hell

Prawo Jazdy Kat C

3 posty w tym temacie

Czy ktos sie orientuje czy po zdaniu wszystkich egzaminow w pl mozna tu otrzymac belgijskie/europejskie prawo jazdy kat C? Papiery sa po polsku, moge je przetlumaczyc, ale czy jest sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć czy można i jeśli tak to gdzie,zrobić prawo jazdy na ciężarówki po polsku?Ile kosztuje?Jak wyglądają tutaj badania lekarskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wymieniałem polskie prawo jazdy na belgijskie wraz z dokonaniem wpisu do niego kodów 95. Wszystko musiałem tłumaczyć (blankiet PJ oraz kartkę z kodami 95). Nie wiem czy coś takiego jak pobranie dokumentów zaświadczających zdanie egzaminu z polskiego WORD/UM wydz. komunikacji wchodzi wogóle w rachubę? Najprościej jest jednak odebrać gotowy dokument w Polsce do którego i tak trzeba wyrobić kartę kierowcy (tam się deklaruje nr. PJ pod który będzie wydana, w Belgii też można złożyć takie zaświadczenie o kartę kierowcy ale jest to nie co bardziej skomplikowane i kosztowne). Oczywiście kurs na przewóz rzeczy też masz już zrobiony ? bo inaczej bez kodów to ciężko może być z jeżdżeniem pełnowartościową ciężarówką na normalnych zasadach (jakieś tam śmieciary, wozy techniczne może ogarniesz). Jak nie ma kursu to trzeba go zrobić i do wpisu kodu C95 trzeba raz jeszcze wymienić PJ. 

Jest jeszcze jedna rzecz tzn. dobra znajomość języka niderlandzkiego/ i francuskiego by jeździć na C. Sam mam uprawnienia kat C i D ale moja znajomość języka niderlandzkiego niestety mnie dyskwalifikuje u tutejszych pracodawców. Solówka to jednak krótkie wyjazdy po lokalnych punktach odbiorczych i najczęściej do tego prowadzenie jeszcze jakiejś tam szczątkowej księgowości (rozliczanie się z kontrahentami etc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się