Skocz do zawartości

thEasiowata

Użytkownik_BN
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

656 wyświetleń profilu
 1. Polacy w Temse

  Witam :) niedługo przeprowadzamy się z mężem pod Temse. Czy dużo Polaków mieszka w okolicy? I ogólnie jak się tam żyje?
 2. Życie w Lebbeke

  Witam :) czy ktoś z Was mieszka w Lebbeke? Zastanawiamy się z mężem nad kupnem domu w tamtej miejscowości i chcielibyśmy się czegoś o niej dowiedzieć. Czy jest dosyć spokojnie, czy są okolice, które lepiej omijać? Jak ma się sprawa ze złobkami i szkołą? I w ogóle jak tam się żyje :) będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
 3. Witam. Chciałam się dowiedzieć, czy pracuje ktoś może jako szwaczka/krawcowa w Belgii, okolice Antwerpii lub Brukseli? W sumie interesuje mnie sposób zatrudnienia, no i mniej więcej kwota zarobków. W tej chwili sprzątam, ale mam zawód krawcowej i myślałam o zmianie pracy. Znam język angielski i cały czas uczę się niderlandzkiego... Pytanie tylko, czy ktoś już pracuje na takim stanowisku i jak to tutaj wygląda. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)
 4. Zwolnienie Lekarskie W Ciąży

  W sumie to nie do końca mi chodziło o to, żeby zaraz na początku ciąży iść na zwolnienie ( chociaż wiem, że moje znajome w Polsce właśnie tak robią - ciąża - lekarz - zwolnienie :P ). Chciałam się w ogóle dowiedzieć, jak to funkcjonuje tutaj, bo powiem szczerze, że kompletnie nie miałam pojęcia co i jak. Także dziękuję za odpowiedzi :)
 5. Witam. Jestem tu nowa i z góry przepraszam jeżeli temat już się wcześniej pojawił. Mieszkam w Belgii od 7 miesięcy i praktycznie od początku jestem zatrudniona legalnie - sprzątam u ludzi w domach. Planujemy z Mężem dziecko, niestety nie bardzo wiemy, jak to jest z urlopem czy zwolnieniem na czas ciąży. Jeżeli pracuje fizycznie, to czy na czas ciąży przysługuje mi zwolnienie lekarskie? I jeśli tak, to kiedy trzeba je dostarczyć pracodawcy? Jakoś nie wyobrażam sobie, abym sprzątała po domach z rozwijającym się Dzieciątkiem w brzuchu... W końcu trzeba a to dźwignąć wiadra z wodą, odkurzać, okna myć, meble poprzesuwać... Wydaje mi się, że taka praca raczej nie sprzyja kobiecie w ciąży. Aczkolwiek czytałam, że tu kobiety często pracują praktycznie do końca ciąży, ale nie wiem czy tylko pracując typowo umysłowo, czy również fizycznie. Czy pracodawca może zmniejszyć mi ilość obowiązków tak, żebym nie wykonywała najcięższych czynności, ale dalej pracowała i nie szła na zwolnienie? Czy raczej jednak mogę dostać zwolnienie od lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
×