Skocz do zawartości

Paulina91

User_BN
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Niania Czy Zlobek

  Hej, ja oddałam synka do onthaalmoeder jak miał 6 miesięcy i z perspektywy czasu nie żałuję ani troszkę. Myślę, że teraz (ma ponad rok) jak więcej rozumie trudniej by się przyzwyczajał. Poszłam do pracy na pół etatu, mały jest u Pani niecałe 5 godzin, nie mam teraz żadnych problemów żeby go z kimś zostawić. Super bawi się z dziećmi, nie boi się np na placu zabaw, czy na basenie. I to chyba nie do końca prawda, że od razu dziecko będzie chorowało i nie wiadomo co przyniesie. Zarazki są przecież wszędzie, nie ma co przesadzać.
 2. Kurs Fotografii

  dziękuję. mieszkam w Kortrijk, ale dojazd nie byłby problemem. gorzej z językiem, ja jednak niderlandzki, ewentualnie angielski ;)
 3. Orientuje się ktoś czy można zapisać się gdzieś na kurs fotografii lub obsługi Photoshopa/ Lightrooma ? Pozdrawiam
 4. Jak Zostać Dawcą Szpiku ?

  bardzo rzadko jeżdżę do Polski, więc chciałabym tutaj. wiesz może gdzie znajdę taki bank lub jak się nazywa ?
 5. j.w. - orientuje się ktoś może ?
 6. Polska Księgarnia W Brukseli

  z tego co widzę w internecie to Rue d'Angleterre 45. domyślam się, że można zamówić, ale właśnie chodzi mi o to, jak jest na miejscu. mam do Brukseli ponad 100km i popsuty samochód, więc nie bardzo żeby jechać 2 razy. dzięki :)
 7. był ktoś może ? jak wygląda asortyment, mają nowości ?
 8. Przedszkole / Zlobek - Zapisy

  hej, znaleść państwowy w Kortrijk graniczy z cudem. sama szukam od dawna i najbliższe terminy na styczeń 2016, często później. udało mi się u onthaalmoeder przez OCMW, ale niestety Pani ma miejsce tylko do lipca, a później muszę znaleść coś innego :/
 9. Mamy Poznajmy Się

  cześć, ja z Kortrijk. mój mały też niedługo skończy pół roku ;) odezwij się na prv
 10. Tablet Dla 9-Latka - Czy To Dobry Pomysł?

  Lenovo to chiński producent ;)
 11. Ryanair Tanie Linie Lotnicze

  miejsca nie są 'przydzielane' ;) po prostu wchodzisz i siadasz (jak w autobusie). a jeśli nie będzie dwóch wolnych miejsc obok siebie to na pewno któryś z pasażerów się zamieni. wszyscy jesteśmy ludźmi :)
 12. Mamy Z Terminem Na Wakacje

  trzymam kciuki, ja mam termin na piątek i teraz już boję się wszystkiego :P
 13. Życie W Kortrijk

  nie przejmuj się, nie jest źle ;)! początki zawsze są trudne jak się nie wie gdzie, co i jak, ale to tylko kwestia czasu :). jeżeli jeszcze nie byłaś to na początku idziesz do Huis van het nederlands (Wijngaardstraat 11) na 'test' - dopasowywanie rysunków i literek. jak w testach iq :) później oni dawają Ci kartkę i dopiero z nią idziesz do CVO Hitek (lub innej). w HvN możesz też zapytać przy okazji o kurs integracyjny prowadzony w języku polskim.
 14. Życie W Kortrijk

  Mieszkam w Kortrijk od roku i naprawdę nie mam na co narzekać. Wiadomo muzułmanie i inne narodowości są wszędzie (tak samo jak Polacy) , ale na pewno nie jest to taka ilość jak Antwerpia, czy Gent. Szukam innego mieszkania i wiem tyle, że będzie to Kortrijk, a nie co innego. Polecam szkołę językową Hitek, obok dworca.
 15. Ryanair Tanie Linie Lotnicze

  czasami jest tak, że jak czas odlotu jest blisko to karta musi być debetowa. jak zamawiałam przez wizz bilet na 2 tygodnie później to zwykłą kartą nie dało rady
×