Skocz do zawartości
Belgia.net

zysk z wynajmu nieruchomosci w PL gdzie rozliczyć

Rekomendowane odpowiedzi

krakusik1

Witam

Jak w temacie pytanie jak mam nieruchomosci w PL i ją wynajmuje to podatek dochodowy i rozliczenie sie na koniec roku robie w PL czy w Belgii? Czy to samo tyczy sie do firmy załozonej w PL jak pracuje w Belgii na etacie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
odel10

Opodatkowanie osob fizycznych dokonuje sie ze wzgledu na miejsce zamieszkania te samo prawo dotyczy Pl i BE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mogwai83

ciekawy temat - chyba Ci co mają nieruchomość nie są podwójnie opodatkowani, nie płacą w Polsce i tutaj w Belgii podatku....

jeśli chodzi tak nawiasem o dochody, rozliczam się tylko tutaj ze skarbówką - do polski nic niewysyłam....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Akurat masz racje - mozna byc opodatkowany podwojnie. Moim zdaniem lepiej sie nie wychylac, zwlaszcza z tym, ze sie nieruchomosc oddało w dzierżawe.

19 godzin temu, mogwai83 napisał:

 

awę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Zyski musza byc zgloszone tutaj. Od 2017 roku bedzie transfer danych pomiedzy Pl i Be. W tym roku przy deklaracji podatkowej trzeba zglosic  nieruchomosci  i konta poza Be pod kara grzywny. Tak tlumaczyla mi wczoraj ksiegowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
odel10

Wszystkie podatki rozlicza sie tam gdzie sie jest zameldowanym, rejonizacja urzedow, czyli jesli meldunek tutaj to rozliczamy sie z podatku tutaj. (przychody / zyski / straty ) nawet jesli przychod gromadzony jest w innym kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krzysztof11

witam a ja poszukuje informacji mam stały pobyt i pracuję tutaj w Belgii na stałym kontrakcie już prawie 5i pół roku i chciałbym sobie dorabiać w internecie w programie partnerskim polskim z tych dochodów z internetu muszę rozliczać się też w Belgii?i czy muszę tu w urzędzie skarbowym w Belgi zgłosić ze mam dodatkową pracę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×