Skocz do zawartości
Belgia.net

Kupno auta w Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

Roberto266

Witam. Mam pytanie odnośnie kupna auta. Znalazłem auto na autoscout24 napisałem mejla z zapytaniem o szczegóły samochodu ceny itp. wszystko uzgodniłem dogadałem cenę i... auto było rzekomo powierzone przez właściciela jakiemuś sprzedawcy który miał przywieść mi auto pod wskazany adres tu miałem dokładnie obejrzeć sprawdzić dokumenty itp. I dokonać zapłaty ale dzień przed dostałem  mejla iż osoba która dostarczy mi auto nie może wziąść gotówki o demnie bo weszła jakaś ustawa która im zabrania. I mam wpłacić pieniądze przez western union i wysłać kopie na @ bez podawania kodu wtedy mi auto przywiozą. Dziwne czy takie procedury tu są ? Co dziwne sprzedający nie chce podać adresu gdzie mógłbym sam jechać i kupić auto bo nie zgadza się ten rzekomy pośrednik ? co sądzicie o tym ? Można wlacić kasę w western u. i w razie w ją wycofać ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

Lepiej poszukaj sobie innego auta bo stracisz i czas i pieniądze.

Kupno auta wygląda tak , że jedziesz do właściciela auta w celu jego obejżenia.Jak auto Ci się podoba to dogadujesz cenę, oglądasz dokumenty, czy ma przegląd na sprzedaż oraz carpas.Jeżeli nie ma przeglądu to musi go zrobić sprzedawca !!!.

ZOstawiasz jakąś tam zaliczkę, bierzesz na to papier.Możesz oczywiście od razu zapłacić za auto ale posprawdzaj dokumenty !.

Bez przeglądu na sprzedaż nie zarejestrujesz !!! musi miec taki różowy formularz do ubezpieczalni.

Jak papiery już będziesz miał idziesz do ubezpieczalni kupujesz ubezpieczenie.

Zazwyczaj na nastepny dzień przychodzi dowód wraz z tablicą.Drugą musisz sobie sam dorobić i zakładasz obie na auto i śmigasz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Nie daj sie oszukac ... to sa oszusci i jest pełno takich ogłoszen typu " zapłać a pózniej zobaczysz dany produkt . To nie dotyczy tylko aut ale i mieszkan na wynajem , quadów i maszyn rolniczych . 

Najprostszym sposobem jest zobaczyc kiedy dana osoba zarejestrowała sie  na danej stronie i jesli w tym samym dniu dała ogłoszenie  a cena jest zaniżona to na 99 % pachnie oszustwem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roberto266

Dzięki oczywiście że nie mam zamiaru placić za coś czego nie widziałem logiczne. Tylko myślałem że może ktoś spotkał się z czymś takim. Dostałem taki mejl

Bonjour

Je viens de lire votre mail et je vous en remercie. Moi même  comme je vous
ai expliqué dans mon mail précédent ;je viens déjà de  prendre mon vol . La voiture a été confiée à un transporteur particulier qui est chargé de  vous la livrer à domicile sans aucun frais à payer.  Par contre le transporteur a qui j ai confié la voiture ne désire  pas avoir des visites dans son entrepôt car il y a beaucoup de vol dans son garage.

Et voici la démarche à suivre: le convoyeur viendra avec le véhicule et vous aurez le temps de vérifier et d'essayer la voiture  si elle vous convient alors vous allez payer le même jour mais au cas ou elle ne vous conviendrait pas (ce qui m'étonnerait puis que notre voiture est tellement nickel)  le convoyeur peut repartir avec la voiture sans prendre un seul € (rien)  chez vous.  Le  transporteur a été déjà payé pour vous livrer cette voiture  avec les papiers suivants:

Le car-pass
La feuille rose
Le certificat de conformité européenne
Le contrôle technique en règle de date de deux (2) semaines
Le certificat d'une nouvelle assurance  de date d'une (1) semaine
Le carnet d'entretien en règle
Toutes les factures à l'appui .Alors si vous êtes toujours intéressés par mon véhicule, veuillez me laisser vos coordonnées demandées à savoir:

NOM:...................
PRENOM:..............................
ADRESSE:...........................................
CODE POSTAL ..................................................
VILLE .....................................................................
Numéro DE TEL PORTABLE ET FIXE:...........................

Ainsi je vais les transférer directement au transporteur particulier qui vous contactera afin de convenir d'un rendez vous de livraison.
En attente de vos coordonnées .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roberto266

Zaliczkę to ja mogę wplacić jak coś wcześniej zobaczę a tu jest problem bo nie chcą podać adresu gdzie auto stoi. A co najśmieszniejsze napisałem od kumpla z innego adresu @ o zapytanie o auto itp i sposób zaplaty i twierdzą że gotówka przy odbiorze Ha Ha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
morito

To stary chwyt złodzieje wielu już zapłacili i nawet zderzaka nie widziało podają numery +226 i tym podobne bo leja z mu zalecił długie wakacje po śmierci kota a tam niema dróg więc i samochód nie potrzebny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Piekuta

I  tu wszyscy macie racje ,tez otrzymalem kilka mejli o takiej samej  tresci co Roberto 226

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
listonosz

witam ja tez kupilem samochud w belgi i dzisiaj w brukseli chcialem zalatwic tablice zjazdowe ale sie wiedzialem ze musze miec jakis przeglad pokazywala mi babka kolor czerwony ja jej pokazalem ze mam ale kolor zielony wazne do 21/05/2016 muwi ze to nie to . mysle o lawecie ale co mi jest potrzbne , a i ten kar-pass mam ale ostatnia data jest 2010 co mam zrobic

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka12
Dnia 17.05.2016 o 20:39, Piekuta napisał:

I  tu wszyscy macie racje ,tez otrzymalem kilka mejli o takiej samej  tresci co Roberto 226

ja tez otrzymalam takiego maila odnosnie peugota 807 ,odrazu mi cos sie nie podobało

Thank you for your return

My car is available and ready for regular sale.

I confirm the price of   3.150 €. There is no cost involved on the car. The car has absolutely no problem and no smoking.

For my part, I just joined my husband on a state function .My husband and I came back in November 2020 end date of its function (RETIRED) and this is the reason why the vehicle has been sales history to avoid the cost of maintenance and caretaking while doing charitable work.

Before traveling I gave my car to a carrier in the country that the proxy will handle sales and you delivered anywhere if you want a home delivery.

I do not sell it for money because it is worth more than that it's almost a gift just to avoid paying the more expensive babysitting fees daily.

The vehicle is in excellent condition and perfectly rolling, no cost involved, superb bodywork, garage Maintenance - Inspection OK, full service book to date, comprehensive follow.

She leaves drain latest available revision bills. I would have sent the car papers with pleasure but the worries preserved the right of ownership of the car to the sale, all the papers are the responsibility of the carrier in a sealed envelope.

If you are interested, leave me your contact information as follows so that I transmit them to the carrier who will contact you for a tour of the car to your home at no cost because it is already paid for it:

Full Name ........................

Address ............................

Postal code............................

City............................

Phone numbers ..............

Name and surname of such person to contact in case of absence ........

Delivery date............

Leave me your contact information in order to enter into contact with the driver, just to quickly arrange an appointment for delivery to your home.

Thank you for your understanding.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gsx-r
Dnia 15.05.2016 o 09:04, Roberto266 napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie kupna auta. Znalazłem auto na autoscout24 napisałem mejla z zapytaniem o szczegóły samochodu ceny itp. wszystko uzgodniłem dogadałem cenę i... auto było rzekomo powierzone przez właściciela jakiemuś sprzedawcy który miał przywieść mi auto pod wskazany adres tu miałem dokładnie obejrzeć sprawdzić dokumenty itp. I dokonać zapłaty ale dzień przed dostałem  mejla iż osoba która dostarczy mi auto nie może wziąść gotówki o demnie bo weszła jakaś ustawa która im zabrania. I mam wpłacić pieniądze przez western union i wysłać kopie na @ bez podawania kodu wtedy mi auto przywiozą. Dziwne czy takie procedury tu są ? Co dziwne sprzedający nie chce podać adresu gdzie mógłbym sam jechać i kupić auto bo nie zgadza się ten rzekomy pośrednik ? co sądzicie o tym ? Można wlacić kasę w western u. i w razie w ją wycofać ?

 

Nie ryzykuj! Zmienilem pare aut tutaj przez 25 lat wiec troche wiem ,ale pierwszy raz sie spotykam z takim czyms , zasady kupna sa tu proste jak budowa cepa normalnie.....Wiec 99/100 ze to jakis swinski myk jest!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gsx-r
Dnia 15.05.2016 o 12:20, Roberto266 napisał:

Zaliczkę to ja mogę wplacić jak coś wcześniej zobaczę a tu jest problem bo nie chcą podać adresu gdzie auto stoi. A co najśmieszniejsze napisałem od kumpla z innego adresu @ o zapytanie o auto itp i sposób zaplaty i twierdzą że gotówka przy odbiorze Ha Ha

I po wplaceniu zaliczki ,otrzymasz oczywiscie potwierdzenie sprzedajacego ,nic na "piekne oczy",bo potem muka moze byc ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gsx-r
Dnia 15.05.2016 o 11:31, nieosiagalny 71 napisał:

Nie daj sie oszukac ... to sa oszusci i jest pełno takich ogłoszen typu " zapłać a pózniej zobaczysz dany produkt . To nie dotyczy tylko aut ale i mieszkan na wynajem , quadów i maszyn rolniczych . 

Najprostszym sposobem jest zobaczyc kiedy dana osoba zarejestrowała sie  na danej stronie i jesli w tym samym dniu dała ogłoszenie  a cena jest zaniżona to na 99 % pachnie oszustwem 

"pachnie" ? Jedzie na kilometr haha :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×