziałem że zapomniałe a oni na to że mam jutro zgłosic sie z prawkiem na komende. Ile bedzie mnie ta jazda kosztowała wie ktoś cos?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mogwai83

 

w/g mnie jeśli stało się to tutaj to podpadasz pod belgijskie prawo wtedy... 

tutaj masz linka do artykułu , nie będziesz szczęśliwy czytając to...  Kliknij tutaj....

na Twoim miejscu ja bym kontaktował się z prawnikiem....

 

a tak a propos to Ty masz prawko, bo to co napisałeś wynika że nie masz go wogóle ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mogwai83

 

to wtedy narobił by większego bigosu... 

wtedy to już paragraf.... i jeśli było uszkodzenie ciała... kraty albo w najlepszym przypadku roboty społeczne... 

to nie Polska tutaj się nie będą "cackali" z Tobą..... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn
Dnia 16.07.2016 o 19:55, mogwai83 napisał:

 

to wtedy narobił by większego bigosu... 

wtedy to już paragraf.... i jeśli było uszkodzenie ciała... kraty albo w najlepszym przypadku roboty społeczne... 

to nie Polska tutaj się nie będą "cackali" z Tobą..... 

W Belgii to mnie chyba już nic nie zdziwi. Mało to było przypadków że ktoś kogoś zabił (po pijaku, poruszając się z nadmierną prędkością) i dostał za to <200€ mandatu i nawet jakoś specjalnie prawka na dłużej mu nie zabierali. Jednego kierowce trucka (nawet bodaj z Polski) ukarali kiedyś kilkudziesięcioma godzinami prac społecznych za to że mu się nie zauważyło rodziny na rowerach i naczepą ich zmielił (potem ojciec od matki tych dzieci w sędziego krzesłem rzucił jak usłyszał taki wyrok za co pewnie surowszą karę poniósł niż ten kierowca).

Niestety Belgia to nie USA i tu administracja nastawiona jest na dojenie €€€ z obywateli ale dla siebie i zbytnio ich takie relacje sprawca poszkodowany nie obchodzą jeśli sami z tego korzyści finansowych nie mają.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×