Skocz do zawartości

alk86

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

845 wyświetleń profilu
 1. Ciekawe Miejsca W Belgii

  Hej, Ktoś z Limburga odwiedzał ten kościół? http://gijsvanvaerenbergh.com/z-out/#nl
 2. Zakup Auta - Opinie

  Hej, z tego co się orientuje to trzeba tylko udać się do Douane po vignet 705, która kosztuje parę centów i to wszystko (tam trzeba przedstawić dokumenty z auta), na pewno nie ma cła itp. Pozdrawiam. http://fiscus.fgov.be/interfdanl/nl/citizens/wagen_3.htm
 3. Przeprowadzki Z Nl Do Be

  Raczej nie ma znaczenia skąd się przeprowadzasz (NL, DE czy PL), chyba każdy makler wymaga okazania wypłaty z ostatnich paru ostatnich miesięcy. Pozdrawiam.
 4. Przeprowadzki Z Nl Do Be

  Hej, Ja się tak przeprowadziłem. Jakie dokumenty masz na myśli? W gminie potrzebowali akt urodzenia, wymeldowanie z poprzedniego miejsca zamieszkania, potwierdzenia zatrudnienia i potwierdzenia opłaty ubezpieczenia zdrowotnego. Więcej nie pamiętam:) Pozdrawiam
 5. Rejestracja Auta Z Pl

  Twój samochód posiada 285km czyli jakieś 210 kw w przeliczeniu na te belgijskie konie fiskalne "PK" wychodzi grubo ponad 17 PK więc te 780 to będzie raczej na kwartał. Ale nie jestem pewnie jak dokładnie to liczyć. Najlepiej napisz do nich albo zadzwoń. Pozdrawiam.
 6. Rejestracja Auta Z Pl

  https://belastingen.fenb.be/vfp-portal-pub2-web/simulatieVerkeersbelasting.html#/q/top
 7. Auto Z Salonu W Pl

  W zeszłym tygodniu.
 8. Auto Z Salonu W Pl

  Witam, Jako, że nikt nie odpowiedział sam odpowiem bo jestem po takiej procedurze:P Samochód w PL kupujemy bez Vatu. Dostajemy fakturę bez Vatu i resztę wszystkich papierków łącznie z homologacją wymaganą do rejestracji w BE. Tablice zjazdowe w urzędzie komunikacji (ok 120zł) Samochodem dojechałem do BE. W terminie 14 dni jesteśmy zobowiązani zapłacić Vat tutaj w Belgii. (urząd celny obojętny) Podatek Vat w Be na somochody to 21% także mniej niż w PL. Tam dostajemy ten "różowy papierek" do rejestracji w DIV. Udajemy się do DIV czy jakiegoś pośrednika który się tym zajmuje. Składamy papierki i czekamy na tablice (do ok 2 tygodni) Procedura się kończy:) Łatwo i przyjemnie hehe Żadnych papierów nie trzeba tłumaczyć wszystkie zostają po polsku. Początkowo myślałem, że trzeba to będzie wszystko tłumaczyć ale dzwoniłem do urzędu celnego w BE i Pani mie upewniła, że mam nic nie tłumaczyć bo jest to niepotrzebne. Przeglądu też nie robimy, gdyż jest to auto z salonu i dopiero przegląd pierwszy po roku od rejestracji. Pozdrawiam, może komuś się przyda:)
 9. Witam, Czy ktoś kupował kiedyś nowe auto w salonie w PL i ściągał go tutaj do Belgii? Interesuje mnie procedura takiego postępowania. Albo może ktoś wie w jakim urzędzie tutaj zapytać? Pozdrawiam.
 10. Otwarcie Konta W Banku Bez Meldunku I Dowodu Be

  Byłem W KBC w zeszłym tygodniu.
 11. Witam, Potrzebuje zakupić samochód w Belgii, czy do rejestracji i ubezpieczenia wystarczy "annexe 19"? Czy od razu po zgłoszeniu się do gemeente można na siebie kupić i ubezpieczyć auto?
 12. Otwarcie Konta W Banku Bez Meldunku I Dowodu Be

  Witam, W KBC nie potrzeba żadnego meldunku, tylko ważny dokukment (Dowód osobisty czy paszport)
 13. Telenet Czy Belgacom

  Witam, Nie zakładając nowego tematu, zapytam w tym dlaczego nie Scarlet? Przeglądam oferty i wychodzi że Scarlet ma najtaniej i bez limitów. Za 39e miesięcznie pełny pakiet. Ktoś może używa?
 14. W sumie racja nie zamykajmy tematu. Używałem kiedyś Lycamobile na dzwonienie do Polski wtedy było całkowicie za darmo z NL do PL i odwrotnie jak jest teraz nie wiem. Ogolnie fajnie to działało nigdy nie miałem problemów z połączeniem.
 15. Tylko do AH to za mało:) ale problem rozwiązany. Zapomniałem, że za 10E miesięcznie można doładować Skype (400min do wszystkich w NL). Temat do zamknięcia. Pozdrawiam
×