Skocz do zawartości

wisteria

User_BN
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1550 wyświetleń profilu
 1. jakie są ulgi dla emerytów w Belgii ? -kultura , kolej , komunikacja miejska ?
 2. Witam ! - Chciałbym kupić auto w Luxemburgu i zarejestrować w Belgii -kto wie jakie są przy tym problemy ? - koszty i formalności? pozdrawiam!
 3. Witam ! -po długiej nieobecności. Chciałbym podziękować wszystkim za podpowiedzi i uwagi dotyczące moich problemów Problemy,które na forum poruszałem szczęśliwie się rozwiązały, "dama" się wyprowadziła -pomogłem tylko znaleźć mieszkanie i wytłumaczyłem,że jeśli się nie wyprowadzi, to ją wyprowadzę na ulicę. Po chorobowym znalazłem lepsza pracę -lżejszą i nie mniej płatną. TERAZ Mam inny problem - zbliża się emerytura,a skoro mam prace naprawdę lekką, to chciałbym nadal pracować i tu właśnie mam pytanie,bo mogę nie odchodzić i nadal pracować, lub przejść na emeryturę i też pracować na kontrakcie. Wtedy pojawi się problem podatku,no ale nie więcej niż 50%-prawda? - lecz skoro obecnie płacę 40%,to 50 nie stanowi aż takiej różnicy-tak sądzę, ale może się mylę - co o tym sądzicie ?
 4. Premia Roczna, 13-ka

  A czy możliwe jest aby w firmie budowlanej (8 osó B), tylko część załogi otrzymywała taką premię?,
 5. Renta Z Powodu Choroby

  Witam! Byłem u konsultanta-orzecznika w piątek i też mnie oglądał,mierzył,ważył,do tego chód na l.nodze, na pr.nodze ,ręce i.t.p. Łokcia nie operowałem-nie było takiej propozycji. -Nie wiem co dostał mój ubezpieczyciel,-myślę że to co ja (jestem w C.M.) Orzecznik był z C.M. to chyba oczywiste,że ubezpieczyciel,czyli c.m. dostał to co ja,chociaż teraz myślę,że mógł Bóg wie co napisać-może trzecią wersję? O systemie punktowym nie mam pojęcia. Orzeczenie dostałem do ręki -czy coś mogą jeszcze przesłać pocztą? Na odwołanie mam czas 3 m-ce ,ale nie mogę odwołać się od czegoś czego nie otrzymałem. Skoro orzecznik orzekł,że to koniec zwolnienia,to czy możliwe jest przedłużanie zwolnienia?-czy może inny specjalista to zrobić? pozdrawiam!
 6. Renta Z Powodu Choroby

  Dziękuję za podpowiedzi- byłem 3 razy wzywany na konsultacje,po ostatniej -w czerwcu pan doktor wydał orzeczenie ,że jestem w 2/3 niesprawny ,tj.ok. 66% niesprawności. W stosunku do tego nie mam w zasadzie pretensji,choć można o tym dyskutować,problemem jest dla mnie to co napisał do mego lekarza. Na drugi dzień po konsultacji poszedłem z tym orzeczeniem do swego lekarza i ten mi mówi,że on ma pismo od orzecznika C.M. ze mogę wrócić do pracy. Bo w/g mnie są dwa orzeczenia; jedno dla mnie i jedno dla lekarza. Pierwsze,że jestem niepełnosprawny i nie mogę wrócić do pracy,którą wykonywałem, a drugie-dla lekarza,że mogę wrócić do poprzedniego zawodu -zawodu rzeźnika na 3 godziny dziennie. -Rzecz w tym,że praca rzeźnika jest cięższa niż budowlańca,przy tym mam b.poważny problem z nadgarstkiem,no i po za tym "łokieć tenisisty" co w zasadzie wyklucza pracę z nożem. Kto wie na czym polega praca rzeźnika ,ten wie że z takimi problemami to raczej trudno być rzeźnikiem. Mój pracodawca obiecał podzwonić w tej sprawie,ale wolałbym nie czekać za długo,bo muszę z czegoś żyć,a 29 czerwca kończy mi się zasiłek chorobowy,na którym byłem ok. 10 m-cy.
 7. Wymeldowanie Współlokatora

  Witam! Mam problem ze współlokatorką,zameldowałem ją 3 m-cy temu,ja jestem głównym lokatorem-umowa jest na mnie. Chcę sie jej pozbyć,bo z mieszkania robi "chlew",chlapie kawą zupami,po całym mieszkaniu -nie sprząta wcale,po za tym pali wszędzie,pije duże-jest b.rozrywkowa,no i potworny brudas a nie była taka. Umawialiśmy się,że nie ma palenia i imprezowania. W jej pokoju naprawdę lepi się o brudu. Po za tym boję się,że spowoduje pożar. Czy mogę ją wymeldować w urzędzie i kazać się wynieść?
 8. Przelew Z Belgii Do Polski

  ja z belfiusa -bez kosztów
 9. Odprawa Pieniężna Przy Zwolnieniu Pracownika

  Witam! -Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i za wszystkie wypowiedzi. Wczoraj byłem na konsultacji w CM,konsultant wziął dokumenty,zadał mi kilkanaście pytań typu- jak się czuję,co boli,o charakter pracy. Pytał też-co na temat choroby myśli mój szef co dla mnie było zaskoczeniem-bo co ma szef do tego?-może był po prostu ciekawy. Po za tym był raczej miły, dokumenty ma przekazać dla konsultanta z medycyny pracy,no i kazał mi czekać na zwolnieniu na list-wezwanie na konsultacje z medycyny pracy-trochę się denerwuję.-Co Wy otym myślicie?
 10. Odprawa Pieniężna Przy Zwolnieniu Pracownika

  Po dwóch miesiącach choroby dostałem wezwanie-zaproszenie na konsultację do konsultanta z C.M-czego mogę oczekiwać?
 11. Odprawa Pieniężna Przy Zwolnieniu Pracownika

  Dziękuję! Czy z tą wcześniejszą emeryturą,to na pewno możliwość taka istnieje? Bo tak sobie myślę,że pracuję tutaj za krótko by odejść na emeryturę (mniej niż 10 lat),a trzeba chyba min.15lat pracy. Co prawda mam 29 lat pracy w Polsce,ale czy na pewno to działa tutaj?
 12. Odprawa Pieniężna Przy Zwolnieniu Pracownika

  Pracodawca nie moze cie zwolnic z powodu dlugotrwalej choroby .Jezeli lekarz z Mutuelu na komisji lekarskiej stwierdzi ze jestes niezdolny do pracy bo twoj stan zdrowia nie ulegnie poprawie to wtedy pracodawca ma prawo rozwiazac umowe o prace bez zadnego odszkodowania dla ciebie, gdyz to twoj stan zdrowia nie pozwala na dalsza prace a nie zla wola pracodawcy.Wreczy ci C-4 medicale.Zreszta po dluzszej chorobie , nie mozesz podjac pracy bez zgody lekarza medycyny pracy.Lekarz z Mutuelu juz po 6-ciu miesiacach moze stwierdzic inwalidztwo, jezeli tego nie zrobi to oznacza to ze jest mozliwosc wyzdrowienia.Jezeli masz 60 lat to raczej wysla cie na wczesniejsza emeryture.Lata pracy mozesz zsumowac z praca w Polsce
 13. Witam! Czy ktoś wie jak załatwiamy obywatelstwo belgijskie? Co zyskujemy? Co tracimy? Jakie obowiązki nabywamy? Czy musimy zrzec się obywatelstwa polskiego?-a czy jeśli tak?-to czy tracimy prawo do emerytury w Polsce?
 14. Pracuję w sektorze budowlanym w Antwerpii 7 lat.jestem po 60-tce i zachorowałem. -Czy jeśli pracodawca mnie zwolni(a takie prawo chyba ma po długim chorowaniu?), to czy należy mi się odprawa pieniężna? -Czy to prawda,że w budownictwie nie ma odpraw? PO jakim czasie chorowania mogę być zwolniony? Za informację dziękuję
 15. Renta Z Powodu Choroby

  Dziękuję! Na pewno chcialbym wiedzieć więcej,ale nie wiem,czy mogę"zawracać głowę" pozdrawiam!
×