Skocz do zawartości

200dream

Użytkownik
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

703 wyświetleń profilu
 1. Transfer Zasiłku Do Polski - Dokument U2

  moje pytanie dotyczylo tego gdzie powinienem złożyć wniosek o wydanie dokumentu U2 ; do CAPAC czy bezpośrednio do ONEM ? juz sie dowiedzialem, jesli komus sie przyda to trzeba isc bezposrednio do ONEM (RVA).
 2. Wymeldowanie Tymczasowe?

  Witam, Obecnie pobieram zasilek dla bezrobotnych. Zlozylem wniosek o transfer zasilku do Polski i otrzymalem pozytywna decyzje. Transfer ten polega na tym ze jade do kraju (na 3 miesiace) w poszukiwaniu pracy i nadal otrzymuje zasilek belgijski. Jesli nie znajde pracy w Polsce to moge zpowrotem wrocic do Belgii i po zarejestrowaniu sie jako poszukujacy pracy dalej tu pobierac zasilek. Przed wyjazdem wypowiedzialem umowe wynajmu mieszkania. Czy w takim przypadku musze sie wymeldowac? Czy jest cos takiego jak wymeldowanie tymczasowe?
 3. Transfer Zasiłku Do Polski - Dokument U2

  moje pytanie dotyczylo tego gdzie powinienem złożyć wniosek o wydanie dokumentu U2 ; do CAPAC czy bezpośrednio do ONEM ?
 4. Witam, Obecnie pobieram zasiłek dla bezrobotnych w Belgii ale mam zamiar wrócić do Polski i chciałbym transferować zasiłek do Polski. Papiery o zasiłek składałem do HVW (CAPAC). Gdzie powinienem złożyć wniosek o wydanie dokumentu U2 , do HVW czy bezpośrednio do RVA (ONEM) ?
 5. Witam, Za 3 miesiace mam zamiar zrezygnowac z wynajmu mieszkania i mam osobe ktora chcialaby wynajac to mieszkanie po mnie. Mam umowe przez biuro nieruchomosci na 9 lat, a mieszkanie wynajmuje od ponad 4 lat. Co powinienem zrobic w takiej sytuacji? Czy musze zlozyc wypowiedzenie do biura nieruchomosci, czy powiadomic wlasciciela ze rezygnuje z wynajmu ale mam juz chetnego na wynajem tego mieszkania? Czy osoba ktora chce wynajac to mieszkanie po mnie moze podpisac umowe najmu duzo wczesniej, np. 2 - 3 miesiace wczesniej?
 6. Witam, Czy można sprawdzić historię samochodu (tzn. ilu było poprzednich właścicieli , czy była to firma czy osoba fizyczna) posiadają takie dane jak numer rejestracyjny pojazdu oraz jego numer VIN? Dodam że auto nie posiada dokument Car-pass.
 7. Zasiłek Dla Bezrobotnych / Chomage

  od pracodawcy nic sie nie nalezy ale RVA wyplaca odprawe http://rva.be/frames/frameset.aspx?Path=D_opdracht_ontslaguitkering/&Items=1&Language=NL
 8. Jak Obliczyć Staż Pracy?

  pelny etat to np 38 g tygodniowo czyli 4* 38 152 h i tak dalej kazdy tydzien zlicz pelne 38 h i dodajac wyjdzie tobie liczba lat,miesiecy tygodni i dni przepracowanych i oplacone skladki socjalne,w to wlicza sie platne dni swiat Czy do stażu można też zaliczyć okresy pracy na tzw. plukkart? Kilka lat temu ( zanim zamieszkałem na stałe w Belgii i zacząłem prace na stały kontrakt ) przyjeżdzałem do Belgii do pracy sezonowo i pracowałem na tzw. plukkart. Czy te okresy pracy też się zlicza? A czy na podstawie dokumentu U1 (dawniej E301) można obliczyć staż pracy?
 9. Jak Obliczyć Staż Pracy?

  pelny etat to np 38 g tygodniowo czyli 4* 38 152 h i tak dalej kazdy tydzien zlicz pelne 38 h i dodajac wyjdzie tobie liczba lat,miesiecy tygodni i dni przepracowanych i oplacone skladki socjalne,w to wlicza sie platne dni swiat Czy do stażu można też zaliczyć okresy pracy na tzw. plukkart? Kilka lat temu ( zanim zamieszkałem na stałe w Belgii i zacząłem prace na stały kontrakt ) przyjeżdzałem do Belgii do pracy sezonowo i pracowałem na tzw. plukkart. Czy te okresy pracy też się zlicza?
 10. Witam, Jak obliczyć staż pracy?
 11. Zwolnienia Grupowe

  Witam, Pracuję w firmie zatrudniającej 17 osób. Mój staż pracy to prawie 5 lat. Ostatnio firma miała kłopotu finansowe i przeprowadziła reorganizację oraz postanowiła zmniejszyć ilość pracowników. W wyniku tego 12 osób (w tym i ja) otrzymało wymówienia. Ja dostałem okres wypowiedzenia 12 tygodni. Przez ten okres mogę jeszcze pracować , a potem koniec kontraktu. Słyszałem że w przypadku zwolnień grupowych pracownikom przysługuje odszkodowanie pieniężne. Czy w tym przypadku można mówic o zwolnieniu grupowym?
×