Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
eqick

System Alarmowy Do Mieszkania

3 posty w tym temacie

Przymierzamy się do zakupu systemu alarmowego do mieszkania. Jak budowane są domki w Belgii każdy widzi. Wejście nie stanowi większego problemu. Pytanie tylko jaki system i ile to będzie kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakres od 50e do kilku tys e. Zależy od funkcjonalności i stopnia zaawansowania. Jakie dzwi, okna, konstrukcja etc. Sprecyzuj trochę. Tzw. gotowe mini systemy na pilota czy kod można kupić w media markt, brico, carrefour itp. Są nich standardowe funkcje (np. powiadomienie telefoniczne, detekcja ruchu, czujnik otwarcia dzwi). Instalacja prosta, można ja wykonac samemu.

 

Jeśli chcesz polegać w 100% na swoim systemie, lepiej zainwestować w coś od 1000 euro + profesjonalna instalacja + abonament (ochrona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w Polsce popularnymi systemami są np te z Satel - mam tutaj przede wszystkim na myśli Integra 128 WRL która jest stosunkowo niedroga i posiada na pokładzie wszystko co niezbędne - czyli: modem gsm/gprs, ABAX za pośrednictwem których możesz mieć dostęp do statusu ochrony, sterować alarmem ale również otrzymywać powiadomienia o uzbrojeniu i rozbrojeniu. Dostajesz też komunikaty jeżeli alarm zostanie aktywowany itd. Nie wiem jakby to się sprawdzało w Belgii - najlepiej dopytac. Jak coś to odsyłam do lektury https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/118,komunikacja-gprs-w-alarmie-domowym/ w której szczegółowo zostao to opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0