Skocz do zawartości

royes90

Użytkownik
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Swiadczenia rodzinne

  Witam. Czy jeżeli do tej pory dziecko osoby pracującej legalnie w belgii dostawało świadczenia rodzinne i zakończyło naukę (studia). To może iść do pracy na podstawie umowy o prace lub umowy zlecenie i studiować zaocznie i dalej pobierać świadczenia rodzinne do ukończenia 25 roku życia? Pozdrawiam.
 2. Witam. Jak można podpiąć do ubezpieczenia dziecko, studenta uczącego się w Polsce? Jeżeli rodzić (matka) pracuje w Belgii na 1/2 etatu. Sytuacja wygląda tak, że po liceum dziewczyna nie poszła na studia przez 4 żabiegi operacyjne. Wygasło jej ubezpieczenie ze szkoły, była zarejestrowana jako bezrobotna, potem w mopsie, ale te ubezpieczenie z mopsu też się kończy w listopadzie. Obecnie dziewczyna już studiuje, ale chcemy ją jakoś podpiąć pod ubezpieczenie matki pracującej w Belgii. W NFz powiedziano nam że trzeba uzupełnić formularz E109 do wzięcia u pracodawcy matki, ale pracodawca (lub księgowa) mówiły że najpierw trzeba zameldować ja w Belgii, bo bez tego nie będzie można podpiąć pod ubezpieczenie. Na prawdę tak to wygląda? Bo to nie ma sensu by przerywała studia i jechała do Belgii tylko po to by się zameldować. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
 3. Stypendium socjalne w Polsce

  Czyli to nic nie przeszkadza, by otrzymywać stypendium socjalne z uczelni, a jednocześnie rodzinne z Belgii?
 4. Witam. Mam taką sytuacje. Jeden z rodziców przebywa w Belgii (pracuje na 1/2 etatu), a drugi rodzić w Polsce pracuje na cały etat. Dostaję świadczenia socjalne z Belgii (bodajże Group S). Sam obecnie studiuję w Polsce i mogę ubiegać się o świadczenia socjalne z uczelni. Mam tylko pytanie czy jeżeli będę otrzymywał świadczenia od uczelnii to Group S może mi zatrzymać z Belgii? Miał ktoś może podobną sytuacje? Pozdrawiam.
×