Skocz do zawartości
Belgia.net

Car Pass. Pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

UncleFester

Siema! Jak to jest tutaj z tym Car Pass, każde auto musi posiadać Car Pass i bez niego nie można sprzedać, ani zarejestrować samochodu? Jeśli auto go nie posiada to można go wyrobić? A co jeśli kilometry będą się nie zgadzać, auto tylko nadaje się wtedy na eksport? Pozdro!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Car-pass to historia przebiegu auta . jest to uwiarygodnienie stanu licznika . Przy kazdym przegladzie jest spisywany licznik i zapisywany w systemie do kazdego auta . Nie wazne ilu jest włascicieli auta car-pass pokazuje historie od pierwszego przegladu auta 

carpass jest wydawany dodatkowo przy przegladzie auta na sprzedaz ( koszyuje kilka euro ) Jesli go nie ma przy sprzedazy to powinna sie zaswiecic czerwona lampka w głowie kupujacego ze cos jest nie tak z licznikiem . Jesli kupujesz auto na export i nie masz carpasu to sprawdz dokument ostatniego przegladu .( zielony dokument ). Tam tez jest zapisany stan licznika auta jaki był na ostatnim przeglądzie ( data i stan licznika )

Do zarejestrowania auta nie jest potrzebny Car-pass

Podsumowując ... Car-pass jest tylko informacja dla przyszłego własciciela o historii przebiegu auta 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
UncleFester

Dzięki za odzew! Rozumiem. Czyli Car Pass potwierdza przebieg samochodu i nie jest potrzebny przy rejestracji ponieważ to tylko dodatkowa informacja dla mnie jako kupującego. Dobrze, ale jeśli przebieg jest cofnięty i zauważą to na przeglądzie to przechodzi go normalnie? Jeśli tak to czy kupując samochód, który jest dopuszczony do sprzedaży, a nie ma car pass mogę sprawdzić przed zakupem historię przebiegu w tym systemie, czy dopiero na kolejnym przeglądzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Tylko własciciel auta moze otrzymać carpas 

Jesli auto jest dopuszczone do sprzedazy tez ma wpisany w przeglad ( zielony dokument ) stan licznika 

 co prawda podpinaja pod komputer ale nie wiem czy zauważa na przegladzie .... nie moze byc mniejszy niz na ostatnim przegladzie 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się

×