Skocz do zawartości

nutelka

User_BN
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Poród W Belgii

  Galaxi, może i mieszkasz długo w Belgii, ale na pewno alfa i omegą w tych sprawach nie jesteś. Dowiadywałam się w partenie kilka razy jeszcze przed porodem ile zwracają za poród i za każdym razem mówili, że 100% za pokój jednoosobowy. Jestem już po wszystkim i wiem jak jest. Miałam pokój 1-osobowy, 5 dni w szpitalu Iris Sud, 2033 euro na fakturze plus 600 euro zaliczki. Ubezpieczenie szpitalne (hospitalia+) pokryło wszystkie koszty co do centa. Fakturę od razu zanosiliśmy do parteny, oni przesyłali pełną kwotę w ciągu kilku dni na konto, więc nie musieliśmy nic płacić z własnej kieszeni.
 2. Polski lekarz Ginekolog

  Moją ciążę prowadziła dr Zarzycka, bardzo miła. Nie miałam większych problemów z ciążą, więc nie wiem jak by się sprawdziła w ekstremalnych sytuacjach. Raz gdy działo się coś złego to przyjęła mnie od razu gdy tylko mogła i za free. Wizyta 50 euro a z parteny miałam 16,5 euro zwrotu. Polecam:)
 3. Poród W Belgii

  Nie wiem dokładnie jak wygląda pokój komunalny, miałam 1, tam są osobne łazienki, nie wiem jak w dwójkach. Za to co do opieki, to jestem bardzo zadowolona, położne przemiłe, pomocne, zawsze można na nie liczyć. Każdy bobas dostaje taką małą wyprawkę, kosmetyczkę z przyborami do kąpieli, paczkę pampersów, termometr, szczoteczkę i grzebyk itp. Polecam szpital!
 4. Poród W Belgii

  galaxi, jak ktoś ma hospitalie + to dlaczego nie brać pokoju 1-osobowego?? Nie oceniaj innych, każdy bierze pokój jaki chce. Nie rozumiem kmpletnie o co Ci chodzi i co Ci przeszkadza, że ktoś woli taki a nie inny pokój?
 5. Poród W Belgii

  Dam znać za ok 4 tygodnie jak było:) Biorę pokój 1-osobowy, już nawet złożyliśmy papiery w szpitalu. A na kiedy masz termin? W sumie to już nie wiem czy tej kaucji jest 600 czy 700. ja mam termin na 27 maja i zabardzo jeszcze nie wiem co i jka wiem tylko ze jak najszybciej trzeba isc zlozyc wniosek o pryzjecie do żłobka.a z jakiego mituelu masz ubezpieczenie? Ubezpieczona jestem w Partenie.
 6. Poród W Belgii

  Dam znać za ok 4 tygodnie jak było:) Biorę pokój 1-osobowy, już nawet złożyliśmy papiery w szpitalu. A na kiedy masz termin? W sumie to już nie wiem czy tej kaucji jest 600 czy 700.
 7. Poród W Belgii

  Nikt nie jest w stanie przewidzieć kosztu porodu. Ja będę rodzić za miesiąc na Ixelles-Etterbeek. Pytaliśmy w ubezpieczalni (Partena) jakie mogą być koszty przy ubezpieczeniu hospitalia+, powiedzieli, że zwracają całość kosztów, także za pokój 1-osobowy. W tym szpitalu wymagają za to wpłacenia kaucji w wysokości 700 e przelewem dzień po narodzinach, która powinna być zwrócona później. Także moja lekarka powiedziała, że przy takim ubezpieczeniu praktycznie nie powinno ponosić się żadnych kosztów, ale mogą coś potrącić. Wszystko zależy od tego, jak przebiega poród lub czy są jakieś komplikacje. Także ubezpieczenie hospitalia+ pokrywa koszty lekarza prywatnego obecnego przy porodzie (informacja od lekarza, nie z ubezpieczalni).
 8. Polski lekarz Ginekolog

  Za każdą wizytę z usg płacę 50 euro,z czego partena zwraca 16 euro. Dodatkowo raz na trymestr trzeba iść na usg do szpitala, przed wizytą płaci się ok 24 euro, ale fakturę zanosi się do ubezpieczalni i też jakąś część zwracają.
 9. Szkoła Rodzenia / Pielęgniarka

  Czy te wizyty w domu trzeba jakoś specjalnie zamawiać czy to się dzieje "automatycznie", tzn. czy do każdego obowiązkowo przychodzą? Jak to wygląda od strony organizacyjnej?
 10. Poród a ubezpieczenie

  Racja, lepiej pytać osobiście. Ubezpieczenie dodatkowe wykupić pewnie zawsze można. W niektórych ubezpieczalniach obowiązuje karencja, zanim ubezpieczenie to zacznie "działać". Czasem pół roku lub 9 msc-y. Więc dowiedz się w swojej ubezpieczalni czy się załapiesz do porodu jeśli wykupiłabś teraz dodatkowo hospitalie +.
 11. Polski lekarz Ginekolog

  Dr Zarycka Marzena BLD Brand Whitlock 169 Zaraz przy wyjściu z trama na Georges Henri Jeśli chodzi o telefon, to strasznie ciężko się dodzwonić. I z tego co wiem, to nowych pacjentek raczej nie przyjmuje..
×