Skocz do zawartości

TomekP

Użytkownik
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1110 wyświetleń profilu
 1. Szkoła niderlandzkiego w Lokeren

  Inburgering Oost-Vlaanderen Lepiej sie wcześniej zapisać na Inburgering (zapisy w Lokeren, ale kurs jest w Gent) i masz kurs Niderlandzkiego od poziomu 1.1 do 2.4 zadarmo. Kurs Inburgering w Gent jest po polsku. Dużo sie można dowiedzieć o podatkach, ubiezpieczeniach, ustroju państwa, związkach zawodowych... https://integratie-inburgering.be/contactpunt-lokeren CVO Leerstad Lokeren, Niderlandzki https://www.leerstad.be/index.php/16-cursusaanbod/nederlands-voor-anderstaligen/273-waarom-nederlands-leren#waarom-nederlands-leren Zostanie ci tylko opłata za ksiażki troche mniej niż 30 euro za 1 poziom (60 godzin). Bez Inburgering to 100 eur. Inburgering Oost-Vlaanderen Lepiej sie wcześniej zapisać na Inburgering (zapisy w Lokeren, ale kurs jest w Gent) i masz kurs Niderlandzkiego od poziomu 1.1 do 2.4 zadarmo. Kurs Inburgering w Gent jest po polsku. Dużo sie można dowiedzieć o podatkach, ubiezpieczeniach, ustroju państwa, związkach zawodowych... https://integratie-inburgering.be/contactpunt-lokeren CVO Leerstad Lokeren, Niderlandzki https://www.leerstad.be/index.php/16-cursusaanbod/nederlands-voor-anderstaligen/273-waarom-nederlands-leren#waarom-nederlands-leren Zostanie ci tylko opłata za ksiażki troche mniej niż 30 euro za 1 poziom (60 godzin). Bez Inburgering to 100 eur.
 2. Rozliczenie podatku 2016

  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznie sprawę rozwiązałem następująco: 1. W Polsce rozliczyłem się z zarobków uzyskanych w kraju za styczeń i luty w pisując w PIT mój Belgijski adres zamieszkania. Pani w urzędzie nie była pewna ale po konsultacji z koleżankami poinformowała, że powinienem był zgłosić przed wyjazdem za granicę zmianę adresu i wtedy wszystko było by OK, ale jako że tego nie zrobiłem mogę zostać poproszony o przedstawienie certyfikatu rezydencji podatkowej w Belgii (jeszcze go nie mam ale nie powinno być z tym problemu). 2. W Belgii poszedłem do urzędu skarbowego gdzie bezpłatnie rozliczają podatki. Miałem przy sobie kopertę z rozliczeniem z Belgii i polskiego PITa, ale miły pan poinformował mnie że rozliczam się tylko z zarobków Belgijskich, wklepał moje dane do komputera i w 5 minut sprawa była załatwiona. Jedyna dziwna rzecz to wyszła mi dość duża suma do zwrotu, aż nie chce mi się wierzyć, ale urzędnik z 20 letnim stażem chyba wie co robi. Ogólnie podejście do obsługi petenta na duży plus urzędu w Belgii. Sprawa załatwiona w moment w miłej atmosferze mimo mojej łamanej niderlandczyzny.
 3. Rozliczenie podatku 2016

  Witam, Właśnie minął mój pierwszy rok pracy w Belgii, i jako że mamy kwiecień przychodzi też czas rozliczeń podatkowych. Gdzieś wyczytałem, że pracując 2 miesiące w Polsce, a następnie 10 miesięcy w Belgii powinienem się rozliczyć zarówno w Polsce jak i tutaj. W następny weekend jadę do Polski i chciałem przy okazji oddać PIT ale nie wiem co wpisać jeśli chodzi o dochód z zagranicy. Byłbym wdzięczny za namiary na księgowego (okolice Sint-Niclaas, Gent, Antwerpia), firmę lub po prostu pomoc w wypełnieniu polskiego PITu i Belgijskiego zeznania podatkowego.
×