Skocz do zawartości
Belgia.net

Podatki

Rekomendowane odpowiedzi

OneTouch

Witam, mam problem muszę rozliczyć się w Polsce ale niestety pani z biura podatkowego nie wie co oznacza parę "zdań", "zwrotów" po francusku a zależy nam żeby podatek był dobrze rozliczony, dlatego nie chcemy popełnić żadnego błędu. Ja też nie za bardzo się orientuje w języku francuskim więc prosił bym Was o pomoc w przetłumaczeniu.

 

Oczywiście nie chce takiego "twardego", "sztywnego" przetłumacznia jak robi to google tłumacz. Chciałbym wiedzieć co jest za co itd.

 

Pozdrawiam.

 

1%20belgia.jpg

2%20belgia.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
TadeuszFlandria

Najwazniejsze z punktu widzenia ksiegowego w Polsce sa kody 1250 DOCHOD oraz 1286 ZALICZKA NA PODATEK DOCHODOWY; przydalby sie jeszcze kod1287 czyli skladka na UBEZPIECZENIE SPOLECZNE ale tutaj go nie widze. Pozdrawiam Tadeusz - ksiegowy.

 

2%20belgia.jpg

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
OneTouch

 

Najwazniejsze z punktu widzenia ksiegowego w Polsce sa kody 1250 DOCHOD oraz 1286 ZALICZKA NA PODATEK DOCHODOWY; przydalby sie jeszcze kod1287 czyli skladka na UBEZPIECZENIE SPOLECZNE ale tutaj go nie widze. Pozdrawiam Tadeusz - ksiegowy.

 

2%20belgia.jpg

 

a co oznaczają kody 1284 i 1251 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mattkapolka

Witam. W czerwcu prawdopodobnie przeprowadzimy się do Belgii. Wiem już ze będę musiała rozliczyć się i tu i tu ( Polska i Belgia) ale mam pytanie dotyczące rozliczeń wspólnie z malzonkiem w Belgii kiedy małżonek nie pracuje. Czy przez to płaci się niższe podatki itp ? Zaznaczam że mamy dwoje dzieci jeśli to ma jakies znaczenie. W ogólnie nie wiem jakie dodatki nam przysługują o odliczenia. Zaznaczam że nie jadę tam po tę dodatki. Poprostu wiedząc że podatki rosną wraz z zarobkami a spodziewam się tych z wyższej półki próbuje jakoś zminimalizować straty. Następnym moim pytaniem jest jak wyglądają zaliczki na podatek ? Czy mamy je sobie sami odprowadzać czy będą doprowadzone przez pracodawcę ? Następne pytanie to w jakiej wysokości są to zaliczki ? Jak się je oblicza ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
misiek27

witam na jakiej stronie moge sprawdzic ile mi nalezy sie zwrotu podatku oraz wakacyjne za pomoca urzadzenia gdzie sie wklada ID

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Tylko czy sprawdziles jak to dziala w rzeczywistosci?Ja osobiscie korzystalam i okazalo sie ze owszem strona jest tylko ze nie dziala.Chcialam zwyczajnie zwrot podatku miec przelany na konto a nie w postaci czeku realizowanego na poczcie.Pomimo prob nie udalo sie i musialam pofatygowac sie osobiscie do biura podatkowego.Pan poinformowal mnie ze owszem strona jest ale nie dziala .W sprawie podatkow jak sam nie upomnisz sie o ulgi to udaja ze nie wiedza.Przyklad to to ze invalida nie placi podatku drogowego, tylko ze przysqylaja oplate za  drogowe i trzeba sie nachodzic zeby miec te ulge chociaz nalezy sie jak psu micha i oni wiedza ze dana osoba jest invaljda.Moj znajomy przez  11 lat placil drogowe bedac invalida i nie podlegajac pod ten podatek.Wszystko pieknie i gladko wyglada w teorii wirtualnej gorzej w praktyce z machina biurokratyczna. :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

to ze Tobie nie udalo sie nie znaczy ze strona nie dziala  :)  . mysle ze  jak ktos prosi o rady trzeba mu doradzic a nie oceniacz go ile ma doszwiadczenia   :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

slusznie probowac zawsze mozna, Swiat stal sie bardzo wirtuany, Niedlugo nie bedziemy wogole wychodzili z domu , tylko  kupowali nowe gadzety electroniczne  zeby zalatwiac swoje codzienne sprawy przy ich pomocy. :)  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justa2706

Dzień dobry, mieszkam w Belgii od czerwca 2014 roku jestem tu zameldowana pracuje w biurze TS mam pytanie odnośnie rozliczenia podatku tutaj. Od kogo powinnam dostać i do kiedy papiery do rozliczenia. Jeśli wiecie pomożcie? Dodam, że będę rozliczać się sama - mąż pracuje tutaj na A1. Dzięki :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
takajakas

papiery do rozliczenia - "podsumowanie" ubiegłego roku, powinnaś dostać w biurze w którym pracujesz, później powinnaś poczekać na brązową kopertę i razem z tymi papierkami i karta ID(+pin do niej) zanieść do swojej księgowej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justa2706

papiery do rozliczenia - "podsumowanie" ubiegłego roku, powinnaś dostać w biurze w którym pracujesz, później powinnaś poczekać na brązową kopertę i razem z tymi papierkami i karta ID(+pin do niej) zanieść do swojej księgowej ;)

 

dziękuje ;-) a może numer telefonu - jakiś kontakt do polskiej księgowej posiadasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Do rozliczenia się drogą elektroniczną nie jest potrzebna szara koperta. Wystarczy dowód i kod pin . Ja już dostałam z ts swoje roczne rozliczenie,ale musisz poczekać na wykaz wszystkich Twoich dochodów otrzymanych poza ts np. byłaś na zwolnieniu płaconym przez ubezpieczenie,premia końcoworoczna,macierzyński,wakacyjne itp. Poszukaj na forum lub w usługach na pewno znajdziesz kogoś do rozliczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Na szarej kopercie bedzie adres biura i godziny otwarcia.Zbierz wszystkie papiery i rozlicz sie za darmo ,profesjonalnie bezposrednio w skarbowce.Najwazniejsze jest to ze natychmiast sie dowiesz czy bedzie zwrot czy doplata.Ksiegowa bedzie mniej profesjonalna niz pracownicy  biura finansow.Zwlaszcza ze jest zmiana w podatkach i  zmiana kodow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

jeśli mąż jest tu też zameldowany to przyjdzie koperta na Was obu, jeśli nie jest, przyjdzie wykaz dokumentów jakie trzeba dołączyć  z Polski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Pokrecona masz ta sytuacje i lepiej bedzie jak sie rozliczysz tak jak trzeba bo za pare lat mozesz miec niespodzianke z Urzedu skarbowego.Jezeli maz jest zameldowany tu i mieszka z toba to nie mozesz sie rozliczac jako osoba samotna bo na komunie jest jego adres razem z woim.Ja wiem ze wiele osob pracuje na zasadach jako pracownicy oddelegowani i jest to wiele osob bedzie mialo w przyszlosci klopoty z fiskusem i tu i w Polsce. Najlepiej nie korzystaj z zadnych polskich ksiegowych tylko rozlicz sie w Urzedzie Skarbowym.Jezeli maz jest pracownikiem oddelegowanym to nie ma prawa tu przebywac przez caly rok tylko przez jakas czesc roku i podatki od dochodu tutaj tez placic powinien , skladki emerytalne ma placone w Polsce przez pracodawce a tu chyba tylko ubezpieczenie od wypadku.Dokladnie nie wiem jak to wyglada ale wiem ze bea z tym klopoty.Dzisiaj w RTL trabia o pracownikach oddelegowanych na budowach.Kiedys zakladali firmy jednoosobowe i znam kilka osob co sa scigani przez komornikow za nieplacone skladki i podatki a teraz oddelegowani kreca lody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aggBe

Witam, pracuje od września 2014 roku i mam w zwiazku z tym pytanie co do podatku. Czy jeśli posiadam belgijska karte E na 5lat to dostane szara koperte czy mam sie zglosic do ksiegowego poniewaz slyszalam tez , iż mozna rozliczac sie elektronicznie. Stąd mam pytanie, czy byc cierpliwa i czekac na szara koperte?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×