Skocz do zawartości

Podroznik

Użytkownik
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

836 wyświetleń profilu
 1. Podatek od dochodu

  Nie masz pracodawcy bo jesteś udziałowcem. Takie zadania jak opłacanie podatku gdzie stawke sam ustalasz i składki socjalne należą do ciebie lub księgowości firmy. Pozniej przyjdzie ci wyrownanie, doplata lub zwrot, ale raczej to pierwsze przy tych kombinacjach ze wspolnikami... https://www.belgia.net/wyszukiwarka/?&q=Associé active &type=forums_topic&nodes=59&sortby=newest
 2. Macierzyński

  https://www.belgia.net/wyszukiwarka/?&q=Macierzyński&sortby=newest
 3. przegląd samochodu

  Nie zabiorą chyba ale to już nie ma żadnego znaczenia jak zrobisz kontrolę pour a vendre, to inna kontrola techniczna. Wygląda tak samo ale papier jest inny. Przy sprzedaży samochodu należy to zrobić (nie trzeba robić tej zwykłej), jest trochę droższa i ma ograniczenie czasowe chyba na 30 dni. nowemu właścicielowi dajesz wszystkie te dokumenty i może on zarejestrować samochód na siebie beż żadnych kontroli dodatkowych, zmienia plaki i jedzie.
 4. Hak Do Samochodu

  W moim przypadku była faktura ale na przeglądzie nikt o to nie prosił. Nie mam pewności ale wydaje mi się że samemu można to zrobić tylko że według obowiązujących standardów nie że by tam jakieś spawy czy lutowanie ;)
 5. Electrabel, Luminus, Lampiris

  Z tego co się orientuję to nie trzeba odnawiać, przechodzi automatycznie ;) chyba .....
 6. Hak Do Samochodu

  Nie wiem jak to teraz wygląda ale jakiś czas temu zakładałem w dostawczaku renault hak w Auto5, 180e sobie zażyczyli. A na przeglądzie musisz pamiętać tylko o tym aby była nakładka na hak, lub piłka od tenisa ;)
 7. meldunek- Anderlecht

  http://www.belgia.net/ludzie/topic/3766-meldunek-anderlecht/
 8. Problem Z Policją - Wizyta Dzielnicowego

  Coś w tym jest, a czemu nie ;) Do mnie jak przyszła pani policjant, posiedziała, kawke wypiła, pogadaliśmy, o dzielnicy nieco opowiedziała etc. ;) Pozytywnie.
 9. przegląd samochodu

  Czasami lepiej nawet koło 16 jechać, mniejsze kolejki i ci sprawdzający bardziej zmęczeni (niedługo koniec pracy) często czegoś niedopatrzą :D ale czy to na dobre czy na złe to już indywidualna sprawa.
 10. przegląd samochodu

  tak.controle technique W sumie to nie wiem jak napisać jak to wygląda, standard. Jedziesz na umówioną godzinę (mozna zamówić na necie) lub czekasz w kolejce. Dajesz samochód na parenaście minut, papiery też. Sprawdzają go dość szczegułowo, trzesą we wszystkie strony ;) hehe ;) hamują, zaglądają pod spód itp. Po wszystkim odbierasz samochód, i czekasz w poczekalni na odbiór papierów no i opłatę za przegląd. Przyda się modlitwa o pozytywny test :D Jesli samochód jest w miarę sprawny, trzeba pamiętać przedewszystkim o ustawieniu świateł, sprawnych żarówkach, regulacji spalania (emisja co2), hamulcach itp. Wszystko to (te drobnostki) lepiej sprawdzić przed kontrolą w jakimś zaprzyjaznionym zakładzie mechanicznym za drobną sumę, dla nich to kilka minut, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów. Bo jeśli coś znajdą np. źle ustawione światła musisz ponownie robić controle technique, ale już tylko chyba na światła - no ale to strata czasu i pieniędzy. Jeśli wyjdzie coś powaznego dostajesz albo kilka dni na zrobienie tego albo zakaz dalszej jazdy tym autem.
 11. przegląd samochodu

  :) Ale o jaki przegląd chodzi ? O ten fabryczny czy controle technique ?
 12. Zwrot podatku

  Więc o co pytasz bo chyba udzieliłeś sobie już odpowiedzi na pierwsze pytanie ;)
 13. Z Lotniska Charleroi Do Brukseli I Odwrotnie

  Witam, normalnie to jest specjalna linia autobusowa. Bilety mozna kupic na lotnisku, kosztuje to chyba z 17 euro. Nie ejstem pewien bo bardzo dano nie korzystalem. http://www.brussels-city-shuttle.com/fr#/ http://www.infotec.be/Medeplacer/Horaires/Ligne.aspx?ligne=C365a&titre=365a%20Bruxelles%20-%20Charleroi
 14. MELDUNEK W BELGI

  W takiej sytuacji to normalne chyba ze nie zameldują, chociaż z drugiej strony jeśli się mieszka u np. rodziny, nie powinno być problemu......
×