Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
andrew2006

Kwalifikacja Wstępna Kod 95

1 post w tym temacie

Witam, może jest ktoś tutaj na tyle mądry ze będzie umiał mi udzielić odpowiedzi.

 

Chodzi o to, ze mając belgijskie dokumenty, prawo jazdy, zrobiłem sobie w Polsce na paszport polski kwalifikacje wstępna na zawodowe prawo jazdy tzn. KOD 95. Otrzymałem dokumenty potwierdzające zdanie egzaminu, które wystarczyło przedstawić tutaj w Belgii w celu spisu do prawa jazdy w/w kodu 95. Lecz Pan urzędnik stwierdził ze ten dokument to jest żaden dokument dla niego, bo powinienem mieć Karte kwalifikacji kierowcy wydana przez Polski organ. Jak się okazuje w Polsce takie dokumenty nie istnieją od 2007 roku, właśnie od momentu kiedy to zmieniono polskie prawa jazdy właśnie z celu wpisywania tegoż kodu 95. 

Teraz nie wiem już gdzie iść i co dalej z tym robić, tym bardziej ze w Polskich urzędach wszyscy zgodnie mi mówią ze na podstawie tego dokumentu powinni mi wymienić prawo jazdy na te z wpisem w rubryce 12.

W szkole której robiłem kurs, tez się dziwi i mówią ze w Norwegii, czy Holandii bez problemów to przechodzi.

Pochodzę ze śląska a jak wiadomo dużo rodaków ma podwójne obywatelstwa PL i D, i jak zapewniają mnie w szkole co miesiąc maja po kilka osób które robią kwalifikacje wstępna w Polsce na niemieckich dokumentach i nigdy nie ma problemów.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0