Skocz do zawartości
Belgia.net

Zalanie-Kto Płaci Za Naprawę?

Rekomendowane odpowiedzi

kristof1

Witam mam pytanie w imieniu znajomej u której po raz drugi został zalany sufit,mieszka ona w bloku(lokator)i jak się okazało w mieszkaniach nad nią nie stwierdzono uszkodzeń .Jej ubezpieczenie pokryłoby szkody gdyby to ona zalała sąsiada z dołu.Więc pytanie kto powinien pokryć koszt naprawy?Ktoś coś podpowie?Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kristof1

Tak mieszka w bloku i syndyk wysłał hydraulika który sprawdził mieszkania na górze i nie znalazł żadnych uszkodzeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kristof1

Wydaje się logiczne i tak zrobiła zaniosła też zdjęcia w odpowiedzi poproszono od dostarczenie numeru polisy i adresu ubezpieczyciela sprawcy którego jak się okazuje nie ma .Podobnie było kilka lat wcześniej wtedy sprawcą zalania był lokator z mieszkania socjalnego i też uebzpieczyciel(ING)stwierdził ,że nie ma od kogo wyegzekwować bo mieszkanie sprawcy jest nie ubezpieczone.Błędne koło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
manola

Mialam podobna sytuacje. Z Syndyku wyslano hydraulika ktory nie znalazl przyczyny zalania. Kilka tygodni  pozniej kiedy zalalo mnie po raz kolejny okazalo sie ze sasiad z gory robiac remont lazienki zostawil odkrecony jakis kran, cieklo w pionie technicznym po scianach u mnie ale tez u sasiadow  pode mna. Potem juz w trakcie remontu u mnie zalal mnie jeszcze dwa razy bo zle wyizolowal wanne sylikonem. Zlozylam skarge do Syndyku, wyslalam zdjecia oni wyslali hydraulika do sasiada, stwierdzono szkode. Musialam przygotowac kosztorys, wyslac do nich, oni zatwierdzili ale musialam najpierw sama zainwestowac pieniadze zrobic remon i potem zwrocili mi kase ale dopiero po wyslaniu do nich faktury za wykonana juz prace.Wiem, ze sasiad musial potem zwrocic im pieniadze za to.Jestem wlascicielka mieszkania nie lokatorem wiec calkiem mozliwe ze to wlasciciel powinien zajac sie sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×