Paulina91

Użytkownik
 • Zawartość

  33
 • Dołączył

 • Ostatnio


O Paulina91

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny

Informacje

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnio na profilu byli

544 wyświetleń profilu
 1. Hej, ja oddałam synka do onthaalmoeder jak miał 6 miesięcy i z perspektywy czasu nie żałuję ani troszkę. Myślę, że teraz (ma ponad rok) jak więcej rozumie trudniej by się przyzwyczajał. Poszłam do pracy na pół etatu, mały jest u Pani niecałe 5 godzin, nie mam teraz żadnych problemów żeby go z kimś zostawić. Super bawi się z dziećmi, nie boi się np na placu zabaw, czy na basenie. I to chyba nie do końca prawda, że od razu dziecko będzie chorowało i nie wiadomo co przyniesie. Zarazki są przecież wszędzie, nie ma co przesadzać.
 2. dziękuję. mieszkam w Kortrijk, ale dojazd nie byłby problemem. gorzej z językiem, ja jednak niderlandzki, ewentualnie angielski ;)
 3. Orientuje się ktoś czy można zapisać się gdzieś na kurs fotografii lub obsługi Photoshopa/ Lightrooma ? Pozdrawiam
 4. bardzo rzadko jeżdżę do Polski, więc chciałabym tutaj. wiesz może gdzie znajdę taki bank lub jak się nazywa ?
 5. j.w. - orientuje się ktoś może ?
 6. z tego co widzę w internecie to Rue d'Angleterre 45. domyślam się, że można zamówić, ale właśnie chodzi mi o to, jak jest na miejscu. mam do Brukseli ponad 100km i popsuty samochód, więc nie bardzo żeby jechać 2 razy. dzięki :)
 7. był ktoś może ? jak wygląda asortyment, mają nowości ?
 8. hej, znaleść państwowy w Kortrijk graniczy z cudem. sama szukam od dawna i najbliższe terminy na styczeń 2016, często później. udało mi się u onthaalmoeder przez OCMW, ale niestety Pani ma miejsce tylko do lipca, a później muszę znaleść coś innego :/
 9. cześć, ja z Kortrijk. mój mały też niedługo skończy pół roku ;) odezwij się na prv
 10. Lenovo to chiński producent ;)
 11. miejsca nie są 'przydzielane' ;) po prostu wchodzisz i siadasz (jak w autobusie). a jeśli nie będzie dwóch wolnych miejsc obok siebie to na pewno któryś z pasażerów się zamieni. wszyscy jesteśmy ludźmi :)
 12. trzymam kciuki, ja mam termin na piątek i teraz już boję się wszystkiego :P
 13. nie przejmuj się, nie jest źle ;)! początki zawsze są trudne jak się nie wie gdzie, co i jak, ale to tylko kwestia czasu :). jeżeli jeszcze nie byłaś to na początku idziesz do Huis van het nederlands (Wijngaardstraat 11) na 'test' - dopasowywanie rysunków i literek. jak w testach iq :) później oni dawają Ci kartkę i dopiero z nią idziesz do CVO Hitek (lub innej). w HvN możesz też zapytać przy okazji o kurs integracyjny prowadzony w języku polskim.
 14. Mieszkam w Kortrijk od roku i naprawdę nie mam na co narzekać. Wiadomo muzułmanie i inne narodowości są wszędzie (tak samo jak Polacy) , ale na pewno nie jest to taka ilość jak Antwerpia, czy Gent. Szukam innego mieszkania i wiem tyle, że będzie to Kortrijk, a nie co innego. Polecam szkołę językową Hitek, obok dworca.
 15. czasami jest tak, że jak czas odlotu jest blisko to karta musi być debetowa. jak zamawiałam przez wizz bilet na 2 tygodnie później to zwykłą kartą nie dało rady