Skocz do zawartości

madzia8607

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

707 wyświetleń profilu
 1. Niby tak, kto co lubi, ja nie lubię Antwerpii, która jest mega zatłoczona, ciężko o ładne mieszkanie ( za rozsądną cenę)-bo mieszkanie 60m2 z dzieckiem to klitka,,brak zieleni, brud na ulicach do tego mnóstwo różnych nacji, problemy ze szkołą (dobrą szkołą-nie pierwszą lepszą koło domu) brak miejsc parkingowych i niestety często przeryzowany samochód.. Ale życzę wszystkiego najlepszego, aby wszystko się ułożyło i znalazło się miejsce w cichej spokojnej dzielnicy :)
 2. 4. Z tymi żłobkami to jest różnie, trzeba zrobić rozeznanie, bo wszystko zależy od dzielnicy, czasami warto mieszkać na uboczy, czyt w małej miejscowościi obok antwerpii bo wtedy nie ma problemu ze złobkiem, szkoła czy przedszkolem,Nie ma jakiś rezerwacji, dla dzieci jeszcze nie urodzonych, czy mających iść za pół roku... a za dojazd do pracy i tak zwracają praktycznie całe koszta.
 3. Szkoła językowa Turnhout wrzesień 2016

  Zaczyna ktoś od poniedziałku??
 4. Szkoła językowa Turnhout wrzesień 2016

  Po pierwsze jak chce się chodzić za darmo to trzeba: Iść do Prizma: Renier Sniedersstraat 62-64 2300 Turnhout, powiedziec pani w Onthal, że chce się iść do szkoły. Ona pokieruje. Trzeba napisac taki krótki teścik na inteligencję ( w sumie nie wiem po co) po czym pani sprawdzająca, mówi, ok możesz iść do szkoły ( bo w sumie każdy może czy się test zda, czy nie, a tam pytania są tylko w formie obrazkowej, typu zaznacz kwadracik) Później podpisuje się kontrakt, że zobowiązujesz się skonczyć minimum 2 poziomy, ( a za darmo można zrobić chyba 8). No i idzie się do szkoły na zapisy: Begijnenstraat 20 bus1, 2300 Turnhout. Nabór trwa teraz od 10 pażdziernika, dla tych którzy chcą zacząć od listopada. Kursy są różne, dla tych co pracują po południu, dla tych którzy nie rano, i różna długość, można chodzić 3,4razy w tygodniu. 4 razy w tygodniu przez 2 miesiące to jeden poziom.
 5. Mamy Poznajmy Się

  Hej jestem z Westmalle. to jakieś 25km od ciebie
 6. Szczepienie Dzieci W Belgii

  Tak właśnie jest Kind gezin. W sumie w szpitalu powinien ktoś przyjsc do ciebie i cie poinformowac po porodzie kiedy i gdzie masz się stawić, wyznaczając odrazu pierwszy termin. U mnie tak było. Szczepionki sa za darmo. Szczepia 6 w 1 , dodatkowo pneumokoki, meningokoki, i na rotawirusy-ale tu płąci się dwa razy po 11e lub, 3 razry-w zależności od podanej szczepionki. Wizyty umawia się na każdym spotkaniu kolejną i tak do 2,5 roku, az maluszek idzie do klotersików, i wtedy szkoła przejmuje opieke i kontrole lekarską.
 7. Hej wszystkim, czy znajdą się jakieś osoby, które zamierzają rozpocząć naukę j. niderlandzkiego od września 2016-bądź listopada?
 8. meble dziecięce

  luxpol bruksela-znajdziesz na fb
 9. Wakacyjne Kto Wypłaca?

  Fundusz wakacyjny jesli jest się pracownikiem fizycznym albo pracodawca jeśli pracownik umyslowy.
 10. Mamy Poznajmy Się

  Hej ja również poznam kogoś z kim można od czasu do czasu porozmawiać, spotkać się. Mieszkam między Turnhout a Antwerpią
 11. Tabletki Antykoncepcyjne

  Ma ktoras z was implant, wszczepiony tutaj??
 12. Odpowiednik No-Spy

  Dziękuję
 13. Odpowiednik No-Spy

  Znacie cos o składzie jak no-spa, co można brać w ciąży, bez recepty?
 14. Komórki Macierzyste?

  Ok dam dam, to właśnie, że w weekend nie pobierają to też dla mnie jakiś kosmos. W Pl robiła to położna, która odbierała poród. Całkowity koszt to 3tys.zł. Wizytę mam dopiero 15.10 wiec uzbrójcie sie w cierpliwość :)
 15. Komórki Macierzyste?

  O jej- z tego co piszecie, to wygląda to okropnie... My w Polsce bankujemy krew z pierwszej ciązy w Polskim Banku Komórek Macierzystych, oczywiście wiązało się to z dość znaczącymi kosztami, ale to inwestycja nie tylko dla dzieci, to jest też dla nas-jak i naszych rodziców....Szkoda, że nie ma tu takiego banku. Ale bede na wizycie to jeszcze dopytam :) Dam wam znać.
×