alk86

Auto Z Salonu W Pl

6 postów w tym temacie

Witam,

 

Czy ktoś kupował kiedyś nowe auto w salonie w PL i ściągał go tutaj do Belgii? Interesuje mnie procedura takiego postępowania. Albo może ktoś wie w jakim urzędzie tutaj zapytać? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że nikt nie odpowiedział sam odpowiem bo jestem po takiej procedurze:P Samochód w PL kupujemy bez Vatu. Dostajemy fakturę bez Vatu i resztę wszystkich papierków łącznie z homologacją wymaganą do rejestracji w BE. Tablice zjazdowe w urzędzie komunikacji (ok 120zł) Samochodem dojechałem do BE. W terminie 14 dni jesteśmy zobowiązani zapłacić Vat tutaj w Belgii. (urząd celny obojętny) Podatek Vat w Be na somochody to 21% także mniej niż w PL. Tam dostajemy ten "różowy papierek" do rejestracji w DIV. Udajemy się do DIV czy jakiegoś pośrednika który się tym zajmuje. Składamy papierki i czekamy na tablice (do ok 2 tygodni) Procedura się kończy:) Łatwo i przyjemnie hehe Żadnych papierów nie trzeba tłumaczyć wszystkie zostają po polsku. Początkowo myślałem, że trzeba to będzie wszystko tłumaczyć ale dzwoniłem do urzędu celnego w BE i Pani mie upewniła, że mam nic nie tłumaczyć bo jest to niepotrzebne. Przeglądu też nie robimy, gdyż jest to auto z salonu i dopiero przegląd pierwszy po roku od rejestracji. Pozdrawiam, może komuś się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z salonu i nowe to po czterech latach pregląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że nikt nie odpowiedział sam odpowiem bo jestem po takiej procedurze:P Samochód w PL kupujemy bez Vatu. Dostajemy fakturę bez Vatu i resztę wszystkich papierków łącznie z homologacją wymaganą do rejestracji w BE. Tablice zjazdowe w urzędzie komunikacji (ok 120zł) Samochodem dojechałem do BE. W terminie 14 dni jesteśmy zobowiązani zapłacić Vat tutaj w Belgii. (urząd celny obojętny) Podatek Vat w Be na somochody to 21% także mniej niż w PL. Tam dostajemy ten "różowy papierek" do rejestracji w DIV. Udajemy się do DIV czy jakiegoś pośrednika który się tym zajmuje. Składamy papierki i czekamy na tablice (do ok 2 tygodni) Procedura się kończy:) Łatwo i przyjemnie hehe Żadnych papierów nie trzeba tłumaczyć wszystkie zostają po polsku. Początkowo myślałem, że trzeba to będzie wszystko tłumaczyć ale dzwoniłem do urzędu celnego w BE i Pani mie upewniła, że mam nic nie tłumaczyć bo jest to niepotrzebne. Przeglądu też nie robimy, gdyż jest to auto z salonu i dopiero przegląd pierwszy po roku od rejestracji. Pozdrawiam, może komuś się przyda:

 

 

 

A co z ubezpieczeiem ,jakieś treba miec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się