Skocz do zawartości

magdalenna

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

 1. Praca W Ts

  Czy ktoś się orientuje jak wygląda obecnie sprawa zatrudniania osób na czeki. Słyszałam,że biuro ma obowiazek zatrudniać w proporcjach 60% osoby bezrobotne z uprawnieniami do świadczeń, (czyli pracujace wcześniej ) oraz 40% osoby bez uprawnień, nie pracujace wcześniej. Podobno od stycznia 2015 biuro nie ma już tego obowiązku. Czy ktoś coś wie na ten temat?
 2. Flamandzkie Szkoły Go

  Dziękuję za odpowiedzi. Moj syn chodzi do klasy pierwszej. W takim razie dowiem się w szkole i zapytam o te dodatkowe lekcje z juf gok nauki niederlandzkiego. Co do tego,że 90 procent uczniów w tej szkole to obcokrajowcy to nie wiedziałam, bo w szkole u mojego syna większość dzieci mówi po niderlandzku. Ja wszkole mówię po angielsku, na razie nauczycielki ida mi na rekę.Ogolnie panuje miła i życzliwa atmosfera. Dyrektor mnie pozytywnie zaskoczył kiedy sam załatwił miejsce w szkole OKAN w innej miejscowości dla mojej starszej córki. W Polsce to nikt by sobie raczej nie zawracał tym głowy. Dostałabym wykaz szkół i szukałabym sama.... Co do syna to w grupie musi trochę walczyć o swoją pozycję ;) , wiadomo- jest NOWY.
 3. Czy ktoś mógłby wyjaśnić na jakie wsparcie ( jeśli wogóle) mogą liczyć dzieci obcokrajowców w takich szkołach. Chodzi mi dokładnie o to czy szkoły te przewidują jakieś dodatkowe indywidualne lekcje na naukę języka w sytuacji gdy dziecko jest początkujące oraz dodatkową pomoc? Moj syn od tygodnia jest w takiej szkole, nie zna języka. Ma normalne zajęcia lekcyjne z klasą, czasem tylko ma zajęcia w mniejszej grupie. Ale nie są to zajęcia na naukę języka, raczej matematyka. Lekcje ma z 3 nauczycielkami- jedna od religii , jedna od matematyki i jedna od czytania, mówienia. Czasem te 2 ostatnie prowadza razem zajęcia. edna z nauczycielek przygotowała dla niego karteczki na zasadzie piktogramów z obrazkami i podpisami do komunikowania się. Ciekawi mnie czy mogę ubiegać się dla niego o jakąś dodatkową pomoc pod katem nauki języka. Z góry dziękuję za odpowiedzi
 4. Konkubinat, Co I Jak?

  Dziękuję za odpowiedź. ;)
 5. Konkubinat, Co I Jak?

  Witam mam pytanie do tego tematu, czy ktoś się orientuje czy aby udowodnić wspólny związek mogą być zdjęcia zapisane na nośniku- tam też jest opis kidy były robione, czy też muszą to być zdjęcia "wywołane"?jaki okres trzeba udowadniać?
 6. Pieczatka Apostille

  Witam, czy ktoś wie jakie dokumenty z Polski wyjeżdżajac do BE powinny mieć taką pieczatkę? No i które dokumenty trzeba zabrać oraz które warto przetłumaczyć- wiem,że temat był na starym forum poruszany, ale teraz nie ma to niego dostępu, z góry dzieki za odpowiedzi.
 7. Czy ktoś się orientuje w szkołach GO i Okan w pobliżu Bazel , Kruibeke?
×